Uz galveno izvēlni (uzklikšķināt uz „ieiet”)
Tieša piekļuve lapas saturam (nospiediet ievadīšanas taustiņu)
Citu tīmekļa vietņu saraksts (uzklikšķināt uz „ieiet”)

Februāra plenārsesija īsumā

Plenārsesija Raksts - Iestādes07-02-2014 - 11:55
 

Šīs nedēļas laikā EP deputāti apstiprināja noteikumus, kas atvieglos dokumentu akceptēšanu ES, paredz cietumsodu par finanšu tirgus manipulācijām, kā arī aicināja ieviest ES ceļvedi LGBTI pamattiesību aizsardzībai. Savukārt Itālijas prezidents Džodžio Napolitāno, uzrunājot EP deputātus, aicināja uzmanīties no nacionālisma.


Itālijas prezidents Džordžio Napolitāno trešdien ieradās oficiālā vizītē Parlamentā. Savā uzrunā viņš aicināja "cīnīties pret nacionālo egoismu un konservatīvismu"

.

EP deputāti otrdien pieņemtajā rezolūcijā aicināja ieviest ES ceļvedi, kas aizsargātu lesbiešu, geju, biseksuāļu, transpersonu un interseksuāļu (LGBTI) pamattiesības. Saskaņā ar Pamattiesību aģentūras pētījumu 47% no LGBT cilvēkiem pēdējo piecu gadu laikā izjutuši diskrimināciju vai tikuši aizskarti. Šādi ceļveži jau pastāv attiecībā uz romu un personu ar invaliditāti diskrimināciju.


Citā rezolūcijā, kas pieņemta otrdien, EP deputāti aicina ES dalībvalstis piemērot ceļošanas ierobežojumus attiecībā uz personām, kas tieši atbildīgas par Ukrainas protestētāju nāvi un iesaldēt šo personu aktīvus, kas atrodas ES. EP deputāti nosodīja arī Krievijas īstenoto ekonomisko un politisko spiedienu uz ES austrumu kaimiņiem.


Lai veicinātu ES pilsoņu pārvietošanās brīvību, EP deputāti otrdien atbalstīja noteikumus, kas atvieglos publisko dokumentu iesniegšanu dalībvalstu iestādēs. Jaunie noteikumi paredz atcelt prasību par dokumentu kopiju un tulkojumu sertificēšanu un ieviest daudzvalodu veidlapas.


Otrdien EP deputāti pieņēma direktīvu, kas par īpaši nopietniem finanšu tirgus noziegumiem paredz vismaz četrus gadus ieslodzījumā. Šī direktīva izstrādāta ar mērķi atjaunot uzticēšanos ES finanšu tirgiem un uzlabot ieguldītāju aizsardzību.


Trešdien Parlaments pieņēma tiesību aktus, kuri paredz, ka pasažieriem, kuru lidojumi kavējas vai ir atcelti, turpmāk būs daudz vieglāk saņemt kompensācijas, savukārt lidsabiedrībām būs skaidrāki noteikumi par to, kā apstrādāt pasažieru sūdzības. Pašlaik ES tikai 2% pasažieru pēc sūdzības iesniegšanas saņem kompensāciju.


Turpmāk mūzikas pakalpojumu sniedzējiem tiešsaistē būs vieglāk saņemt izplatīšanas licences. Otrdien pieņemtās direktīvas mērķis ir atvieglot mūzikas tiešsaistes pārrobežu izplatīšanu ES un veicināt ES mēroga tiešsaistes mūzikas tirgus veidošanu.


Katru gadu ES ierodas vairāk kā 100 tūkstoši sezonas strādnieku no trešām valstīm. Lai nodrošinātu atbilstošus darba un dzīves apstākļus un novērstu ļaunprātīgu izmantošanu, EP trešdien pieņēma tiesību aktus, kas nosaka trešo valstu sezonas strādnieku tiesības.

Ats. : 20140206STO35126