Uz galveno izvēlni (uzklikšķināt uz „ieiet”)
Tieša piekļuve lapas saturam (nospiediet ievadīšanas taustiņu)
Citu tīmekļa vietņu saraksts (uzklikšķināt uz „ieiet”)

Jaunākā informācija

ES un tās iestādes

 

Komisāra amata kandidātu uzklausīšana - otrā diena

Citi Iestādes30-09-2014 - 06:00
Komisāru foto  

EP komitejas turpina Žana Kloda Junkera komisāru kolēģijas kandidātu uzklausīšanu. Šodien uz trīs stundu izjautāšanu EP komitejās ieradīsies Andriukaitis (Vytenis Andriukaitis, Lietuva), Avramopoulos (Dimitris Avramopoulos, Grieķija), Hāns (Johannes Hahn, Austrija), Moedas (Carlos Moedas, Portugāle), Stilianides (Christos Stylianides, Kipra) un Šefčovičs (Maroš Šefčovič, Slovākija). Skaties uzklausīšanu tiešraidi mūsu tīmekļa vietnē un seko līdzi aktualitātēm sociālo mediju platformās. (Lasīt tālāk: Komisāra amata kandidātu uzklausīšana - otrā diena )

 
 

Komisāra amata kandidātu uzklausīšana - pirmā diena

Citi Iestādes29-09-2014 - 15:18
Kandidātu foto  

Šodien EP komitejas sāk uzklausīt Žana Kloda Junkera komisāru kolēģijas kandidātus. Pirmie uz trīs stundu izjautāšanu Eiropas Parlamenta komitejās ieradīsies Zviedrijas kandidāte Cecīlija Mālstroma (Cecilia Malmström), Maltas kandidāts Karmenus Vella (Karmenu Vella), horvātu kandidāts Nevens Mimika (Neven Mimica) un vācietis Ginters Otingers (Günther Oettinger). Skaties uzklausīšanu tiešraidi mūsu tīmekļa vietnē un seko līdzi aktualitātēm sociālo mediju platformās. (Lasīt tālāk: Komisāra amata kandidātu uzklausīšana - pirmā diena )

 
 
27 komisāru foto  

No šodienas Eiropas Parlaments komitejas izjautās visus 27 jaunievēlētā Eiropas Komisijas priekšsēdētāja Žana Kloda Junkera komisāru kandidātus. Kandidātiem būs jāpiedalās trīs stundu garā uzklausīšanā un jāatbild un EP deputātu jautājumiem. EP Komitejas vērtēs kandidāta zināšanas piešķirtajā atbildības jomā, un pēc visu komisāru intervijām Parlamentam būs jālemj, vai atbalstīt Komisijas sastāvu kopumā. Sekojiet līdzi uzklausīšanām mūsu tīmekļa vietnē un sociālo mediju platformās. (Lasīt tālāk: Šodien Parlamentā sākas komisāru kandidātu uzklausīšanas )

 
 
EP ēka Briselē  

Šonedēļ EP deputāti tiksies komiteju sanāksmēs, lai strādātu pie datu aizsardzības, reģionālās politikas un iepazītos ar gada ziņojumu par migrāciju un patvērumu. Komitejas gatavosies komisāru uzklausīšanām, kas notiks no 29. septembra līdz 7. oktobrim. Otrdien Ārlietu komitejas un Attīstības komitejas kopīgajā sanāksmē tiks atklāti pretendenti uz EP Saharova balvu par domas brīvību. Tajā paša dienā EP priekšsēdētājs Lisabonā tiksies ar Portugāles premjerministru. (Lasīt tālāk: Šonedēļ EP: Saharova balva, monetārais dialogs, komisāru uzklausīšanas )

 
 

Tiešraide: Mario Dragi tiekas ar Ekonomikas komitejas deputātiem

Citi Iestādes / Ekonomikas un monetārie jautājumi22-09-2014 - 12:17
Tiešraide  

Pirmdien, 22. septembrī, Eiropas Centrālās bankas (ECB) prezidents Mario Dragi tiksies ar Eiropas Parlamenta Ekonomikas komitejas deputātiem, lai diskutētu par eirozonas monetāro politiku. Divu stundu sanāksmē, kuru varat vērot tiešraidē mūsu tīmekļa vietnē, uzsvars tiks likts uz inflācijas rādītāja atšķirībām eirozonas valstīs un ECB lēmumu eirozonas bankām piedāvāt naudu ar zemākām procentu likmēm. (Lasīt tālāk: Tiešraide: Mario Dragi tiekas ar Ekonomikas komitejas deputātiem )

