Uz galveno izvēlni (uzklikšķināt uz „ieiet”)
Tieša piekļuve lapas saturam (nospiediet ievadīšanas taustiņu)
Citu tīmekļa vietņu saraksts (uzklikšķināt uz „ieiet”)

Jaunākā informācija

ES un tās iestādes

 

Pie kā Parlaments strādās turpmāko mēnešu laikā?

Citi Iestādes31-10-2014 - 12:18
Deputāti balso plenārsēdē  

Jaunievēlētā Žana Kloda Junkera vadītā Komisija uzsāks darbu 1. novembrī. Junkers jau paziņojis par investīciju plānu 300 miljardu eiro apmērā, par kuru Parlaments drīzumā debatēs un balsos. Šis ir tikai viens no daudziem likumdošanas aktiem turpmāko mēnešu darba kārtībā – daži no tiem ir pilnīgi jauni, savukārt citi "mantoti" no iepriekšējā Parlamenta sasaukuma. (Lasīt tālāk: Pie kā Parlaments strādās turpmāko mēnešu laikā? )

 
 
Eiropas institūciju ABC Infografika - Iestādes30-10-2014 - 17:26

Vai zināt ar ko nodarbojas Parlaments un ar ko Komisija? Kāda ir atšķirība starp Eiropas Savienības Padomi un Eiropadomi? Izmantojiet mūsu infografiku kā īsu ES institūciju rokasgrāmatu. (Lasīt tālāk: Eiropas institūciju ABC )

 
 

Eiropas institūciju ABC

Citi Iestādes30-10-2014 - 11:14
Infografika  

Vai zināt ar ko nodarbojas Parlaments un ar ko Komisija? Kāda ir atšķirība starp Eiropas Savienības Padomi un Eiropadomi? Izmantojiet mūsu infografiku kā īsu ES institūciju rokasgrāmatu. (Lasīt tālāk: Eiropas institūciju ABC )

 
 

EP deputāti mudina Ukrainu ātri izveidot valdību un uzsākt reformas

Citi Iestādes / Delegācijas28-10-2014 - 17:30
Politiķi sēž pie galda  

Pēc svētdien notikušajām Ukrainas parlaments vēlēšanām, kurās pārsvaru guva proeiropeiskās partijas, EP deputāti aicina nevilcināties ar jaunas valdības izveidi un reformu uzsākšanu. Vēlēšanu dienā Ukrainā atradās Eiropas Parlaments vēlēšanu novērošanas misija, kuras uzdevums bija pārliecināties par taisnīgu un paskatāmu vēlēšanu norisi. Nākamajā dienā, tiekoties ar Ukrainas prezidentu un premjeru, EP deputāti apņēmās palīdzēt īstenot nesen ratificēto asociācijas nolīgumu. (Lasīt tālāk: EP deputāti mudina Ukrainu ātri izveidot valdību un uzsākt reformas )

 
 
EP ēka Briselē  

Šonedēļ Parlamentā ārējo pasākumu nedēļa – EP deputāti dodas uz saviem vēlēšanu apgabaliem, oficiālās vizītēs Parlamenta delegāciju sastāvā vai piedalās vēlēšanu novērošanas misijās. Pirmdien un otrdien Parlamenta novērošanas misijas sniegs savu viedokli par vēlēšanām Ukrainā un Tunisijā. (Lasīt tālāk: Šonedēļ EP: velēšanu novērošanas misijas Ukrainā un Tunisijā )

 
 
Šulcs uzstājas ar runu  

Lai pārvarētu lēno izaugsmi un augstos bezdarba rādītājus, Eiropai nepieciešama ieguldījumu pakete – tā 23. oktobra Eiropas valstu vadītāju sanāksmē sacīja Eiropas Parlamenta (EP) priekšsēdētājs Martins Šulcs. Viņš norādīja, ka ieguldījumu rādītājs ir zemāks nekā pirms krīzes. "Mūsu ekonomika ir palēnināta un tas ir brīdinājums, uz kuru mums jāreaģē." (Lasīt tālāk: Šulcs: "Nepieciešami mērķtiecīgi ieguldījumi, kas stimulēs ekonomiku" )

 
 
Jaunā Eiropas Komisija skaitļos Infografika - Iestādes22-10-2014 - 18:12

Eiropas Parlaments šodien apstiprināja Žana Kloda Junkera vadīto Eiropas Komisiju. Infografikā uzzināsi vairāk par jauno komisāru politisko pieredzi, vecumu un dzimumu līdzsvaru. (Lasīt tālāk: Jaunā Eiropas Komisija skaitļos )

 
 
Isis assault on Kobane, Iraq on the Turkish border  

Šodien notikušajās plenārsesijas debatēs Eiropas Parlamenta (EP) deputāti sacīja, ka Turcijai jāpalīdz kurdiem cīnīties pret Islāma valsts (IS) draudiem Sīrijas pierobežas pilsētā Kobanē. Viņi nosodīja IS vardarbību un sacīja, ka jāpieliek lielāki pūliņi teroristu grupējuma apkarošanai. Daži minēja iespējamos ķīmisko ieroču draudus un sacīja, ka nepieciešama visaptverošākā stratēģija attiecībā uz Tuvajiem Austrumiem. (Lasīt tālāk: Stāvoklis Kobanē: EP deputāti aicina Turciju palīdzēt IS apdraudētajai pilsētai )

 
 

Eiropas Parlaments apstiprina jauno Eiropas Komisiju

Citi Iestādes22-10-2014 - 16:38
Infografika  

Šodien Strasbūrā Eiropas Parlamenta deputāti ar 423 balsīm par, 209 pret un 67 atturoties, apstiprināja Žana Kloda Junkera Komisijas sastāvu. Aplūko infografiku, lai iepazītos ar visiem komisāriem un viņu atbildības jomām. (Lasīt tālāk: Eiropas Parlaments apstiprina jauno Eiropas Komisiju )

 
 

Parlaments balso par jauno Eiropas Komisiju

Plenārsesija Iestādes22-10-2014 - 07:00
Infografika: Kā ievēl Eiropas Komisiju  

Eiropas Parlamenta deputāti trešdienas balsojumā lems, vai apstiprināt Žana Kloda Junkera Komisiju. Pirms balsojuma notiks debates, kurās Junkers iepazīstinās ar savu programmu un EP deputātiem būs iespēja izteikt savu viedokli. Pirms galīgā balsojuma EP komitejas izjautāja visus komisāru kandidātus, lai novērtētu viņu piemērotību amatam. Tagad EP deputātiem pieder galavārds par jaunās Komisijas apstiprināšanu. Skaties balsojuma tiešraidi mūsu tīmekļa vietnē. (Lasīt tālāk: Parlaments balso par jauno Eiropas Komisiju )