EP politisko grupu prioritātes: Zaļo un Eiropas Brīvās apvienības grupa 

 
 

Kopīgot šo lapu: 

Eiropas Parlamenta Zaļo un Eiropas Brīvās apvienības grupa ir ceturtā lielākā no pašreiz izveidotām septiņām politiskajām grupām 9. sasaukuma Parlamentā.

Aptuveni 200 miljoni eiropiešu Eiropas vēlēšanās maijā ievēlēja Eiropas Parlamenta deputātus, kuri nākamos piecus gadus pārstāvēs viņu intereses jaunajā Parlamentā. Ievēlētie deputāti pēc politiskās piederības apvienojas politiskajās grupās. Šobrīd Parlamentā izveidotas septiņas politiskās grupas.

Aicinām iepazīties ar katras grupas prioritātēm mūsu video sižetu sērijā.

 

 


 

Zaļo un Eiropas Brīvās apvienības grupā darbojās deputāti no Zaļo, Pirātu un reģionālajām partijām, kā arī neatkarīgie deputāti. Grupa pirmo reizi izveidota 1999. gadā.

2019. gada Eiropas vēlēšanās grupa uzlaboja iepriekšējo rezultātu, iegūstot 74 vietas un kļūstot par ceturto lielāko politisko grupu Eiropas Parlamentā. Grupā darbojas deputāti no 16 ES valstīm.

Grupai ir divi līdzpriekšsēdētāji: deputāte no Vācijas Ska Kellere, kura pirmo reizi Eiropas Parlamentā tika ievēlēta 2009. gadā, ieņem grupas līdzpriekšsēdētājas amatu kopš 2016. gada; un deputāts no Beļģijas Filips Lamberts, kurš arī pirmo reizi Eiropas Parlamentā tika ievēlēts 2009. gadā, ieņem līdzpriekšsēdētāja amatu kopš 2014. gada. Grupas līdzpriekšsēdētājiem ir septiņi vietnieki.

Grupas uzmanība ir vērsta uz vides aizsardzības jautājumiem, kā arī sociālā taisnīguma problēmām. Grupas darbības prioritātes ir cīņa ar negatīvajām klimata pārmaiņām, atbalstot pāreju uz zaļās enerģijas izmantošanu, kā arī cilvēktiesību ievērošanas garantēšana un vienlīdzības nodrošināšana visiem.

2 no 14 Eiropas Parlamenta priekšsēdētāja vietniekiem ir Zaļo/Eiropas Brīvās apvienības grupas locekļi, tāpat kā 2 no 20 Parlamenta komiteju priekšsēdētājiem pārstāv šo grupu.