EP politisko grupu prioritātes: politiskā grupa ‘’Renew Europe’’ 

 
 

Kopīgot šo lapu: 

Politiskā grupa ‘’Renew Europe’’ ir jauns politiskais spēks Eiropas Parlamentā. Tā pašreiz ir trešā lielākā no izveidotām septiņām politiskajām grupām 9. sasaukuma Parlamentā.

Aptuveni 200 miljoni eiropiešu Eiropas vēlēšanās maijā ievēlēja Eiropas Parlamenta deputātus, kuri nākamos piecus gadus pārstāvēs viņu intereses jaunajā Parlamentā. Ievēlētie deputāti pēc politiskās piederības apvienojas politiskajās grupās. Šobrīd Parlamentā izveidotas septiņas politiskās grupas.

Aicinām iepazīties ar katras grupas prioritātēm mūsu video sižetu sērijā.


Liberāli centriskā politiskā grupa’’ Renew Europe’’ izveidota pašreizējā sasaukuma Parlamentā kā Eiropas Liberāļu un demokrātu apvienības grupas (ALDE) pēctece. Ar Eiropas vēlēšanās iegūtām 108 deputātu vietām, jaunā grupa ir trešais lielākais politiskais spēks Eiropas Parlamentā. Grupā darbojas deputāti no 22 ES valstīm.

Dacian Cioloș, bijušais Rumānijas premjerministrs, ievēlēts par grupas priekšsēdētāju 2019. gada jūnijā. Šis ir viņa pirmais deputāta mandāts Eiropas Parlamentā. Grupas ’’Renew Europe’’ priekšsēdētājam ir 8 vietnieki.

‘’Renew Europe’’ ir proeiropeiska grupa, kuras darbs ir vērsts uz iedzīvotāju vajadzībām, meklējot ES risinājumus Eiropas līmeņa problēmām.

2 no 14 Eiropas Parlamenta priekšsēdētāja vietniekiem ir grupas ’’Renew Europe’’locekļi, tāpat kā 3 no 20 Parlamenta komiteju priekšsēdētājiem pārstāv grupu ’’Renew Europe’’.