Uz galveno izvēlni (uzklikšķināt uz „ieiet”)
Tieša piekļuve lapas saturam (nospiediet ievadīšanas taustiņu)
Citu tīmekļa vietņu saraksts (uzklikšķināt uz „ieiet”)

Jaunākā informācija

ES un tās iestādes

 

Plenārsesijā piemin Pirmā pasaules kara simtgadi

Plenārsesija Iestādes16-04-2014 - 17:33
EP deputāti piedalās debatēs  

Tieši pirms simts gadiem izcēlās viens no plašākajiem konfliktiem Eiropā, kas uz visiem laikiem mainīja valstu aprises. Trešdien, 16. aprīlī, debatēs par Pirmā pasaules kara sekām, EP deputāti atgādināja, ka mums jānovērtē miers un stabilitāte. Viņi arī aicināja uz lielāku integrāciju un uzsvēra, ka ir jācīnās pret nacionālismu, lai nosargātu mieru un drošību Eiropā. (Lasīt tālāk: Plenārsesijā piemin Pirmā pasaules kara simtgadi)

 
 

New rules on funding EU political parties and foundations

Plenary Session Institutions16-04-2014 - 13:19

Plans to reform the funding arrangements and legal status of European political parties and their affiliated foundations were backed by Parliament on Wednesday. The new rules, informally agreed with Council, will clarify the finances of these bodies and enhance their European character. A method to monitor compliance and impose penalties for breaches is also part of the deal. (Read more: New rules on funding EU political parties and foundations )

 
 

New measures to encourage lobbyists to sign the EU Transparency Register

Plenary Session Institutions15-04-2014 - 13:07

Measures to encourage lobbyists working with the EU institutions to sign the EU’s public Transparency Register were backed by Parliament on Tuesday. MEPs also called again for the register to be made compulsory and approved new provisions to push interest groups to make their links with the EU clearer. (Read more: New measures to encourage lobbyists to sign the EU Transparency Register)

 
 

Plenārsesijas atklāšana: Ukrainas, Ruandas genocīda upuru piemiņa

Plenārsesija Iestādes14-04-2014 - 20:28
A minute of silence during the opening of April plenary session  

Eiropas Parlaments neatzīst Ukrainas nelikumīgo okupāciju un mudina Krieviju atsaukt militāros spēkus no Ukrainas robežas, ievērojot starptautisko līgumu prasības, uzsvēra EP priekšsēdētājs Martins Šulcs, atklājot šī sasaukuma pēdējo plenārsesiju. Viņš arī aicināja uz klusuma brīdi, pieminot 20 gadus kopš Ruandas genocīda. (Lasīt tālāk: Plenārsesijas atklāšana: Ukrainas, Ruandas genocīda upuru piemiņa)

 
 

The European Parliament Group Leaders and the President of the European Parliament, in the framework of the Conference of Presidents, met today European Council President Herman Van Rompuy to the discuss practical arrangements for electing the next President of the European Commission. (Read more: EP Conference of Presidents: arrangements for electing next Commission President)

 
 

Skaties pilsoņu iniciatīvas "Viens no mums" uzklausīšanu

Citi Iestādes09-04-2014 - 17:54
Plenārsēžu zāle ar datora ekrānu vidū  

Eiropas Parlamentā 10. aprīlī tiks uzklausīta otrā pilsoņu iniciatīva, kas savākusi nepieciešamo parakstu skaitu. Iniciatīvas „Viens no mums” organizētāji aicina ES aizliegt un pārtraukt finansēt darbības, kas paredz cilvēka embriju iznīcināšanu. Skaties uzklausīšanas tiešraidi 10. aprīlī, pulksten 10.00. (Lasīt tālāk: Skaties pilsoņu iniciatīvas "Viens no mums" uzklausīšanu)

 
 
EP deputāte intervijas laikā  

Katru gadu no ES dalībvalstu teritorijas tiek nelikumīgi izvesti aptuveni 40 tūkstoši kultūras priekšmetu, un tikai dažus no tiem izdodas atgūt. Lai atgūšanas procedūru padarītu efektīvāku, EP Kultūras komiteja 10 aprīlī balsos par neformālo vienošanos, kas panākta ar Padomi attiecībā uz izmaiņām direktīvā, kas regulē kultūras priekšmetu atgūšanu. Lai uzzinātu vairāk, pirms balsojuma mēs tikāmies ar atbildīgo EP deputāti Marī-Kristīnu Veržiā (GUE/NGL, Francija). (Lasīt tālāk: Kultūras priekšmeti: “Dalībvalstīm pašām jālemj par savu kultūras mantojumu”)

 
 

EP balsos par papildpensijas tiesību saglabāšanu pārrobežu darba ņēmējiem

Citi Iestādes / Sociālā politika08-04-2014 - 12:02
Pensionāru pāris sadevušies rokās pastaigājas upes krastā  

Ņemot vērā novecojošo Eiropas sabiedrību, uzņēmuma pensiju shēmas ieviešana ir atbalstāms solis. Taču tiem eiropiešiem, kas izlemj strādāt kādā citā ES valstī, šī shēma negarantē nodrošinātas vecumdienas, jo ES dalībvalstīs privātās pensiju shēmas regulē atšķirīgi noteikumi. Lai mainītu šo situāciju, EP nākamnedēļ balsos par papildpensijas tiesību saglabāšanu pārrobežu mobilitātes gadījumā. (Lasīt tālāk: EP balsos par papildpensijas tiesību saglabāšanu pārrobežu darba ņēmējiem)

 
 

STOA semināra tiešraide: Jaunas pasniegšanas un mācīšanās tehnoloģijas

Citi Iestādes / Izglītība07-04-2014 - 18:11
Watch it live  

Zinātnisko un tehnoloģisko iespēju novērtēšanas nodaļa (STOA) otrdien, 8.aprīlī, Eiropas Parlamentā rīko semināru par jauno tehnoloģiju ietekmi uz pasniegšanas un mācīšanās tehnoloģijām ES. Saskaņā ar EP Izpētes dienesta datiem, bērni sāk lietot internetu jau no septiņu gadu vecuma un 76 % mājsaimniecību ES ir pieeja platjoslas internetam. Taču, neskatoties uz šiem rādītājiem, tikai 20 % studentu ES ir pieeja kvalitatīvai tiešsaistes izglītībai. (Lasīt tālāk: STOA semināra tiešraide: Jaunas pasniegšanas un mācīšanās tehnoloģijas )

 
 
EP ēka Briselē  

Šonedēļ EP komitejas un politiskās grupas gatavojās pēdējai šā Parlamenta sasaukuma plenārsesijai pirms maija vēlēšanām. Poliskās grupas noteiks nākamās nedēļas plenārsesijas prioritātes, savukārt komitejas, cita starpā, balsos par nelikumīgi izvestu kultūras priekšmetu atgriešanu, trokšņa ierobežojumiem lidostās un informācijas un veicināšanas pasākumiem attiecībā uz lauksaimniecības produktiem. (Lasīt tālāk: Šonedēļ EP: lauksaimniecības produkti, kultūras priekšmeti, troksnis lidostās)