Uz galveno izvēlni (uzklikšķināt uz „ieiet”)
Tieša piekļuve lapas saturam (nospiediet ievadīšanas taustiņu)
Citu tīmekļa vietņu saraksts (uzklikšķināt uz „ieiet”)

Jaunākā informācija

Paziņojumi presei

 
 
 
 

Aprīļa plenārsesija: klusuma brīdis upuriem Nepālā un Vidusjūrā

Plenārsesija Iestādes27-04-2015 - 19:54

Eiropas Parlamenta aprīļa plenārsesiju atklāja ar klusuma brīdi Nepālas 25.aprīļa zemestrīces upuru un Vidusjūrā 20.aprīlī noslīkušo migrantu piemiņai. (Lasīt tālāk: Aprīļa plenārsesija: klusuma brīdis upuriem Nepālā un Vidusjūrā )

 

EP deputāti aicina pieņemt jaunu stratēģiju alkohola jomā

Plenārsesija Sabiedrības veselība27-04-2015 - 15:38
 

Pārmērīga alkohola lietošana tiek uzskatīta par riska faktoru vairāk nekā 60 hroniskām slimībām un ar to saistītās tiešās un netiešās sociālās izmaksas Eiropā var sasniegt pat 155,8 miljardus eiro. Lai aplīdzētu dalībvalstīm cīnīties ar alkoholismu un tā sekām, EP deputāti šodien diskutēs un trešdien balsos par rezolūciju, kurā aicina izstrādāt ES stratēģiju alkohola jomā, kurā, cita starpā, ierosina uz alkoholisko dzērienu etiķetēm sniegt informāciju par sastāvdaļām un uzturvērtību. (Lasīt tālāk: EP deputāti aicina pieņemt jaunu stratēģiju alkohola jomā )

 
EP deputāte intervijas laikā  

Iedomājieties situāciju – noticis nopietns ceļu satiksmes negadījums, bet jūs nevarat izsaukt palīdzību. Drīz jūsu auto to varēs izdarīt jūsu vietā. Pirmdien, 27. aprīlī, EP deputāti plenārsesijā diskutēs un otrdien balsos par noteikumiem, kas paredz jauno modeļu automašīnas aprīkot ar "eCall" sistēmu, kas automātiski sazinās ar glābšanas dienestiem. 17. martā mēs tikāmies ar atbildīgo EP deputāti no Čehijas Olgu Sehnalovu (S&D), lai uzzinātu vairāk par jauno sistēmu. (Lasīt tālāk: "eCall": Informācija tiks nodota tikai tad, ja noticis nopietns negadījums )

 

Vai fabrikas strādnieku dzīve uzlabojusies pēc traģēdijas Bangladešā?

Plenārsesija Delegācijas24-04-2015 - 16:31
EP deputāte intervijas laikā  

Šodien pagājuši divi gadi kopš Bangladešā sagruva astoņstāvu ēka “Rana Plaza”, kurā atradās vairākas apģērbu fabrikas. Šis nelaimes gadījums, kurā dzīvību zaudēja vairāk nekā 1100 cilvēki, vērsa sabiedrības uzmanību uz lēto ražošanas izmaksu ēnas pusēm. Pirms 29. aprīlī paredzētā plenārsesijas balsojuma par situāciju Bangladešas apģērbu industrijā, mēs jautājām EP Dienvidāzijas delegācijas vadītājai Džīnai Lambertai (Zaļie/EFA, Apvienotā Karaliste), vai strādnieku situācija ir uzlabojusies. (Lasīt tālāk: Vai fabrikas strādnieku dzīve uzlabojusies pēc traģēdijas Bangladešā? )

 

EP mudina Turciju un Armēniju normalizēt attiecības

Plenārsesija Ārējās attiecības24-04-2015 - 00:04
Armenian Genocide Remembrance Day is observed on April 24 ©BELGA_DPA_J.Kalaene  

