EP politisko grupu prioritātes: Sociālistu un demokrātu progresīvās alianses grupa (S&D) 

 
 

Kopīgot šo lapu: 

Eiropas Parlamenta Sociālistu un demokrātu progresīvās alianses grupa ir otrā lielākā no pašreiz izveidotām septiņām politiskajām grupām 9. sasaukuma Parlamentā.

Aptuveni 200 miljoni eiropiešu Eiropas vēlēšanās maijā ievēlēja Eiropas Parlamenta deputātus, kuri nākamos piecus gadus pārstāvēs viņu intereses jaunajā Parlamentā. Ievēlētie deputāti pēc politiskās piederības apvienojas politiskajās grupās. Šobrīd Parlamentā izveidotas septiņas politiskās grupas.

Aicinām iepazīties ar katras grupas prioritātēm mūsu video sižetu sērijā.S&D, Eiropas Sociālistu partijas pārstāvētā grupa Eiropas Parlamentā, ar 154 deputātiem ir otrais spēcīgākais politiskais spēks Parlamentā. Šī ir viena no vecākajām EP politiskajām grupām, būdama pārstāvēta Eiropas Parlamentā kopš pirmajām tiešajām vēlēšanām 1979. gadā.

Grupā darbojas deputāti no 26 ES valstīm. Vienīgās valstis, kuras nav pārstāvētas S&D grupā, ir Čehija un Īrija.

Iratxe García Pérez (Spānija), kura jau 2004. gadā kļuva par EP deputāti, 2019. gada jūnijā tika ievēlēta par grupas priekšsēdētāju. S&D priekšsēdētājam ir 9 vietnieki.

Stingri proeiropeiska, grupa īpašu uzmanību velta sociālajiem jautājumiem, tostarp vienlīdzīgu iespēju nodrošināšana un cīņa pret klimata pārmaiņām.

3 no 14 Eiropas Parlamenta priekšsēdētāja vietniekiem ir S&D grupas locekļi, tāpat kā 4 no 20 Parlamenta komiteju priekšsēdētājiem pārstāv S&D grupu.