Uz galveno izvēlni (uzklikšķināt uz „ieiet”)
Tieša piekļuve lapas saturam (nospiediet ievadīšanas taustiņu)
Citu tīmekļa vietņu saraksts (uzklikšķināt uz „ieiet”)

Jaunākā informācija

ES un tās iestādes

 
Fotogalerija: Romas pāvesta vizīte Parlamentā Fotogalerija - Iestādes25-11-2014 - 17:52

Romas pāvests Francisks 25. novembrī ieradās Eiropas Parlamentā Strasbūrā, lai plenārsesijā uzrunātu EP deputātus. Imigrācija, alternatīvi enerģijas avoti, vides saaudzēšana, tiesības uz izglītību un darbu ir daži no jautājumiem, kuriem pāvests pievērsās savā runā. Pāvests Francisks ir otrais Romas pāvests, kurš apmeklējis Parlamentu, pēc Jāņa Pāvila II vizītes 1988. gada oktobrī. (Lasīt tālāk: Fotogalerija: Romas pāvesta vizīte Parlamentā )

 
 
cilvēks strādā pie datora  

Jau 2003. gadā dalībvalstīm bija jāiekļauj Direktīvas par vienlīdzību nodarbinātībā un Rasu vienlīdzības direktīvas prasības savos tiesību aktos. Visas 28 dalībvalstis to ir izdarījušas un Komisija publicējusi ziņojumu par šo prasību īstenošanu. 25. novembrī Komisijas pārstāvji atbildēs uz EP Nodarbinātības komitejas jautājumiem par progresu vienlīdzības jautājumos. Skaties tiešraidi mūsu tīmekļa vietnē. (Lasīt tālāk: Debates: Vienlīdzība nodarbinātībā - kas panākts un kas vēl jādara )

 
 

EP jau 30 gadus veic vēlēšanu novērošanas misijas

Citi Iestādes / Delegācijas24-11-2014 - 11:25
 

Eiropas Parlaments (EP), kā vienīgā tieši ievēlētā ES iestāde, atbalsta demokrātijas principus un taisnīgas vēlēšanas visā pasaulē. Tāpēc EP jau 30 gadus sūta deputātu delegācijas vēlēšanu norises novērošanai dažādās pasaules valstīs. 2013. gadā EP delegācijas devās misijās uz Armēniju, Azerbaidžānu, Gruziju, Hondurasu, Jordāniju, Keniju, Madagaskaru, Mali, Nepālu, Pakistānu, Paragvaju un Tadžikistānu. Nesen EP deputāti atiezušies no misijām Ēģiptē, Tunisijā un Ukrainā. (Lasīt tālāk: EP jau 30 gadus veic vēlēšanu novērošanas misijas )

 
 
EP ēka Briselē  

Šonedēļ EP deputāti piedalās komiteju sanāksmēs, lai novērtētu pūliņus Ebolas uzliesmojuma apturēšanai, balsotu par asociācijas nolīgumu ar Gruziju un diskutētu par monetāro politiku ar ECB prezidentu Mario Dragi. Pirmdien, pēc samierināšanas sarunām 21 dienas garumā, Parlamenta un Padomes pārstāvji centīsies panākt vienošanos par ES 2014. un 2015. gada budžetiem. Savukārt Parlaments politiskās grupas gatavosies nākamās nedēļas plenārsesijai. (Lasīt tālāk: Šonedēļ EP: ES budžets, Ebola, asociācijas nolīgums ar Gruziju )

 
 
Hermans Van Rompejs intervijas laikā  

Šā gada 1. decembrī beigsies pirmā Eiropadomes priekšsēdētāja Hermana Van Rompeja pilnvaru termiņš, kurš nav bijis vienkāršs, jo nācās cīnīties pret eiro krīzi un pieaugošo eiroskepticismu. Decembrī Hermans Van Rompejs nodos stafeti Donaldam Tuskam. Šonedēļ Van Rompejs ieradās pēdējā vizītē Parlamentā, un mēs izmantojam iespēju, lai uzzinātu viņa viedokli par amatā pavadītajiem gadiem. (Lasīt tālāk: Van Rompejs par krīzi: "Mums izdevās novērst īstu katastrofu" )

 
 

