Kopīgot šo lapu: 

Raksti 

Elektroniskā karte atvērtā skārda bundžā        

Pateicoties modernajām tehnoloģijām mēs vienmēr esam sasniedzami un varam sazināties ar draugiem un ģimeni jebkurā brīdī, taču tam ir arī ēnas puses, jo mūsu personas dati nav pienācīgi aizsargāti. EP deputāti jau kopš 2012. gada strādā pie datu aizsardzības noteikumu pārskatīšanas un 2014. gada martā pieņēma savu nostāju attiecībā uz datu aizsardzības reformu. Dalībvalstis 2015. gada jūnijā paziņoja, ka panākušas vienošanos par savu nostāju, kas paver ceļu sarunām par teksta galīgo variantu.

Data protection keyboard        
Paziņojumi presei 

Paziņojumi presei 

Eiropas Parlaments ceturtdien atbalstīja jaunos ES datu aizsardzības tiesību aktus, kas atgriež iedzīvotājiem kontroli pār viņu privātajiem datiem, radīs vienotus un digitālajam laikmetam pielāgotus noteikumus visā ES. Jaunie noteikumi arī nosaka minimālos noteikumus datu izmantošanai policijas un tiesu darba vajadzībām.

Klods Moraes intervijas laikā        

Pilsoņu masveida novērošana gan no vietējo, gan ārvalstu valdību puses satrauc cilvēku prātus kopš Edvarda Snoudena 2013. gada atklājumiem par ASV izlūkdienestu veikto novērošanu. Šonedēļ EP Pilsoņu brīvību komiteja balsoja par ziņojumu, kurā novērtēts, kas ticis darīts pilsoņu aizsardzībai pret masveida novērošanu, bet plenārsesijā EP deputāti diskutēja par ES Tiesas spriedumu, kurā atzīts, ka "Safe Harbour" lēmums par personas datu nosūtīšanu starp ES un ASV nenodrošina pienācīgu aizsardzību.

Raksti 

Video        

"Mums nepieciešami kopēji noteikumi un vienota tiesību sistēma," reaģējot uz dalībvalstu paziņojumu par vispārējas pieejas pieņemšanu attiecībā uz personas datu aizsardzības reformu, sacīja Eiropas Parlamenta ziņotājs Žans Filips Albrehts (Zaļie/EFA, Vācija). Parlaments savu nostāju pieņēma jau 2014. gada martā un tagad likumdevēji var sākt neformālas sarunas par galīgo tekstu.

Komiteju priekšsēdētāji atklāj sanaksmi        

Datu plūsmas, to pienesums ES ekonomikai un ietekme uz datu aizsardzību - šie jautājumi tika apspriesti EP Starptautiskās tirdzniecības un Pilsoņu brīvību komiteju rīkotajā uzklausīšanā 16. jūnijā. Diskusija, kurā piedalījās EP deputāti, Eiropas Datu aizsardzības uzraudzītājs, Eiropas Komisijas pārstāvji un eksperti, kalpos par ieguldījumu darbā pie datu aizsardzības reformas.

Paziņojumi presei 

Eiropas Parlamenta piekrišana brīvās tirdzniecības nolīgumam ar ASV (TTIP) varētu tikt apdraudēta, ja ASV nepārtrauks vispārējās masveida novērošanas darbības, saka deputāti trešdien pieņemtajā rezolūcijā, kas noslēdz Parlamenta sešu mēnešu ilgo izmeklēšanu par ASV spiegošanas darbībām. Deputāti aicina apturēt nolīgumu ar ASV par banku datu apmaiņu un privātuma „drošības zonu”. Deputāti uzsver, ka cīņa pret terorismu nevar būt attaisnojums slepenai un nelikumīgai masveida novērošanai.

Belgian ID card        
Paziņojumi presei 

Paziņojumi presei 

EP deputāti trešdien pieņēma noteikumus, lai stingrāk aizsargātu ES iedzīvotāju personas datus attiecībā uz to atklāšanu citām pasaules valstīm. Jaunie noteikumi sniegtu iedzīvotājiem vairāk iespēju ietekmēt to, kas notiek ar viņu datiem, vienlaikus arī atvieglojot uzņēmumu iespējas pārsūtīt datus ES robežās. Deputāti noteica stingrākus sodus par noteikumu neievērošanu — uzņēmumiem var nākties maksāt līdz pat €100 miljonu lielus naudas sodus vai sodu, kas sasniedz 5% no apgrozījuma pasaulē.

