Uz galveno izvēlni (uzklikšķināt uz „ieiet”)
Tieša piekļuve lapas saturam (nospiediet ievadīšanas taustiņu)
Citu tīmekļa vietņu saraksts (uzklikšķināt uz „ieiet”)

Jaunākā informācija

ES un tās iestādes

 
Tusk and Juncker  

Minskas pamiera nolīguma pārkāpšana, ES darījums ar Grieķiju, Pasažieru Datu Reģistra sistēma cīņai pret terorismu un uztraucošais stāvoklis Lībijā bija jautājumi, ko Eiropas Parlaments trešdien apsprieda ar Eiropadomes un Komisijas priekšsēdētājiem Donaldu Tasku un Žanu-Klodu Junkeru. (Lasīt tālāk: Ukraina, Grieķija, terrorisms un Lībija – EP debatēs ar Tasku un Junkeru )

 
 

Februāra minisesijā runās arī par Venecuēlu

Plenārsesija Iestādes25-02-2015 - 19:07

Eiropas Parlamenta februāra minisesijas atklāšanā tā priekšsēdētajs Martins Šulcs paziņoja par Venecuēlas pievienošanu darba kārtībai un sveica Eiropas 2014.gada Pilsoņu balvas laureātus, kas bija ieradušies uz balvas pasniegšanu un atradās plenārsēžu zālē. (Lasīt tālāk: Februāra minisesijā runās arī par Venecuēlu )

 
 

Beļģijas karaliskais pāris viesojas Eiropas Parlamentā

Citi Iestādes25-02-2015 - 14:20
Grupas foto  

Šodien, 25. februārī, Beļģijas karalis un karaliene apmeklēja Eiropas Parlamentu Briselē, kur tikās ar Parlamenta priekšsēdētaju Martinu Šulcu un politisko grupu vadītajiem. (Lasīt tālāk: Beļģijas karaliskais pāris viesojas Eiropas Parlamentā )

 
 

Šonedēļ Parlamentā notiek diskusijas par Grieķiju

Citi Iestādes24-02-2015 - 15:34
 

Eirozonas finanšu ministri un Grieķija 20. februārī panāca vienošanos, kas paver durvis finansiālās palīdzības programmas pagarināšanai. Šonedēļ Eiropas Parlamentu apmeklē divi no ietekmīgākajiem eirozonas lēmumu pieņēmējiem – Eirogrupas prezidents Jerūns Deiselblūms un Eiropas Centrālās Bankas prezidents Mario Dragi. Pēc Grieķijas vēlēšanām 25. janvārī EP priekšsēdētājs M.Šulcs uzsvēra nepieciešamību "ievērot vienošanās, kas tikušas noslēgtas ar mērķi stabilizēt Grieķiju un Eiropas Savienību." (Lasīt tālāk: Šonedēļ Parlamentā notiek diskusijas par Grieķiju )

 
 

The European Parliament and the TTIP

Institutions / External/international trade24-02-2015 - 14:59
Flags of The United States and EU on banknotes  

Talks between the EU and US on a Transatlantic Trade and Investment Partnership (TTIP) could lead to the world's largest bilateral free-trade area. Increased market access and trading opportunities and the removal of unnecessary regulation and red tapecould help boost economic growth and create jobs on both sides of the Atlantic. However, there are also concerns about possible adverse impacts. (Read more: The European Parliament and the TTIP )

 
 
EP ēka Briselē  

Trešdien Eiropas Parlamenta (EP) deputāti piedalīsies vienas dienas plenārsesijā, kurā diskutēs par enerģētikas savienību, Eiropas Centrālās bankas gada pārskatu un pēdējā ES samita iznākumu. Pārējās nedēļas dienās deputāti strādās komitejās pie vairākiem svarīgiem jautājumiem, tajā skaitā pie Pasažieru datu reģistra, ES un ASV tirdzniecības partnerības un emisiju kvotām. EP priekšsēdētājs M. Šulcs Parlamentā uzņems Beļģijas karalisko pāri un Ukrainas parlamenta spīkeri Volodimiru Groismanu. (Lasīt tālāk: Šonedēļ EP: Pasažieru datu reģistrs, emisiju kvotas, TTIP, investīciju fonds )

 
 

A majority of European citizens cheered the role that the European Parliament played in the election of the new Commission President, says the 2014 Parlameter survey, published on Friday. More Europeans now feel that their voice counts in EU-level decision making. Over half the respondents said that EU membership is a good thing. (Read more: Parlameter survey 2014: citizens cheer Parliament’s role in Juncker election )

 
 

The European Parliament will receive a visit by their majesties the King and Queen of the Belgians on 25 February. (Read more: Parliament to receive their majesties the King and Queen of the Belgians )

 
 

EP ar Latvijas prezidentūru apspriedīs prioritātes Eiropadomes samitam

Plenārsesija Eiropadome10-02-2015 - 18:52

Trešdienas rītā no plkst.9.00 Eiropas Parlaments ar Latvijas prezidentūras pārstāvi Zandu Kalniņu-Lukašēviču un Eiropas Komisijas prezidentu Žanu-Klodu Junkeru apspriedīs Eiropā īstenojamos pretterorisma pasākumus. Pusdienlaikā deputāti balsos par rezolūciju ar EP ieteikumiem. Debatēs varētu runāt arī par sankcijām pret Krieviju un ES Ekonomikkas un monetāro savienību, jo arī šie jautājumi ir ES dalībvalstu un valdību galvu neoficiālās sanāksmes darba kārtībā Briselē 12.un 13. februārī. (Lasīt tālāk: EP ar Latvijas prezidentūru apspriedīs prioritātes Eiropadomes samitam )

 
 

EP balsos par “Lux leaks” izmeklēšanas komitejas izveidi

Plenārsesija Iestādes09-02-2015 - 20:08
MEPs are gathering to the EP chamber to attend the opening of February 2015 plenary session  

Eiropas Parlaments ceturtdien balsos par īpašu komitejas izveidi ar mērķi izvērtēt dalībvalstu pieņemtos lēmumus nodokļu jomā, jo īpaši saistībā ar Luksemburgas nodokļu skandālu (Lux leaks). Par to paziņoja EP priekšsēdētājs Mārtins Šulcs plenārsesijas atklāšanā pirmdien. (Lasīt tālāk: EP balsos par “Lux leaks” izmeklēšanas komitejas izveidi )