Ebola: ES ir labi sagatavojusies, uzskata PVO Eiropas reģionālā direktore

Citi Iestādes / Sabiedrības veselība06-11-2014 - 11:15
Mediķis aizsargkostīmā  

"Ebolas izplatības risks ES ir zems un Eiropas valstis ir labi sagatavojušās", 5. novembrī, tiekoties ar Parlamenta Vides un sabiedrības veselības komiteju, sacīja Pasaules Veselības organizācijas (PVO) Eiropas reģionālā direktore Zuzanna Jakaba. Arī Attīstības komitejas deputāti kopā ar skarto valstu vēstniekiem diskutēja par Ebolas krīzi un uzsvēra, ka nepieciešams atveseļošanas plāns. (Lasīt tālāk: Ebola: ES ir labi sagatavojusies, uzskata PVO Eiropas reģionālā direktore )

 
 

Klimata pārmaiņu padomes priekšsēdētājs: "Jārīkojas nekavējoties"

Citi Iestādes / Pētniecība un jauninājumi / Vide05-11-2014 - 16:58
Klimata pārmaiņu padomes vadītājs Rajendra Pačuri intervijas laikā  

Saskaņā ar ANO Klimata pārmaiņu starpvaldību padomes (IPCC) piekto novērtējuma ziņojumu līdz 2100. gadam gaisa temperatūra varētu palielināties par 4,8 grādiem pēc celsija un jūras līmenis paaugstināties par 82 centimetriem. Klimata pārmaiņu starpvaldību padomei 2007. gadā tika piešķirta Nobela prēmija. Klimata pārmaiņu padomes vadītājs Rajendra Pačuri 4. novembrī ieradās Eiropas Parlamentā, lai prezentētu novērtējuma ziņojumu, un atbildēja uz mūsu jautājumiem. (Lasīt tālāk: Klimata pārmaiņu padomes priekšsēdētājs: "Jārīkojas nekavējoties" )

 
 

Šulcs tiekas ar Kolumbijas prezidentu un atbalsta miera procesu

Citi Iestādes / Ārējās attiecības04-11-2014 - 17:53
Kolumbijas prezidents un EP priekšsēdētājs  

Šodien, 4. novembrī, Kolumbijas prezidents Huans Manuels Santos apmeklēja Eiropas Parlamentu un tikās ar Parlamenta priekšsēdētaju Martinu Šulcu un Ārlietu komitejas deputātiem. Tiekoties ar Kolumbijas prezidentu, Šulcs izteica atbalstu miera procesam valstī. Santos ieradies Eiropā, lai meklētu politisku atbalstu un finansiālu palīdzību miera sarunām ar Kolumbijas revolucionāro armijas spēku nemierniekiem. (Lasīt tālāk: Šulcs tiekas ar Kolumbijas prezidentu un atbalsta miera procesu )

 
 
EP ēka Briselē  

Šonedēļ Eiropas Parlamenta deputāti tiekas komiteju sanāksmēs, lai diskutētu par pēdējā ES samita rezultātiem un Ebolas krīzi. Vides komiteja gatavosies ANO klimata konferencei un Budžeta kontroles komiteja iepazīsies ar gada ziņojumu par ES budžeta izpildi. Svētdien EP priekšsēdētājs Martins Šulcs dosies uz Berlīni, lai pieminētu Berlīnes mūra krišanas 25. gadadienu. (Lasīt tālāk: Šonedēļ EP: priekšsēdētāju konference, Ebola, klimata pārmaiņas )

 
 

Pie kā Parlaments strādās turpmāko mēnešu laikā?

Citi Iestādes31-10-2014 - 12:18
Deputāti balso plenārsēdē  

Jaunievēlētā Žana Kloda Junkera vadītā Komisija uzsāks darbu 1. novembrī. Junkers jau paziņojis par investīciju plānu 300 miljardu eiro apmērā, par kuru Parlaments drīzumā debatēs un balsos. Šis ir tikai viens no daudziem likumdošanas aktiem turpmāko mēnešu darba kārtībā – daži no tiem ir pilnīgi jauni, savukārt citi "mantoti" no iepriekšējā Parlamenta sasaukuma. (Lasīt tālāk: Pie kā Parlaments strādās turpmāko mēnešu laikā? )