Armēnijai un Turcijai jāizmanto genocīda atceres simtgadei veltītie pasākumi, lai atjaunotu diplomātiskās attiecības, atvērtu robežu un liktu pamatu ekonomiskajām attiecībām, saka Eiropas Parlaments trešdien pieņemtajā rezolūcijā. EP deputāti uzsver, ka Turcijai ir jāatzīst genocīds, lai tādējādi “liktu pamatu patiesam turku un armēņu izlīgumam”, kā arī pauda atbalstu pāvesta Franciska 12.aprīļa uzrunai par armēņu genocīdu. (Lasīt tālāk: EP mudina Turciju un Armēniju normalizēt attiecības )

 
EP priekšsēdētājs Martins Šulcs  

"Eiropai nepieciešama kopēja patvēruma un migrācijas politika, kas ir humāna un reālistiska," šodien uzrunājot ES līderus ārkārtas samitā par migrāciju, sacīja Eiropas Parlamenta priekšsēdētājs Martins Šulcs. Samits tika sasaukt pēc tam, kad vienas nedēļas laikā simtiem cilvēku mira, mēģinot šķērsot Vidusjūru. "Dzīvību glābšanai jūrā jābūt mūsu pirmajai prioritātei," sacīja M. Šulcs. (Lasīt tālāk: M. Šulcs: "Eiropas migrācijas politikas trūkums pārvērš Vidusjūru kapsētā" )

 
Ķirurgs veic operāciju  

Pieprasījums pēc orgānu transplantācijas ir lielāks nekā spēja to nodrošināt, kas veicina nelegālu orgānu tirdzniecības tīklu veidošanos. Lai gan pēdējā laikā šajā sakarā visvairāk tiek runāts par Ķīnu, arī citās pasaules valstīs tiek piekopts šis nelegālais bizness. Ņemot vērā, ka arī Eiropas pilsoņi izmanto šos nelegālos pakalpojumus, Parlamenta Sabiedrības veselības un Cilvēktiesību komitejas 21. aprīlī rīkoja diskusiju, lai meklētu veidus, kā apkarot orgānu tirdzniecību. (Lasīt tālāk: Orgānu tirdzniecība: daudzi no Ķīnā pārdotajiem orgāniem nonāk Eiropā )

 

Parliament, Council start negotiations on investment fund

BUDG ECON Budget / Economic and monetary affairs23-04-2015 - 14:01

Negotiators of the European Parliament and the Council opened negotiations on the European Fund for Strategic Investments (EFSI) on Wednesday. (Read more: Parliament, Council start negotiations on investment fund )

 

Carbon monoxide can kill, so gas ovens should be professionally installed and maintained. But oven gloves need not be subject to EU safety rules unless they are labelled “protective”, said Internal Market Committee MEPs voting on draft EU rules on Thursday. (Read more: Gas ovens need EU safety rules, but oven gloves do not, say MEPs )

 

M. Delvo par robotiku: "Es esmu pārliecināta, ka tā būs revolūcija"

Citi Pētniecība un jauninājumi22-04-2015 - 18:28
EP deputāte intervijas laikā  

Kas reiz tika uzskatīts par zinātnisko fantastiku, ir kļuvis par realitāti. EP uzskata, ka mūsdienu pasaulē, kurā robotizēti putekļu sūcēji, inteliģentas automašīnas un industriālie roboti ir kļuvuši par ikdienu, nepieciešami visaptveroši tiesību akti, kas regulētu robottehniku. Tāpēc Parlamenta Juridisko jautājumu komiteja ir izveidojusi darba grupu, kas pētīs iespēju pieņemt šādus tiesību aktus. Atbildīgā EP deputāte no Luksemburgas Madija Delvo (S&D) stāsta vairāk par grupas darbu. (Lasīt tālāk: M. Delvo par robotiku: "Es esmu pārliecināta, ka tā būs revolūcija" )