 
 

Septembra plenārsesija īsumā

Plenārsesija Iestādes22-09-2014 - 10:51
 

Otrdien vēsturiskā balsojumā, vienlaikus balsojot Eiropas Parlamentam Strasbūrā un Ukrainas parlamentam Kijevā, tika ratificēts ES-Ukrainas asociācijas nolīgums. EP deputāti rosināja palielināt finansiālo palīdzību lauksaimniekiem, kas cieš no Krievijas importa embargo un aicināja ES izmantot visus iespējamos pasākumus, lai cīnītos pret Islāma valsti. Savukārt diskutējot par jauniešu bezdarbu, EP deputāti uzsvēra, ka labāk jāizmanto piešķirtais finansējums bezdarba apkarošanai. (Lasīt tālāk: Septembra plenārsesija īsumā )

 
 
Infografika: Eiropas Komisijas ievēlēšanas procedūra Infografika - Iestādes19-09-2014 - 09:04

ES dalībvalstis ir izvirzījušas savus komisāra amata kandidātus. Taču, lai jaunais Komisijas sastāvs varētu uzsākt darbu, tam jāsaņem Eiropas Parlamenta apstiprinājums. No 29. septembra Eiropas Parlamenta komitejas uzklausīs visus kandidātus, lai izvērtētu viņu atbilstību amatam. Aplūko infografiku, lai iepazītos ar procedūru soli pa solim. (Lasīt tālāk: Infografika: Eiropas Komisijas ievēlēšanas procedūra )

 
 

Globalizācijas pielāgošanas fonds - atbalsts atlaistajiem darba ņēmējiem

Citi Iestādes / Sociālā politika17-09-2014 - 15:40
 

No 2007. līdz 2013. gadam to darba ņēmēju atbalstam, kas zaudējuši darbu globalizācijas vai ekonomiskās krīzes dēļ, kopumā tika piešķirt vairāk nekā 400 miljoni eiro, lai palīdzētu meklēt jaunu darbu, mainīt kvalifikāciju vai uzsākt uzņēmējdarbību. Šis finansējums piešķirts no Eiropas Globalizācijas pielāgošanas fonda (EGF) līdzekļiem. 17. septembrī Eiropas Parlaments apstiprināja jaunu palīdzības paketi četrām valstīm. Aplūko grafiku, lai uzzinātu, kuras valstis jau pieteikušās uz EGF atbalstu. (Lasīt tālāk: Globalizācijas pielāgošanas fonds - atbalsts atlaistajiem darba ņēmējiem )

 
 
 

Lai jaunais Komisijas sastāvs varētu uzsākt piecu gadu termiņu, tam jāiztur pēdējā pārbaude - Eiropas Parlamenta uzklausīšanas. No 29. septembra komisāra amata kandidātiem būs jāstājas Parlamenta komiteju priekšā, kuras izvērtēs viņu atbilstību izvirzītajam amatam. Šīs uzklausīšanas ietekmēs plenārsesijas balsojumu, kurā tiks lemts, vai apstiprināt jauno Komisiju. Tikai saņemot EP deputātu apstiprinājuma, Komisija var uzsākt darbu. (Lasīt tālāk: EP uzklausīšanas: Deputāti vērtēs komisāru gatavību amatam )

 
 
iropas Parlamenta priekšsedētājs Martins Šulcs ar ziedu vainagu  

"Mēs nevaram stāvēt un bezdarbībā noskatīties, kā starptautiskās kopienas pamatprincipi tiek pārkāpti", piektdien, apmeklējot Kijevu, sacīja Eiropas Parlamenta priekšsēdētājs Martins Šulcs. "Mēs esam vienojušies par noteikumiem, kas valstīm jāievēro savā starpā. Šie noteikumi attiecas uz visiem." Divu dienu vizītē Šulcs tikās ar Ukrainas prezidentu Petro Porošenko un premjerministru Arsēniju Jaceņuku. (Lasīt tālāk: Šulcs Kijevā: "Ukrainā notiekošais skar visus eiropiešus" )