Raksti 

Binary code        

Ņemot vērā neseno NSA spiegošanas skandālu, Parlaments ir pārskatījis datu aizsardzības noteikumus, kas pieņemti pirms 20 gadiem un nenodrošina pietiekamu datu aizsardzību digitālajā laikmetā. Rīt, 12. martā, Parlaments balsos par pārskatītajiem likumdošanas aktiem, lai nodrošinātu labāku kontroli un datu drošību tiešsaistē.

Interview with Peter Hustinx, European Data Protection Supervisor        

"Diemžēl mēs arvien vairāk pierodam pie bezmaksas pakalpojumiem internetā, par kuriem, saskaņā ar nerakstītu vienošanos, tiek maksāts ar lietotāju datu pārredzamību. Mums jābūt kritiskākiem", brīdina Eiropas Datu aizsardzības uzraudzītājs Pīters Hastinks, kura uzdevums ir pārliecināties, ka visas ES institūcijas vai organizācijas personas datu apstrādes procesā ievēro cilvēku tiesības uz privātumu.

NSA logo zem palielināmā stikla        

Novērošanas skandāls, kas atklāja ASV drošības dienestu veikto ES pilsoņu novērošanu, mudināja Parlamentu izmeklēt, kā šī novērošana ietekmējusi ES pilsoņu tiesības uz privātumu. Pilsoņu brīvību komiteja 12. februārī balso par ziņojumu, kurā apkopoti 15 uzklausīšanās gūtie secinājumi. Šajās uzklausīšanās piedalījās pārstāvji no ES iestādēm, dalībvalstu parlamentiem, ASV Kongresa, IT uzņēmumiem, NVA, kā arī žurnālisti.

intervija ar Klodu Moraes        

Oktobra beigās EP deputāti no Pilsoņu brīvību un Ārlietu komitejām tikās ar ASV pārstāvjiem Vašingtonā, lai Parlamenta izmeklēšanas ietvaros diskutētu par pieņēmumiem, ka ASV slepenie dienesti veikuši ES pilsoņu un politiķu novērošanu. Mēs aicinājām uz interviju Pilsoņu brīvību komitejas delegācijas vadītāju Klodu Moraes, lai uzzinātu, kā aizsargāt ES pilsoņus, un, vai novērošana apdraud ES un ASV sarunas par brīvās tirdzniecības nolīguma noslēgšanu.

Raksti 

Network cables. ©BELGA/AFP/T.Coex        
Paziņojumi presei 

Paziņojumi presei 

Tā kā ASV Nacionālā drošības aģentūra varētu būt izmantojusi ES iedzīvotāju datus viņu izspiegošanai, Eiropas Savienībai vajadzētu apturēt nolīgumu par banku datu apmaiņu ar ASV, ko noslēdza, lai palīdzētu ASV īstenot Teroristu finansēšanas izsekošanas programmu, saka Eiropas Parlamenta deputāti trešdien pieņemtajā rezolūcijā.

Procesori        

Datu aizsardzība ir viens no aktuālākajiem tematiem šīs nedēļas darba kārtībā. Pirmdien Pilsoņu brīvību, tieslietu un iekšlietu komiteja nobalsoja par Eiropas Savienības datu aizsardzības noteikumu stiprināšanu. Bet trešdien plenārsesijā notiks balsojums par SWIFT nolīguma darbības apturēšanu ASV Nacionālās drošības aģentūras (NSA) veiktās novērošanas dēļ.

Palielināmais stikls        

ASV novērošana – patiess drauds privātumam tiešsaistē vai vētra ūdens glāzē? Sociālo mediju lietotāju viedokļi dalās. Kamēr Parlaments veic izmeklēšanu sakarā ar NSA bijušā darbinieka Edvarda Snoudena izpausto informāciju par NSA spiegošanu, uzzini, kas par šo jautājumu sakāms mūsu sociālo mediju platformu apmeklētājiem.

Foto:Padomes parstāvis Vytautas Leškevičius un komisāre Viviane Reding         

Lielākā daļa Parlamenta politisko grupu 3. jūlija debatēs par ASV spiegošanas skandālu izteica viedokli, ka ASV būtu jāatklāj patiesība par pieņēmumiem, ka tā izspiegojusi Eiropas Savienību un tās iedzīvotājus. Taču viedokļi dalījās attiecībā uz to, vai šai informācijai būtu jāietekmē sarunas par transatlantisko brīvās tirdzniecības nolīgumu.

