Kopīgot šo lapu: 

Raksti 

Quality of life Intro Story pic        

Kas jūsu izpratnē nosaka dzīves kvalitāti? Droša pārtika? Pieejama medicīniskā aprūpe? Tīrs gaiss un droša vide? Patērētāju tiesību ievērošana? Eiropas Parlaments strādā pie visiem šiem jautājumiem, jo ES iedzīvotāju dzīves kvalitātes uzlabošana ir viena no Parlamenta prioritātēm.

The italian Chef Carlo Cracco during the Roma React event, EP 2014 information election campaign        

Itāļi vienmēr mācējuši baudīt dzīvi, tāpēc Eiropas Parlaments ceturto ReACT konferenci, kas veltīta dzīves kvalitātei ES, nolēma rīkot Romā. Pirms šī gada vēlēšanām Parlaments rīko piecu ReACT konferenču sēriju par ES svarīgiem jautājumiem. Romas konference notika 23. janvāri un tajā tika spriests par veselību, ilgtspējību un pārtiku.

Garbage on Ocean Coast        
Paziņojumi presei 

Paziņojumi presei 

ES stratēģijā plastmasas atkritumu mazināšanai ar 2020. gadu jāparedz videi kaitīgākās plastmasas un noteiktu plastmasas maisiņu veidu aizliegums, prasa Eiropas Parlaments otrdien pieņemtajā rezolūcijā. EP deputāti arī pieprasa noteikt saistošus ES mērķus par plastmasas atkritumu pārstrādi.

Key number

42%   vīriešu Eiropā cieš no liekā svara

Kopīgot šo citātu Facebook: 

Raksti 

Kāpēc svarīgi zināt, ko ēdam        

Pārtikai ir tieša ietekme uz mūsu veselību, tāpēc Eiropas Parlaments uzskata, ka ir svarīgi informēt pilsoņus par pārtikas produktu sastāvdaļām. Pārtikas marķējumu uzlabošana ir pirmais solis, kas palīdz izvēlēties, kurus produktus pirkt. Apskati šo infografiku, lai uzzinātu vairāk.

Watch it live        

Smēķētāji ir bijuši izturīgi pret pretsmēķēšanas kampaņām. Attēli uz cigarešu paciņām ar vēzi inficētām plaušām un ar melniem brīdinājumiem tā arī nav panākuši lielu smēķētāju skaita kritumu. Tomēr ES nav atmetusi ar roku šīs problēmas risināšanai. Lai samazinātu satraucoši augsto Eiropas smēķētāju līmeni, tiek izstrādāta jauna likumdošana. Sekojiet publiskai noklausīšanās par tabakas izstrādājumiem šo pirmdien Parlamentā un atklājiet mūsu infografikā (ENi) sīkāku informāciju par smēķēšanu ES.

Sadedzis mobilais telefons        

Uztraucaties, ka jūsu mobilai telefons varētu uzsprāgt vai rotaļlietas izjukt bērnu rokās? Arī Eiropas Parlamentu uztrauc šie jautājumi. Lai uzlabotu preču drošumu, Parlamenta Patērētāju aizsardzības komiteja 17. oktobrī apstiprināja divus ziņojumus. Šajos ziņojumos noteikts, ka iedzīvotājiem jābūt labāk informētiem par veikalos nopērkamajām precēm un tām jāatbilst augstākām drošības prasībām. Mēs uzrunājām šo ziņojumu autores, lai uzzinātu, kā jaunie noteikumu uzlabos patērētāju drošību.

Key number

30%   sieviešu Eiropā cieš no liekā svara

Kopīgot šo citātu Facebook: 

Raksti 

©Belga/Pixsell/H.Jelavic        
Paziņojumi presei 

Paziņojumi presei 

Otrdien deputāti apstiprināja jauno kopējo ES zivsaimniecības politiku nākamajiem septiņiem gadiem. Parlamenta galvenie mērķi, strādājot pie jaunajiem zivsaimniecības noteikumiem, bija pārzvejas pārtraukšana, zivju izmešanas aizliegums, kā arī uzlabot pircēju informētību par zivju produktiem. Jaunie noteikumi kopumā nodrošinās ilgtspējīgāku zivsaimniecības politiku un stāsies spēkā no 2014. gada.

          

Kakao ir ne tikai galvenā šokolādes gardumu sastāvdaļa, bet arī prece, no kuras atkarīgi miljoniem cilvēku ienākumi. Eiropas Parlaments rīt balsos par jaunu Starptautiskā kakao nolīguma versiju, kura mērķis ir stiprināt sadarbību starp ražotājiem un patērētājiem un uzlabotu tirgus pārredzamību. Deputāti pievērsīsies arī bērnu darbaspēka izmantošanai kakao ražošanā.

Dagmāra Rota-Behrenta intervijas laikā        

EP deputāti aicina Komisiju neatbalstīt ģenētiski modificētās kukurūzas šķirnes "Pioneer 1507" ienākšanu ES tirgū. Ceturtdien pieņemtajā rezolūcijā norādīts, ka šī pret insektiem izturīgā kukurūzas šķirne var kaitēt tauriņiem un kodēm, kas neapdraud kukurūzas ražu. "Mums ir pārāk maz pierādījumu par šīs jaunās ģenētiski modificētās šķirnes nekaitīgumu", sacīja EP Vides komitejas deputāte Dagmāra Rota-Behrenta (S&D, Vācija), kas neatblsta ģenētiski modificētās kukurūzas šķirnes laišanu ES tirgū.