Uz galveno izvēlni (uzklikšķināt uz „ieiet”)
Tieša piekļuve lapas saturam (nospiediet ievadīšanas taustiņu)
Citu tīmekļa vietņu saraksts (uzklikšķināt uz „ieiet”)

Jaunākā informācija

ES un tās iestādes

 
 

Eiropas Parlamenta Sharova balvas 2014. gada laureāts Kongo ginekologs Deniss Mukvege 26. martā apmeklēja EP Cilvēktiesību apakškomitejas sēdi, lai ar deputātiem runātu par sieviešu ciešanām Kongo, gaidāmajām vēlēšanām un valsts nākotni. D. Mukvege savā slimnīcā Kongo ārstē sievietes, kas cietušas no seksuālās vardarbības. (Lasīt tālāk: Saharova balvas laureāts D. Mukvege: Nepieciešams mobilizēt sabiedrību )

 

Pāreja uz vasaras laiku: ko no tā iegūstam?

Citi Iestādes27-03-2015 - 13:46
 

Šo svētdien, kā katru gadu, Eiropā notiks pāreja uz vasaras laiku, pagriežot pulksteņa rādītājus par stundu uz priekšu. Lai diskutētu par šī prakses priekšrocībām un trūkumiem, Eiropas Parlamenta deputāti 24. martā rīkoja ekspertu uzklausīšanu. “Mums jāpārskata pēdējā vasaras laika direktīva un viens no veidiem, kā virzīties uz priekšu ir uzdot mutiskus jautājumus Eiropas Komisijai,” pēc ekspertu uzklausīšanas sacīja EP Juridisko jautājumu komitejas priekšsēdētājs Pāvels Svoboda (EPP, Čehija). (Lasīt tālāk: Pāreja uz vasaras laiku: ko no tā iegūstam? )

 
Debates  

Šodienas plenārsēdē EP deputāti diskutēja par pagājušajā nedēļā notikušo Eiropadomes sanāksmi, kuras galvenās tēmas bija enerģētikas savienība, situācija Grieķijā un Eiropas ekonomikas stimulēšana. EP deputāti atzinīgi izteicās par lēmumu ciešāk sadarboties enerģētikas jautājumos un aicināja strādāt pie situācijas Grieķijā. (Lasīt tālāk: EP diskutē par Eiropadomes samita iznākumu: enerģētika, Grieķija, eirozona )

 

EP plenārsesijas atklāšana: klusuma brīdis Germanwings upuriem

Plenārsesija Iestādes25-03-2015 - 17:54

Eiropas Parlamenta marta minisesiju 25.martā atklāja ar klusuma brīdi Germanwings lidmašīnas avārijā bojāgājušo piemiņai, kā arī piemiņas brīdi tiem, kas gāja bojā teroristu uzbrukumā Tunisijas Bardo muzejam. EP priekšsēdētājs Mārtins Šulcs atklāšanas uzrunā pauda EP līdzjūtību bojāgājušo ģimenēm un draugiem. (Lasīt tālāk: EP plenārsesijas atklāšana: klusuma brīdis Germanwings upuriem )

 

Inter-religious dialogue: the way to defeat extremism

Others Institutions24-03-2015 - 19:08
A minute of silence to commemorate the victims on the Germanwings  flight at the opening of the Inter-religious dialogue event held in the European Parliament: "The rise of religious radicalism and fundamentalism and the role of inter-religious dialogue in the promotion of tolerance and respect for human dignity"  

“We will defeat radicalism only if we stay united” said Parliament’s First Vice-President Antonio Tajani, opening Tuesday’s high-level conference of MEPs and religious community leaders on the rise of religious radicalism and fundamentalism. EP President Martin Schulz, who closed the debate, said “We have to have the courage to take people on board and encourage dialogue between religions”. (Read more: Inter-religious dialogue: the way to defeat extremism )

 
Tiešraide  

Eiropas centrālās bankas (ECB) prezidents Mario Dragi šodien, 23. martā, ieradies Eiropas Parlamentā, lai diskutētu par ECB jaunāko ieroci pret ekonomisko krīzi – kvantitatīvo mīkstināšanu. Kopš marta ECB sākusi iepirkt valstu obligācijas ar mērķi samazināt procentu likmes, stimulēt inflāciju un ekonomisko izaugsmi. (Lasīt tālāk: EP deputāti un M.Dragi diskutē par ECB obligāciju iepirkšanas programmu )

 
EP ēka Briselē  

Šonedēļ Eiropas Parlamenta deputāti strādā savās komitejas, bet trešdien sanāk vienas dienas plenārsesijā. Darba kartībā, cita starpā, ir finansiālās palīdzības piešķiršana Ukrainai, debates par pēdējo Eiropadomes sanāksmi un pārskatāmību nodokļu joma. EP deputāti diskutēs arī par nepieciešamību pēc dialoga reliģiju starpā. (Lasīt tālāk: Šonedēļ EP: Ukraina, budžeta kontrole, reliģiskā iecietība )

 
Klusuma brīdis  

Eiropadomes sanāksmē, kas notika 19. martā Briselē, Eiropas Parlamenta priekšsēdētājs Martins Šulcs aicināja ES valstu un valdību vadītājus strādāt pie energoefektivitātes nodrošināšanas un enerģijas avotu dažādošanu. Viņš sacīja, ka enerģētikas savienība ir vēsturisks projekts un brīdināja, ka paļaušanās uz tikai dažiem piegādātājiem padara mūs viegli ievainojamus. (Lasīt tālāk: EP priekšsēdētājs M. Šulcs: "Enerģētikas savienība ir vēsturisks projekts" )

 
EP priekšsēdētājs sēžu zālē  

"ES un Ķīnas attiecības ilgst 40 gadus un tās ir pelnījušas augstākā līmeņa atbalstu un ambīcijas", pēc tikšanās ar Ķīnas prezidentu Sji Dzjiņpinu sacīja Eiropas Parlamenta priekšsēdētājs Martins Šulcs. Parlamenta priekšsēdētājs devies trīs dienu oficiāla vizītē uz Ķīnu, lai apspriestu turpmāko ES un Ķīnas sadarbību. (Lasīt tālāk: M.Šulcs: "ES un Ķīnas attiecības pelnījušas augstākā līmeņa atbalstu" )

 

Astoņi svarīgi fakti par Eiropas Parlamentu

Citi Iestādes16-03-2015 - 16:39
plenārsēžu zāle  

Lai gan Eiropas Parlamenta (EP) pastāvēšanas sākumposmā tam bija tikai konsultatīva funkcija, tagad gandrīz visu Eiropas Savienības (ES) tiesību aktu pieņemšanai ir nepieciešams tā apstiprinājums. Eiropas Parlaments ir vienīgā tieši ievelētā ES iestāde, kuras darbs norit 24 valodās un tas atspoguļo Eiropas politisko daudzveidību. Šeit daži svarīgi fakti par Parlamentu, kas būtu jāatceras. (Lasīt tālāk: Astoņi svarīgi fakti par Eiropas Parlamentu )