Raksti 

Bankas dati        

Pilsoņu brīvību, tieslietu un iekšlietu komiteja 24. septembrī rīkoja trešo uzklausīšanu par ES pilsoņu izspiegošanu, kuras laikā tika diskutēts par pieņēmumiem, ka NSA izmantojusi SWIFT datus, tādējādi pārkāpjot ES un ASV vienošanos par finanšu informācijas apmaiņu ar mērķi apkarot terorismu. Tika uzklausīts arī ekspertu viedoklis.

Intervija ar Dimitrios Droutsas        

Pieņēmumi par ASV spiegošanu Eiropā saviļņojuši savstarpējās attiecības laikā, kad paredzēts sākt sarunas par transatlantisko brīvās tirdzniecības nolīgumu. EP ir uzsācis izmeklēšanu saistībā ar spiegošanas skandālu, taču daudzi deputāti uzskata, ka uzticības atjaunošana starp abām pusēm būs izaicinājums. Mēs aicinājām uz sarunu sociālistu un demokrātu progresīvās alianses grupas locekli Dimitriosu Droutsas, kurš ir atbildīgs par jaunu starptautisku datu apstrādes noteikumu virzīšanu Parlamentā.

Network calbles - ©BELGA/MAXPPP/S.BELLOUMI        
Paziņojumi presei 

Paziņojumi presei 

Parlamenta Pilsoņu brīvību komiteja uzsāks "visaptverošu izmeklēšanu" par ASV izspiegošanas programmām, arī attiecībā uz ES iestāžu telpu novērošanu, un līdz gada beigām iepazīstinās ar rezultātiem. To Eiropas Parlaments pieprasa ceturtdien pieņemtajā rezolūcijā, un šo lēmumu apstiprinājuši arī EP priekšsēdētājs un politisko grupu vadītāji. Deputāti arī aicina sniegt nepieciešamo aizsardzību personām, kas vērš sabiedrības uzmanību uz nopietniem pamattiesību pārkāpumiem.

Combination lock on a CD spindle, symbolic image for data protection        

Eiropas Parlaments atjauno datu aizsardzības likumus, kas tika pieņemti tālajā 1995. gadā. Tiem jābūt tik pat labi attīstītiem kā tehnikas attīstībai, lai ar to palīdzību novērstu gan privāto personu, gan uzņēmumu, gan valsts iestāžu ļaunprātīgu datu izmantošanu

Raksti 

          

Dažreiz tas šķiet tik vilinoši. Tu esi neprātīgi iemīlējies, dusmīgs vai piedzēries, vēlies to paziņot visai pasaulei un ieraksti dažas rindiņas „Draugos” vai tviterī. Vēlāk tu to nožēlo un šo ierakstu izdzēs, taču tas tik un tā paliek kaut kur interneta arhīvos, tāpat kā tavs telefona numurs vai adrese, kuru kādreiz esi atklājis aviokompānijai vai interneta veikalam. Vai tev ir tiesības „tikt aizmirstam"?

10 ietikumi privātuma aizsardzībai internetā        

Eiropas Parlamenta deputāti strādā, lai uzlabotu ES pilsoņu datu aizsardzību internetā. Taču ir daudzas lietas, ko jau tagad varat darīt, lai izvairītos no identitātes piesavināšanās vai privātas informācijas izpaušanas.

Video par datu aizsardzību        

Likumprojektu pakete datu aizsardzībai ir vērienīgs plāns, lai piemērotu pamattiesības uz privātumu arī strauji augošajā un mainīgajā moderno tehnoloģiju vidē. Tās uzmanības lokā ir virkne dažādu jautājumu, tostarp tiesības uz informācijas dzēšanu, nepārprotamu piekrišanu informācijas izmantošanai, personas rīcības prognozēšana ar automātiskas analīzes metodēm. Šeit ir īss pārskats – lai uzzinātu vairāk, skatiet papildinformāciju pa labi.

Infografika par datu aizsardzību        

Šodien, 28. janvārī, Eiropā tiek atzīmēta astotā Datu aizsardzības diena. Datu aizsardzība pašlaik ir viena no Parlamenta prioritātēm un deputāti strādā pie ES datu aizsardzības reformas, lai nodrošinātu ES pilsoņu datu drošību. Nesen veiktā pētījumā atklājās, ka 76% Eiropas iedzīvotāju uzskata, ka dati, kas ir privātu uzņēmumu rīcībā, nav drošībā. Infografikā uzzināsi vairāk par mūsu interneta lietošanas paradumiem un bažām.

Raksti