Kopīgot šo lapu: 

Raksti 

Video:        

Pašreizējie ES līmeņa PVN noteikumi pārrobežu tirdzniecībai pastāv kopš 1993. gada un ir nepieciešama reforma, lai turētos līdzi prasībām, ko izraisa augošie uzņēmumi un e-komercija. Tikpat svarīgi ir apkarot krāpšanos ar PVN. Eiropas Parlaments ziņojumā, par kuru atbildīgs ir EP deputāts Verners Langens, izteica savu skatījumu par Eiropas Komisijas sastādīto rīcības plānu saistībā ar PVN. Ziņojums tika pieņemts plenārsēdē ceturtdien, 24. novembrī.

Video, kurā redzami kadri no komitejas tikšanās ar Stiglicu.        

"Jāuzsver, ka 80% no darbībām, kas aprakstītas “Panamas dokumentos” nenotika Panamā, kas norāda uz to, ka šī ir globāla problēma,” EP deputātiem 16. novembrī norādīja ekonomists un Nobela prēmijas laureāts Jozefs E. Stiglics. Viņš bija Panamas valdības padomnieks pēc tam, kad tika atklāts skandāls un tika uzaicināts apmeklēt EP izmeklēšanas komitejas sanāksmi. Lasiet viņa viedokli par notikušo un skatieties arī pievienoto video.

Foto: tuvplāns ar M. Ferberu.        

Komisijas lēmums, ka Apple jāsamaksā Īrijai 13 miljardi eiro, raisījis diskusijas, cik daudz nodokļu lielajām kompānijām jāmaksā. Skaidrojot EK nostāju plenārsēdē 14. septembrī, konkurences komisāre M. Vestagere guva plašu EP deputātu atbalstu. Nedēļu iepriekš tikāmies ar vienu no EP vadošajiem ziņotājiem nodokļu jautājumos - M. Ferberu. Viņš norādīja, ka ES valstīm jāsaprot - investīciju piesaiste, mazinot nodokļu slogu, ir nelikumīga, saskaņā ar ES noteikumiem, kurus dalībvalstis pieņēmušas.

Raksti 

EP deputāti intervijas laikā        

Pēc deviņu mēnešu intensīva darba Eiropas Parlamenta īpašā komiteja nodokļu nolēmumu jautājumos pieņēmusi savu gala ziņojumu, kurā aicina nodrošināt, ka lielie starptautiskie uzņēmumi maksā nodokļus tajās valstīs, kur tie gūst peļņu. 25. novembrī šis ziņojums tika pieņemts arī plenārsesijā 508 deputātiem balsojot par, 108 pret un 85 atturoties.

Alans Lamasūrs intervijas laikā        

Pamatojoties uz izskanējušo informāciju, ka dažas ES valstis piešķir nodokļu atvieglojumus lielajiem starptautiskajiem uzņēmumiem, Eiropas Komisija ir uzsākusi izmeklēšanu visās 28 ES valstīs. Arī Eiropas Parlaments ir uzsācis neatkarīgu izmeklēšanu, izveidojot īpašu komiteju nodokļu nolēmumu jautājumos. Mēs tikāmies ar komitejas priekšsēdētaju Alanu Lamasūru (EPP, Francija), lai uzzinātu vairāk par problēmām nodokļu jomā.

Foto: Eiro monētas.        

Lai apkarotu agresīvo nodokļu konkurenci, Eiropas Parlamenta deputāti pieprasa pārredzamu uzņēmumu aplikšanu ar nodokļiem un lielāku dalībvalstu sadarbību. Parlaments izveidojis divas īpašas komitejas nodokļu nolēmumu jautājumos, lai izvērtētu apgalvojumus, ka dažas ES valstis izmanto īpašus nodokļu režīmus lieliem uzņēmumiem. Komiteja izveidota pēc "Panamas dokumentu" nākšanas atklātībā. Darba kārtībā arī plāni, kā cīnīties pret krāpšanos ar PVN un kādas izmaiņas noteikumos ieviest.

Motion of censure against the Commission rejected by a large majority        
Paziņojumi presei 

Paziņojumi presei 

Eiropas Parlaments ceturtdien ar 461 balsīm par, 101 pret un 88 atturoties, noraidīja priekšlikumu izteikt neuzticību Junkera vadītajai Eiropas Komisijai. Priekšlikumu bija iesnieguši 76 deputāti, no kuriem daļa pārstāvēja politisko grupu "Brīvības un tiešās demokrātijas Eiropa", bet daļa bija pie politiskām grupām nepiederoši, reaģējot uz debatēm ar Junkeru 12.novembrī par Luksemburgas nodokļu skandālu (Lux-leaks).

Foto        

Ne tikai nodokļu maksāšanas process, bet arī ar to saistītā terminoloģija mēdz būt sarežgīta. Kas ir nodokļu bāzes samazināšana? Kāda ir atšķirība starp izvairīšanos no nodokļu maksāšanas un nodokļu apiešanu? Jaunākie Eiropas Parlamenta īpašās Nodokļu nolēmumu komitejas priekšlikumi tika apstiprināti 2016. gada jūlija plenārsēdē. Piedāvājam iepazīties ar biežāk lietoto terminoloģiju šajos jautājumos.