Uz galveno izvēlni (uzklikšķināt uz „ieiet”)
Tieša piekļuve lapas saturam (nospiediet ievadīšanas taustiņu)
Citu tīmekļa vietņu saraksts (uzklikšķināt uz „ieiet”)

Jaunākā informācija

ES un tās iestādes

 

Šogad populārākās "Facebook" publikācijas

Citi Iestādes29-07-2015 - 09:00
Hauva Ibrahima, Malala Jusafzai  un Eiropas karte  

Eiropas Parlamenta (EP) "Facebook" profils tika izveidots 2009. gadā un pašlaik tam seko jau 1,8 miljoni cilvēku. Šā gada pirmajos sešos mēnešos vislielāko atbalstu izpelnījušās publikācijas, kas veltītas Starptautiskajai sieviešu dienai un Šengenas līguma 30. gadadienai. (Lasīt tālāk: Šogad populārākās "Facebook" publikācijas )

 
Piecu populārāko rakstu ilustrācijas  

Fotokonkurss, situācija Ukrainā, sociālie mediji, dzimumu līdztiesība un Rietumbalkānu integrācija ir tēmas, kas jūs visvairāk piesaistījušas šā gada pirmajos sešos mēnešos. Piedāvājam pārskatu par Parlamenta tīmekļa vietnē lasītākajiem rakstiem. (Lasīt tālāk: Par ko interesējāties visvairāk? Šā gada pirmajos sešos mēnešos lasītākie raksti )

 

Migrācija: EP deputāti aicina būt solidāriem

Citi Iestādes / Delegācijas24-07-2015 - 13:02
EP delegācija Sicīlijā tiekas ar vietējām amatpersonām  

Valstīm kā Itālija un Grieķija, kas cīnās ar patvēruma meklētāju pieplūdumu, jāsaņem lielāks atbalsts no citām ES valstī, apmeklējot Itālijas salu Sicīliju, sacīja Eiropas Parlamenta delegācija. "Itālija tērē vairāk nekā vienu miljardu eiro gadā, lai palīdzētu patvēruma meklētājiem, kuriem izdevies šķērsot Vidusjūru. Itālijas robežas ir ES robežas un labāka migrācijas plūsmu pārvaldība ir mūsu kopējā atbildība," sacīja EP delegācijas līdzpriekšsēdētājs Žans Artjuī (ALDE, Francija). (Lasīt tālāk: Migrācija: EP deputāti aicina būt solidāriem )

 

Vasaras izklaidei - pārbaudi savas valodu zināšanas

Citi Iestādes23-07-2015 - 09:00
 

Eiropas Parlamenta ikdienas darbs norit 24 oficiālajās Eiropas Savienības valodās. Cik daudzas no tām pārzini? Pārbaudi savas zināšanas, spēlējot mūsu valodu spēli. (Lasīt tālāk: Vasaras izklaidei - pārbaudi savas valodu zināšanas )

 

Luxembourg Presidency priorities discussed by EP committees

AFET AGRI BUDG AFCO CONT CULT DEVE DROI ECON EMPL ENVI FEMM IMCO INTA ITRE JURI LIBE PECH PETI REGI SEDE TAXE TRAN Institutions17-07-2015 - 11:20

The priorities of Luxembourg EU Council Presidency will be outlined to the various parliamentary committees by Luxembourg ministers in a series of meetings to be held during this week. (Read more: Luxembourg Presidency priorities discussed by EP committees )

 
 

Eiropas Parlamenta (EP) deputāti 2014.gada 15. jūlijā par jauno Eiropas Komisijas (EK) priekšsēdētāju ievēlēja Žanu Klodu Junkeru. Pirms EP vēlēšanām 2014. gada maijā Eiropas Tautas partija (EPP) Junkeru izvirzīja par savu vadošo kandidātu (jeb "Spitzenkandidaten") EK priekšsēdētaja amatam. Tā kā Tautas partija EP velēšanās ieguva visvairāk balsu, jaunievēlētais Parlaments atbalstīja Junkera kandidatūru Komisijas vadītāja amatam. Šāda sistēma ES vēlēšanās tika izmantota pirmo reizi. (Lasīt tālāk: Pagājis gads kopš Komisijas prezidenta Junkera ievēlēšanas amatā )

 
EP ēka Briselē  

Šonedēļ Eiropas Parlamenta (EP) deputāti komitejās diskutēs un balsos par patvēruma meklētāju pārvietošanu no Itālijas un Grieķijas, pasažieru datu reģistru (PDR), kaitīgo emisiju ierobežošanu un valstu tiesībām izlemt par ģenētiski modificētu organismu (ĢMO) audzēšanu savā teritorijā. Sekojiet līdzi tiešraidēm mūsu tīmekļa vietnē. (Lasīt tālāk: Šonedēļ EP: pasažieru datu reģistrs, ĢMO, patvēruma meklētāji )

 

Jūlija plenārsesija īsumā: Grieķija, TTIP, ES Padomes prezidentūra

Plenārsesija Iestādes10-07-2015 - 09:00
 

Jūlija plenārsesijas centrālais jautājums bija Grieķijas krīze, par kuru diskutēt plenārsesijā bija ieradies arī Grieķijas premjerministrs Aleksis Cipras. EP deputāti diskutēja un balsoja par ES-ASV tirdzniecības līgumu un pieņēma rezolūciju ar prasībām, kuras vēlas redzēt iekļautas līguma tekstā. Tika pieņemta arī emisiju kvotu tirdzniecības sistēmas reforma un viedoklis par autortiesību reformu. (Lasīt tālāk: Jūlija plenārsesija īsumā: Grieķija, TTIP, ES Padomes prezidentūra )

 
EP deputāti debašu laikā  

Grieķijas premjerministra Alekša Cipra klātbūtnē Eiropas Parlamenta (EP) deputāti šodien piedalījās karstās debatēs par to, kā risināt Grieķijas krīzi. Daži EP deputāti kritizēja premjeru par konkrētu priekšlikumu trūkumu, taču citi slavēja viņa nostāju un daži pat aicināja uz Grieķijas izstāšanos no eirozonas. (Lasīt tālāk: Grieķija: EP deputāti ar Grieķijas premjeru diskutē par situāciju valstī )

 

Luxembourg takes over EU presidency at critical moment

Plenary Session Institutions08-07-2015 - 14:32

Political group speakers debated the priorities for the next six months under the incoming Luxembourg presidency of the Council with Prime Minister Xavier Bettel and Commission President Jean-Claude Juncker on Wednesday morning. (Read more: Luxembourg takes over EU presidency at critical moment )