Kopīgot šo lapu: 

Raksti 

Enerģētikas atkarības līmenis ES valstīs, kas parāda cik daudz energoresursu valsts importē        

Eiropas Savienība (ES) importē vairāk kā pusi no patērētajiem energoresursiem, kas to lielā mērā padara atkarīgu no ārējiem energoresursu piegādātājiem, piemēram Krievijas. Lai risinātu šo problēmu, Eiropas Komisija (EK) ir izstrādājusi plānu enerģētikas atkarības mazināšanai un vienota Eiropas enerģētikas tirgus radīšanai. Uzzini galvenos faktus un skaitļus par ES enerģijas importu.

Kopīgi mērķi: Enerģētikas savienība        

Eiropas Parlamenta sasaukuma termiņa otrajā pusē darba kārtībā nozīmīgu vietu ieņems siltumnīcefekta gāzu izmešu samazināšana, energoefektivitātes un atjaunojamo enerģijas avotu veicināšana, kā arī elektroapgādes drošības nodrošināšana. Dažādi priekšlikumi jau realizēti un vēja parks Beļgijas pilsētā Asse ir tikai viens no piemēriem šīs jomas progresā. Skaties video, lai uzzinātu vairāk un lasi tālāk par ES prioritātēm enerģētikas jomā turpmākajiem mēnešiem un gadiem.

Jeržija Buzeka portrets        

Eiropas Komisijas priekšsēdētājs Žans Klods Junkers enerģētikas savienības izveidošanu ir nosaucis par vienu no savām prioritātēm un šis jautājums tika apspriests arī šodien notikušajās Eiropas Parlamenta plenārsesijas debatēs ar Komisijas priekšsēdētaja vietnieku Marošu Šefčoviču. Pirms debatēm mēs lūdzām Parlamenta Enerģētikas komitejas priekšsēdētājam Jeržijam Buzekam (EPP, Polija) pastāstīt vairāk par darbu pie enerģētikas savienības.

Rūpnīcas skursteņi        

Eiropas Parlamenta deputāti 7. jūlijā plenārsesijā diskutēs un 8.jūlijā balsos par emisijas kvotu tirdzniecības sistēmas reformu, kuras mērķis ir samazinātu siltumnīcefekta gāzu emisijas, lai efektīvāk cīnītos pret klimata pārmaiņām. Reforma ļaus koriģēt apritē esošo kvotu daudzumu, lai izvairītos no tirgus nelīdzsvarotības. Uzziniet vairāk par kvotu tirdzniecības sistēmu un tirgus stabilitātes rezervi – mehānismu, kura mērķis ir stabilizēt emisiju kvotu tirgu.

Vai jaunā Enerģētikas savienība uzlabos efektivitāti un izbeigs Eiropas ekonomikas paļaušanos uz augstām oglekļa dioksīda emisijām un atkarību no Krievijas?
       
Paziņojumi presei 

Paziņojumi presei 

ES elektroenerģijas tīkla pilnīga integrācija varētu samazināt rēķinus par vismaz 2 EUR/MWh un tādējādi ļaut ES elektrības patērētajiem ap 2030.gadu ietaupīt jau līdz 49 miljardiem EUR gadā līdz 2030.gadam, saka EP deputāti nesaistošā rezolūcijā, ko pieņēma otrdien. Lai sasniegtu šo mērķi, dalībvalstīm vispirms jāveic 150 miljardu EURO ieguldījumu nacionālo elektrotīklu savienošanā.