Uz galveno izvēlni (uzklikšķināt uz „ieiet”)
Tieša piekļuve lapas saturam (nospiediet ievadīšanas taustiņu)
Citu tīmekļa vietņu saraksts (uzklikšķināt uz „ieiet”)

Jaunākā informācija

ES un tās iestādes

 

EP Saharova balva par domas brīvību - N. Muradai un L. Adži Bašarai

Plenārsesija Iestādes / Cilvēktiesības09-12-2016 - 18:43
 

Jezīdu kopienas aktīvistes, kas pārcietušas ISIS vardarbību, Nadia Murada (Nadia Murad) un Lamija Adži Bašara (Lamiya Aji Bashar) otrdien, 13. decembrī saņems Eiropas Parlamenta 2016. gada Saharova balvu. Viņas kļuvušas par to sieviešu pārstāvēm, kas cieš no ISIS seksuālās vardarbības, kā arī par jezīdu minoritātes publiskajām pārstāvēm. (Lasīt tālāk: EP Saharova balva par domas brīvību - N. Muradai un L. Adži Bašarai )

 
Foto: Eiropas Savienības karoga attēls.  

Šonedēļ deputāti tiekas komitejās un balsos par priekšlikumiem, lai padarītu ES demokrātiskāku, pārredzamāku un rezultatīvāku, kā arī, lai palīdzētu dalībvalstīm cīņā pret terorismu. Politiskās grupas gatavojas arī nākošās nedēļas plenārsesijai Strasbūrā. (Lasīt tālāk: Šonedēļ EP: terorisms, Eiropas nākotne un cīņa pret naudas atmazgāšanu )

 

Opening – two votes added on seeking ECJ opinion on EU-US data protection deal

Plenary Session Institutions30-11-2016 - 15:57
Kristalina Georgieva, commissioner for Budget & Human Resources, smiles during the Budget 217 debate, this will be her last appearance in Plenary before taking up the duty as CEO of the World Bank.  

President Schulz announced that two motions for resolutions, seeking a European Court of Justice opinion on the compatibility with the Treaties of the EU-US deal on protecting personal data exchanged for law enforcement purposes, will be put to the vote on Thursday, immediately before the vote on the recommendation drafted by Jan Philipp Albrecht. (Read more: Opening – two votes added on seeking ECJ opinion on EU-US data protection deal )

 
Foto: Eiropas Savienības karoga attēls.  

Eiropas Parlamentā aizsākas kārtējā aizņemtā nedēļa. Komiteju sanāksmes un Briseles plenārsesija trešdien un ceturtdien būs svarīgākie darbi. Sagaidāms, ka plenārsesijā EP deputāti ar dalībvalstīm noslēgs sarunas par ES 2017. gada budžetu un balsos par vienošanos ar ASV par personas datu aizsardzību. Deputāti balsos arī par jauniem noteikumiem, kas nodrošinātu piekļuvi tiešsaistes saturam ceļojot uz ārvalstīm un ierobežojumiem vairumtirdzniecības viesabonēšanas maksām. (Lasīt tālāk: Šonedēļ EP: ES budžets, ES - ASV datu plūsma, piekļuve tiešsaistes saturam )

 

European Parliament 2018 calendar of plenary sessions approved

Plenary Session Institutions23-11-2016 - 12:44

The calendar of European Parliament part-sessions for 2018, as tabled by its EP Conference of Presidents, was approved by MEPs on Wednesday. (Read more: European Parliament 2018 calendar of plenary sessions approved )

 

Cīņa ar propagandu: "Tas ir turpinājums izmantot aukstā kara laika metodes"

Plenārsesija Iestādes / Ārējās attiecības22-11-2016 - 11:28
Foto ar Annu Fotigu  

Teroristu organizāciju un atsevišķu valstu, piemēram, Krievijas propagandas mērķis ir radīt bailes un šķelt Eiropu. Šodien pēcpusdienā Eiropas Parlamenta deputāti diskutēs par pārskatu, kas prasa pēc spēcīgākiem pasākumiem pret propagandu un lielāku ES valstu sadarbību. Runājām ar ziņojuma autori, poļu EP deputāti Annu Fotigu (Anna Fotyga) par dezinformācijas ietekmi un kā ar to cīnīties. “Mums jāiegulda daudz vairāk kampaņās, lai cīnītos pret radikalizāciju,” viņa norādīja. (Lasīt tālāk: Cīņa ar propagandu: "Tas ir turpinājums izmantot aukstā kara laika metodes" )

 

Opening – no agenda changes

Plenary Session Institutions21-11-2016 - 17:57
Opening of the plenary session  

President Schulz opened the session in Strasbourg at 17.00. Without further ado, he announced changes to the composition of Parliament. The draft agenda for the part-session was adopted without changes. (Read more: Opening – no agenda changes )

 

EU support stable, but outlook bleak, finds Eurobarometer poll

Others Institutions18-11-2016 - 09:00

What brings EU citizens together is more important than what separates them, say 71% of Europeans, while 53% believe that being an EU member is good for their country, according to Eurobarometer’s latest “Parlemeter” poll, commissioned by the European Parliament and published on Friday. (Read more: EU support stable, but outlook bleak, finds Eurobarometer poll )

 
Foto: Eiropas Savienības karoga attēls.  

Šonedēļ Eiropas Parlaments vēlas vienoties ar dalībvalstīm un Eiropas Komisiju par 2017. gada ES budžetu. Parlamenta delegācija šonedēļ apmeklē arī "COP22" klimata pārmaiņu sarunas Marakešā un kopā ar ekspertiem, tostarp ekonomistu un Nobela prēmijas laureātu Jozefu Stiglicu (Joseph Stiglitz), spriež par “Panamas dokumentu” nodokļu skandālu. (Lasīt tālāk: Šonedēļ Eiropas Parlamentā: ES budžets, nodokļi un klimata pārmaiņas )

 

LUX kino balvas finālisti kinoteātros visā Eiropā

Citi Iestādes / Kultūra07-11-2016 - 15:46
Infografika, kurā soli pa solim grafiski attēlota atlases procedūra.  

Trīs filmas, kas sacenšas par šī gada balvu, ko Eiropas Parlaments pasniedz, lai atbalstītu Eiropas kino, tiks demonstrētas dalībvalstu kinoteātros. „Mana dzīve kā ķirbjagalvai” (“Ma vie de courgette”), „Atverot acis” (“Á peine j’ouvre les yeux”) un „Tonijs Erdmanis” (“Toni Erdmann”) ir trīs šī gada LUX kino balvas finālisti. Uzvarētāju noteikts EP deputāti, taču iesaistīties var jebkurš. Lasi un uzzini, kur, kad un kā. (Lasīt tālāk: LUX kino balvas finālisti kinoteātros visā Eiropā )