Uz galveno izvēlni (uzklikšķināt uz „ieiet”)
Tieša piekļuve lapas saturam (nospiediet ievadīšanas taustiņu)
Citu tīmekļa vietņu saraksts (uzklikšķināt uz „ieiet”)

Jaunākā informācija

ES un tās iestādes

 
Deputāti sēžu zālā klausās runu  

Šodien, 70 gadus pēc Aušvicas koncentrācijas nometnē ieslodzīto atbrīvošanas, Eiropas Parlamenta (EP) priekšsēdētājs Martins Šulcs piedalījās piemiņas pasākumā Prāgā, kur sacīja: "Pārāk daudzi pieļāva naida pieaugumu, pārāk daudzi izlikās neredzam notiekošo, pārāk daudzi klusēja. Mēs nedrīkstam pieļaut, ka tas atkārtojas." Tajā pašā laikā Briselē EP deputāti un Beļģijas ebreju kopiena pulcējas uz klusuma brīdi, lai pieminētu holokausta upurus. (Lasīt tālāk: EP deputāti atzīmē Starptautisko Holokausta upuru piemiņas dienu )

 
 

A new, improved EU Transparency Register was launched on Tuesday with the aim of making EU-decision-making and the activities of lobbyists more transparent and more accountable while also giving lobbyists more incentives to register and making the database easier for lobbyists and the public to access. (Read more: Commission and Parliament implement new rules on Transparency Register )

 
 

EP deputāti reaģē uz Grieķijas vēlēšanu rezultātiem

Citi Iestādes / Tieslietas un iekšlietas27-01-2015 - 10:18
Partijas līderis svin uzvaru  

Svētdien, 25. janvārī, notikušajās Grieķijas parlamenta pirmstermiņa vēlēšanās uzvaru guva Alekša Cipra vadītā kreiso ekstrēmistu partija "Syriza", kas vēršas pret taupības pasākumiem. Pēc vēlēšanām Eiropas Parlamenta priekšsēdētājs Martins Šulcs un Parlamenta politisko grupu pārstāvji pauda savu viedokli par "Syriza" uzvaru. Uzzini, kā viņi vērtē vēlēšanu rezultātus un, klikšķinot uz politiķa vārda, noskaties video intervijas. (Lasīt tālāk: EP deputāti reaģē uz Grieķijas vēlēšanu rezultātiem )

 
 
EP ēka Briselē  

Šonedēļ Eiropas Parlamenta deputāti piedalīsies komiteju sanāksmēs un plenārsēdē trešdien, kurā diskutēs par Komisijas priekšsēdētāja Junkera investīciju plānu, pretterorisma pasākumiem un starptautisko klimata vienošanos. Ekonomikas komitejas deputāti kopā ar Vācijas un Itālijas finanšu ministriem pārskatīs Eiropas ekonomikas pārvaldības sistēmu, bet Parlamenta priekšsēdētājs Martins Šulcs dosies uz Prāgu, lai piedalītos Starptautiskajā Holokausta upuru piemiņas dienā. (Lasīt tālāk: Šonedēļ EP: pretterorisma pasākumi, klimata sarunas, ekonomikas pārvaldība )

 
 
Kas ir kas Eiropas Parlamentā? Infografika - Iestādes23-01-2015 - 13:18

2014. gada 1. jūlijā Eiropas Parlamenta (EP) deputāti par Eiropas Parlamenta priekšsēdētāju atkārtoti ievēlēja Martinu Šulcu; tika ievēlēti arī 14 priekšsēdētāja vietnieki. EP priekšsēdētājs, priekšsēdētāja vietnieki un pieci kvestori, kas atbildīgi par administratīvajiem un finansiālajiem jautājumiem, kopā veido Parlamenta Prezidiju. Aplūko fotogrāfiju, lai iepazītu visus Prezidija locekļus. (Lasīt tālāk: Kas ir kas Eiropas Parlamentā? )

 
 

Latvian Presidency priorities discussed by EP committees

AFET AGRI CULT DEVE ECON AFCO EMPL ENVI FEMM IMCO INTA ITRE JURI LIBE PECH REGI TRAN Institutions22-01-2015 - 14:32

The priorities of Latvia’s EU Council Presidency will be outlined to the various parliamentary committees by Latvian ministers in a series of meetings to be held during the last two weeks of January. (Read more: Latvian Presidency priorities discussed by EP committees )

 
 
EP ēka Briselē  

Šonedēļ Eiropas Parlamenta (EP) deputāti piedalās komiteju sanāksmēs, lai, cita starpā, diskutētu par tirdzniecības nolīgumu ar ASV un situāciju Tuvajos Austrumos. Latvijas valdības pārstāvji piedalīsies komiteju sanāksmēs, lai apspriestu Latvijas prezidentūras ES Padomē prioritātes un EP deputāti tiksies ar Eiropas Jaunatnes dienu dalībniekiem, lai uzklausītu viņu idejas. (Lasīt tālāk: Šonedēļ EP: TTIP, cilvēktiesības, Arābu valstu līga, Latvijas prezidentūra )

 
 
 

Šā gada pirmā plenārsesija Strasbūrā tika atklāta ar klusuma brīdi, pieminot Parīzes teroraktu upurus. Latvijas Ministru prezidente Laimdota Straujuma iepazīstināja Eiropas Parlamenta deputātus ar Latvijas prezidentūras ES Padomē prioritātēm un aizejošā Itālijas prezidentūra atskatījās uz sešu mēnešu laikā panākto. Parlaments atbalstīja tiesību aktu, kas dod dalībvalstīm lielāku brīvību attiecība uz ĢMO audzēšanu savā teritorijā. (Lasīt tālāk: Janvāra plenārsesija īsumā: Latvijas prezidentūra, terorakti Francijā, ĢMO )

 
 

Commission's 2015 work programme: no resolution adopted

Plenary Session Institutions15-01-2015 - 13:00

On Thursday MEPs voted on seven draft resolutions dedicated to the 2015 work programme setting out the Commission's priorities for the 12 months ahead. None of the resolutions won the necessary majority to be adopted. (Read more: Commission's 2015 work programme: no resolution adopted )

 
 

Parlaments diskutēs par situāciju Ēģiptē un Nigērijā

Plenārsesija Iestādes14-01-2015 - 15:30
Tiešraide  

Šodien Eiropas Parlamenta deputāti kopā ar ES Augsto pārstāvi Ārlietās Frederiku Mogerīnī diskutēs un rīt balsos par rezolūciju attiecībā uz situāciju Ēģiptē. Deputāti diskutēs arī par neseno vardarbību Nigērijas ziemeļos. Skaties debašu tiešraidi mūsu tīmekļa vietnē. (Lasīt tālāk: Parlaments diskutēs par situāciju Ēģiptē un Nigērijā )