Iepirkšanās tiešsaistē: pārtraukt ģeobloķēšanu un pircēju novirzīšanu  

 
 

Kopīgot šo lapu: 

Labas ziņas tiem, kas iepērkas tiešsaistē: aizliegums ģeobloķēšanai un pircēju novirzīšanai uz citu lapu klienta atrašanās vietas dēļ. Jaunie noteikumi piemērojami no 2018. g. 3. decembra.

Iepirkšanās tiešsaistē ir daļa no daudzu eiropiešu ikdienas dzīves. 57% ES iedzīvotāju 2017. gadā kaut ko iegādājās interneta veikalos. Tiešsaistes iepirkšanās vispār ir viena no izplatītākajām interneta lietotāju aktivitātēm - 68% interneta lietotāju pērn vismaz reizi iepirkās internetā.

Tiešsaistes veikaliem nav robežu: 2017. gadā trešdaļa cilvēku, kuri iepirkās internetā, veica pasūtījumus no piegādātājiem, kuri atrodas citā ES valstī. Taču ne vienmēr bijis viegli iegādāties pārrobežu preces, nereti pircējiem nācās sastapties ar dažādiem šķēršļiem, kas liedz viņiem iegūt kāroto preci.


Regula stājusies spēkā 2018. gada 6. februārī un ir piemērojama visās dalībvalstīs no 2018. gada 3. decembra. Regulējums izbeidz patērētāju ģeobloķēšanu. Saskaņā ar šo regulējumu, ES mazumtirgotājiem ir jānodrošina piekļuve precēm un pakalpojumiem visiem patērētājiem uz vienādiem noteikumiem, neatkarīgi no tā, kurā ES valstī atrodas pircējs. Deputāti apstiprināja regulas projektu 2018. gada 6. februārī.

Kas ir ģeobloķēšana?

Jebkurš ierobežojums tiešsaistes veikalā, kas tiek pamatots ar pircēja nacionalitāti, atrašanās vietu vai pieslēgšanās vietu.

Piemēram, ja Tu atrodies Latvijā un vēlies kaut ko pasūtīt no interneta veikala, kas bāzējas Francijā. Tu izvēlies preci un ieliec kāroto pasūtījumu savā “grozā”, pārbaudi, vai esi izvēlējies pareizo izmēru, un spied uz taustiņu “nopirkt”. Taču tad uz ekrāna parādās paziņojums, ka “Tu tiec novirzīts uz šīs vietnes latviešu versiju”, un izrādās, ka šajā lapā tevis kārotās preces nemaz nav.

To sauc par lokācijā balstītu novirzīšanu jeb ģeobloķēšanu, un tas ir viens no visbiežāk esošajiem šķēršļiem, kas traucē tiešsaistes pircējiem.

Citi patērētāju diskriminācijas veidi:


  • Tīmekļa vietne nepieņem citu valstu maksājuma veidus (piemēram, kredītkartes).
  • Ierobežojums reģistrēties tīmekļa vietnē lietotāja fiziskās adreses vai atrašanās vietas dēļ.

Eiropas Komisija savā pētījumā analizēja tūkstošiem tīmekļa vietņu visā ES un noskaidroja, ka tikai 37% gadījumos lietotāji no citas ES valsts varēja iegādāties sev vēlamo preci. Pārējos gadījumos lietotājiem pastāvēja ierobežojumi, ko parasti dēvē par ģeobloķēšanu.


Ko paveica EP, lai apturētu ģeobloķēšanu?

Eiropas Parlamenta mērķis bija pārtraukt šo diskriminācijas formu un nodrošināt, ka cilvēki var gūt labumus no vienotā tirgus arī tiešsaistē.

EP deputāte, kura bija atbildīga par likumprojekta virzīšanu uz galīgo pieņemšanu un ieviešanu, Roza Thun (EPP, Polija) sacīja: “Pēc viesabonēšanas atcelšanas, pēc noteikumu pieņemšanas tiešsaistes satura pakalpojumu pārnesamībai, es varu teikt, ka esmu patiešām lepna, ka, sadarbībā ar Eiropas Komisiju, mums izdevās rast risinājumu ģeoblokācijas problēmai. No tā gūs labumu miljoniem iedzīvotāju.’’

Jaunie noteikumi attiecas uz plašu preču un pakalpojumu klāstu, tostarp fiziskām precēm, piemēram, mēbelēm un elektroniku, tiešsaistes pakalpojumiem, piemēram, datu glabāšanas vietnēm, un izklaides pakalpojumiem, piemēram, biļetēm uz atpūtas parkiem, koncertiem un citiem pasākumiem.

Par ģeobloķēšanu un citām precēm

Eiropas Parlaments ir pārliecināts, ka Eiropas Komisija divu gadu laikā veiks ģeobloķēšanas pārtraukšanas procesa novērtējumu, apsverot iespēju to attiecināt arī uz precēm ar autortiesībām, piemēram, e-grāmatām un audiovizuālajiem materiāliem, kas šobrīd nav iekļauti regulā.