Uz galveno izvēlni (uzklikšķināt uz „ieiet”)
Tieša piekļuve lapas saturam (nospiediet ievadīšanas taustiņu)
Citu tīmekļa vietņu saraksts (uzklikšķināt uz „ieiet”)

Jaunākā informācija

ES un tās iestādes

 
 

Lai jaunais Komisijas sastāvs varētu uzsākt piecu gadu termiņu, tam jāiztur pēdējā pārbaude - Eiropas Parlamenta uzklausīšanas. No 29. septembra komisāra amata kandidātiem būs jāstājas Parlamenta komiteju priekšā, kuras izvērtēs viņu atbilstību izvirzītajam amatam. Šīs uzklausīšanas ietekmēs plenārsesijas balsojumu, kurā tiks lemts, vai apstiprināt jauno Komisiju. Tikai saņemot EP deputātu apstiprinājuma, Komisija var uzsākt darbu. (Lasīt tālāk: EP uzklausīšanas: Deputāti vērtēs komisāru gatavību amatam )

 
 

Globalizācijas pielāgošanas fonds - atbalsts atlaistajiem darba ņēmējiem

Citi Iestādes / Sociālā politika12-09-2014 - 15:07
 

No 2007. līdz 2013. gadam to darba ņēmēju atbalstam, kas zaudējuši darbu globalizācijas vai ekonomiskās krīzes dēļ, kopumā tika piešķirt vairāk nekā 400 miljoni eiro, lai palīdzētu meklēt jaunu darbu, mainīt kvalifikāciju vai uzsākt uzņēmējdarbību. Šis finansējums piešķirts no Eiropas Globalizācijas pielāgošanas fonda (EGF) līdzekļiem. Budžeta komiteja 11. septembrī apstiprināja jaunu palīdzības paketi. Aplūko grafiku, lai uzzinātu, kuras valstis jau pieteikušās uz EGF atbalstu. (Lasīt tālāk: Globalizācijas pielāgošanas fonds - atbalsts atlaistajiem darba ņēmējiem )

 
 
iropas Parlamenta priekšsedētājs Martins Šulcs ar ziedu vainagu  

"Mēs nevaram stāvēt un bezdarbībā noskatīties, kā starptautiskās kopienas pamatprincipi tiek pārkāpti", piektdien, apmeklējot Kijevu, sacīja Eiropas Parlamenta priekšsēdētājs Martins Šulcs. "Mēs esam vienojušies par noteikumiem, kas valstīm jāievēro savā starpā. Šie noteikumi attiecas uz visiem." Divu dienu vizītē Šulcs tikās ar Ukrainas prezidentu Petro Porošenko un premjerministru Arsēniju Jaceņuku. (Lasīt tālāk: Šulcs Kijevā: "Ukrainā notiekošais skar visus eiropiešus" )

 
 

"This time it's different" - Parliamentary hearings

Institutions12-09-2014 - 11:41
Anointed as Commission President, Jean-Claude Juncker lays out the EU's priorities and commitments for the coming years with a focus on energy, welfare and prosperity.  

Before the commissioners-designate as presented by incoming Commission President Jean-Claude Juncker can take office and start work, members of the European Parliament will exercise their power of democratic scrutiny enshrined in the Treaty by holding hearings to quiz the 27 candidates on their skills and their qualifications for the posts proposed to them. (Read more: "This time it's different" - Parliamentary hearings )

 
 

Iepazīsti Eiropas Parlamenta politiskās grupas

Citi Iestādes12-09-2014 - 09:59
Parlamenta politisko grupu priekšsēdētāju foto  

Eiropas Parlaments ir vieta, kur tiekas dažādas tautības un uzskati. EP deputātiem jālemj par plašu jautājumu loku, sākot no ES budžeta izlietojuma līdz pilsoņu privātuma saglabāšanai un tirdzniecības attiecībām. Politiskajam grupām ir nozīmīga lomu šo dažādo viedokļu sadursmē, jo tajās apvienojušies līdzīgi domājoši deputāti no visas ES un darbība politiskajā grupā viņiem nodrošina lielāku ietekmi lēmumu pieņemšanas procesā. Iepazīsties ar Parlamenta politiskajām grupām mūsu tīmekļa vietnē. (Lasīt tālāk: Iepazīsti Eiropas Parlamenta politiskās grupas )

