Migrācijas krīze: ko Eiropas Parlaments dara, lai to risinātu?

Pēdējo gadu laikā ES saskārusies ar iepriekš nebijušu migrācijas plūsmas pieaugumu. Kamēr tiek meklēti labākie risinājumi šai situācijai, 74% Eiropas Savienības iedzīvotāju vēlas, lai ES darītu vairāk. Saskaņā ar jaunāko Eirobarometra aptauju, divas trešdaļas aptaujāto uzskata, ka pašreizējā ES iesaiste migrācijas pārvaldībā ir nepietiekoša.

Foto
Eirobarometrs: iedzīvotāji vēlas, lai ES dara vairāk migrācijas krīzes risināšanā ©AP Images/ European Union-EP

Kas izdarīts līdz šim

2016. gada martā Eiropas Parlaments pieņēma ziņojumu par situāciju Vidusjūras reģionā un vajadzību pēc vienotas ES pieejas migrācijas jautājumiem. 30. maijā Pilsoņu brīvību komiteja apstiprināja Komisijas priekšlikumu ieviest standartizētus ES ceļošanas dokumentus migrantiem. 6. jūlijā Parlaments deva zaļo gaismu ES robežkontroles sistēmas izveidei, kas apvienos ES robežu aģentūru Frontex un dalībvalstu robežu pārvaldības iestādes.


Komisija ierosinājusi veidot arī ES kopējo sarakstu ar drošām izcelsmes valstīm, lai paātrinātu pieteikumu izskatīšanu no cilvēkiem, kas nāk no valstīm, kuras tiek uzskatītas par drošām. Pirms tas var stāties spēkā, priekšlikums jāapstiprina Eiropas Parlamentam un Padomei.


Parlamenta ziņotājs, Sylvie Guillaume (S&D, Francija) sacīja: "Metodoloģija, pēc kuras nosaka, vai valsti var uzskatīt par drošu izcelsmes valsti, ir ievērojami uzlabota. Tajā iekļautas arī konsultācijas, kas ļauj trešajām pusēm, piemēram, Eiropas Patvēruma atbalsta birojam, ANO bēgļu aģentūrai vai nevalstiskajām organizācijām, iesaistīties Komisijas uzdevumā pārraudzīt ES kopējo sarakstu.”

Papildu informācija