Kopīgot šo lapu: 

Raksti 

Studenti mācās parkā        

"Erasmus" veiksmes stāsts turpinās. 2012./2013. mācību gadā programma sasniegusi jaunu rekordu – 270 tūkstoši studentu devušies studēt vai praktizēties ārzemēs. Turklāt sagaidāms, ka šis skaitlis tikai pieaugs ar Eiropas Parlamenta atbalstīto uzlaboto "Erasmus+" programmu, kas sāks darboties septembrī. Uzzini, kuri ir populārākie galamērķi un, no kurām valstīm nāk visvairāk "Erasmus" studentu.

EP deputāte Dorisa Paka        

Studentu mobilitāte ir nepašaubāmi viena no lielākajām ES jauniešu priekšrocībām. Tāpēc populārā studentu apmaiņas programma Erasmus, kuras piedāvātās iespējas ik gadu izmanto 230 tūkstoši studentu, tiks uzlabota. Jaunā programma Erasmus+, kuras budžets ir 14 miljardi eiro, vairāk nekā 5 miljoniem jauniešu sniegs iespēju doties uz ārzemēm studēt, iziet praksi, vai piedalīties brīvprātīgās aktivitātēs, tajā skaitā sporta aktivitātēs.

Jauniešiem Erasmus programma sniedz iespēju studēt ārzemēs        

Erasmus, iecienītā Eiropas studentu apmaiņas programma, tikusi pilnveidota. Jaunajai programmai dots nosaukums Erasmus+ un tā aptver tādas jomas kā izglītība, apmācība, jaunatne un, pirmo reizi, arī sports.

Raksti 

Four students with their thumbs up for the Erasmus + program ©BELGA/BELPRESS        
Paziņojumi presei 

Paziņojumi presei 

Eiropas Parlaments otrdien apstiprināja jauno "Erasmus+" programmu, kas no 2014.-2020. gadam sniegs iespēju Eiropas studentiem, pasniedzējiem un praktikantiem pieteikties stipendijām, lai studētu vai izietu praksi citās ES dalībvalstīs. Uz stipendijām varēs pieteikties arī jauniešu aktīvisti un brīvprātīgie, kā arī jaunie sportisti. Programma paredz jaunu garantiju mehānismu maģistratūras studiju kreditēšanai.

Jaunieši, kuriem dota iespēja studēt ārzemēs pateicoties Erasmus©BELGA_BELPRESS_Philippe Turpin        

ES studentu un pasniedzēju apmaiņas programma, kas nosaukta par godu nīderlandiešu filozofam Erasmam, šogad svin 25. jubileju. Pateicoties Erasmus stipendijai, kopš programmas uzsākšanas 1987.gadā aptuveni 3 miljoni studentu un pasniedzēju ir izmantojuši iespēju studēt un strādāt ārzemēs.

The Erasmus program signed by the #EP President Martin Schulz and Council rappresentative Vytautas Leskevicius        

Eiropas Parlamenta priekšsēdētājs Martins Šulcs 11. decembrī parakstīja tiesību aktus, kas regulē uzlaboto Erasmus studentu apmaiņas programmu. Tagad programmas nosaukums būs Erasmus+ un tā visās ES dalībvalstīs stāsies spēkā 2014. gada 1. janvārī. Programmas budžets turpmākajiem septiņiem gadiem (2014.-2020.) pārsniedz 14 miljardus eiro, kas ir gandrīz divreiz vairāk kā līdz šim. Tas ļaus vairāk kā 4 miljoniem Eiropas jauniešu studēt vai praktizēties ārzemēs.

Erasmus_LV        

Erasmus ir glābts! Populārās programmas jauniešiem Erasmus, kas ļāva 3 miljoniem studentu un pasniedzēju no Eiropas uz kādu laiku mācīties vai strādāt ārzemēs, nākotne bija zem jautājuma zīmes. Taču, pateicoties Eiropas Parlamenta uzstājībai, tika atrasti papildus 6 miljardi eiro, lai nosegtu nepieciešamās 2012. gada izmaksas. Grozījumi 2012. gada budžetā un 2013. gada budžets tika apstiprināti decembra plenārsesijā.