 
 
ANO klimata pārmaiņu vēstniece Mērija Robinsone intervijas laikā  

Klimata pārmaiņu problēmas risināšana būs viena no jaunā Eiropas Parlamenta un jaunās Komisijas prioritātēm. Šodien bijusī Īrijas prezidente un ANO klimata pārmaiņu vēstniece Mērija Robinsone ieradās Briselē, lai tiktos ar EP priekšsēdētāju Martinu Šulcu. Pirms tikšanās Robinsone aicināja Eiropas politiķus izrādīt iniciatīvu klimata jautājumu risināšanā. (Lasīt tālāk: Robinsone: "Parlaments spēlē aizvien lielāku lomu cīņā pret klimata pārmaiņām" )

 
 

Lūgumraksts: Jūsu iespēja tikt sadzirdētam

Citi Iestādes / Pilsoņu tiesības / Lūgumraksti10-09-2014 - 15:28
EP deputāti  

Jums ir sūdzība vai lūgums saistībā ar kādu ES kompetences jomu? Eiropas Parlaments var palīdzēt! Parlamenta Lūgumrakstu komiteja nodrošina pilsoņu sūdzību uzklausīšanu visaugstākajā līmenī. Lasiet tālāk, lai uzzinātu, kā var iesniegt lūgumrakstu, un iepazītos ar 2012. gadā iesniegtajiem lūgumrakstiem. (Lasīt tālāk: Lūgumraksts: Jūsu iespēja tikt sadzirdētam )

 
 
 

Eiropas Parlamentam uzsākot jaunu piecu gadu termiņu, piedāvājam atskatīties uz to, kā Eiropas Savienība ir mainījusi mūsu dzīvi pēdējo 35 gadu laikā. Mūsu laika mašīna nogadās jūs atpakaļ 1979. gadā, kad notika pirmās Eiropas Parlamenta velēšanas un ļaus atklāt, kas Eiropā mainījies kopš tā laika. (Lasīt tālāk: ES laika mašīna: Kā ES likumi mainījuši mūsu dzīvi pēdējo 35 gadu laikā )

 
 

Parlamenta komiteju loma un to priekšsēdētāji

Citi Iestādes01-09-2014 - 17:49
Infografika  

Šonedēļ parlamentārās komitejas atsāk darbu pēc vasaras pārtraukuma. Parlamenta komitejas spēlē nozīmīgu lomu likumdošanas procesā, jo tieši komitejās tiek noteikta Parlamenta nostāja komitejas pārziņā esošajā politikas jomā. Turpiniet lasīt, lai uzzinātu, kā tiek organizēts komiteju darbs un aplūkojiet infografiku, lai iepazītu komiteju priekšsēdētājus. (Lasīt tālāk: Parlamenta komiteju loma un to priekšsēdētāji )

 
 
EP priekšsēdētājs Martins Šulcs  

"Tiešs militārs konflikts starp Ukrainu un Krieviju varētu novest pie nekontrolējamas situācijas. Konfliktā iesaistītajām pusēm un starptautiskajai sabiedrībai jādara viss iespējamais, lai to novērstu", 30. augustā uzstājoties Eiropas Savienības (ES) valstu un valdību vadītāju sanāksmē sacīja Eiropas Parlamenta (EP) priekšsēdētājs Martins Šulcs. Šajā sanāksmē Eiropas valstu līderi izvirzīja ES vadošo amatu kandidātus. (Lasīt tālāk: Eiropadomes sanāksmē Šulcs aicina rasts politisku risinājumu situācijai Ukrainā )