Uz galveno izvēlni (uzklikšķināt uz „ieiet”)
Tieša piekļuve lapas saturam (nospiediet ievadīšanas taustiņu)
Citu tīmekļa vietņu saraksts (uzklikšķināt uz „ieiet”)

Jaunākā informācija

ES un tās iestādes

 
EP priekšsēdētājs Martins Šulcs  

"Eiropai nepieciešama kopēja patvēruma un migrācijas politika, kas ir humāna un reālistiska," šodien uzrunājot ES līderus ārkārtas samitā par migrāciju, sacīja Eiropas Parlamenta priekšsēdētājs Martins Šulcs. Samits tika sasaukt pēc tam, kad vienas nedēļas laikā simtiem cilvēku mira, mēģinot šķērsot Vidusjūru. "Dzīvību glābšanai jūrā jābūt mūsu pirmajai prioritātei," sacīja M. Šulcs. (Lasīt tālāk: M. Šulcs: "Eiropas migrācijas politikas trūkums pārvērš Vidusjūru kapsētā" )

 

Better law-making with Frans Timmermans

Others Institutions22-04-2015 - 17:56

Annual and multi-annual programming and the revision of the 2003 Inter-institutional agreement on "Better Law making", which aims to simplify and improve the regulatory environment, will be discussed by the Conference of Presidents (EP President and political group leaders) and Commission Vice-President Frans Timmermans on Thursday at around 11.00. (Read more: Better law-making with Frans Timmermans )

 

EP deputāti balso par stratēģisko investīciju fondu

Citi Iestādes20-04-2015 - 15:52
 

Eiropas Parlamenta Budžeta un Ekonomikas komitejas pirmdien, 20. aprīlī, balso par Eiropas Stratēģisko investīciju fondu (ESIF), kas ir galvenais 315 miljonu eiro investīciju plāna elements. Paredzēts, ka Eiropas Komisijas priekšsēdētaja Žana Kloda Junkera ierosinātais investīciju plāns, kas palīdzēs mobilizēt publisko finansējumu, lai piesaistītu privātās investīcijas, neuzliks papildu slogu nodokļu maksātajiem. Skaties komiteju balsojuma tiešraidi plkst. 17.45. (Lasīt tālāk: EP deputāti balso par stratēģisko investīciju fondu )

 
EP ēka Briselē  

Šonedēļ EP deputāti balso par tā saucamo Junkera investīciju plānu, kas paredz ieguldīt 315 miljardus eiro Eiropas ekonomikas atdzīvināšanā, individuālā aizsardzības aprīkojuma, piemēram, aizsargķiveru, labāku regulējumu un diskutē par ziņojumu, kurā EP mudina Šveices valdību ievērot nolīgumu par personu brīvu pārvietošanos. Šonedēļ darbu uzsaka īpaša darba grupa, kas strādās pie robottehnikas tiesiskā regulējuma. EP politiskās grupas gatavosies nākamās nedēļas plenārsesijai. (Lasīt tālāk: Šonedēļ EP: investīciju plāns, patērētāju drošība, robottehnika )

 

Aprīļa plenārsesijas atklāšana

Plenārsesija Iestādes15-04-2015 - 18:24
The session opened with a minute’s silence for the 400 migrants feared dead in the Mediterranean. "This repeated calamity must not lead us into apathy" says EP President Martin Schulz  

EP deputāti Aprīļa minisesijas atklāšanā Briselē veltīja klusuma brīdi Vidusjūrā bojāgājušajiem imigrantiem un nemiernieku grupējuma “Al Shabab” terorakta upuriem Kenijā. EP priekšsēdētājs Šulcs aicināja starptautisko sabiedrību risināt Jarmukas bēgļu nometnes problēmu. (Lasīt tālāk: Aprīļa plenārsesijas atklāšana )

 

Spānijas karaļa Felipes VI oficiālā vizīte Parlamentā

Citi Iestādes15-04-2015 - 14:47
Spānijas karaļa Felipes VI un Eiropas Parlamenta priekšsēdētāja Martina Šulca rokasspiediens  

Spānijas karalis Felipe VI trešdien, 15. aprīlī, apmeklēja Eiropas Parlamentu Briselē un citas ES iestādes. Vizītes laikā viņš tikās ar Parlamenta priekšsēdētāju Martinu Šulcu, politisko grupu vadītājiem un EP deputātiem no Spānijas. (Lasīt tālāk: Spānijas karaļa Felipes VI oficiālā vizīte Parlamentā )

 
EP ēka Briselē  

Šonedēļ Eiropas Parlamenta deputāti strādā savās komitejās un trešdien sanāk vienas dienas plenārsesijā. Komitejās EP deputāti balso par jaunās paaudzes biodegvielu, bruņoto grupējumu finansēšanu ar līdzekļiem, kas iegūti no derīgajiem izrakteņiem un diskutē par ES-ASV tirdzniecības līguma grozījumiem. Plenārsesijā notiks diskusijas un balsojumi par grozījumiem daudzgadu finanšu shēmā un pret armēņiem vērsto genocīdu. (Lasīt tālāk: Šonedēļ EP: biodegviela, derīgie izrakteņi, TTIP, mini plenārsesija )

 
Deputāti balso, paceļot roku  

Izstrādājot Parlamenta nostāju attiecībā uz likumdošanas aktu priekšlikumiem, svarīgu lomu spēlē EP deputāti, kas tiek dēvēti par ziņotājiem jeb referentiem. Taču viņi nav vienīgie, kas iesaistīti Parlamenta nostājas izstrādē. Viņiem pievienojas arī ēnu ziņotāji, koordinatori un atzinumu sagatavotāji. Turpiniet lasīt, lai uzzinātu vairāk par viņu funkcijām. (Lasīt tālāk: Kāda ir ziņotāju, ēnu ziņotāju un koordinatoru loma likumdošanas procesā )

 

Eiropas Parlamenta kalendāra krāsas

Citi Iestādes07-04-2015 - 11:30
Darba kārtības kalendārs  

Kas Eiropas Parlamenta deputātiem un darbiniekiem palīdz orientēties saspringtajā un daudzveidīgajā darba grafikā? Krāsas! Visi Parlamentā zina, ko nozīmē, ja nedēļa kalendārā ir apzīmēta ar zilu, sārtu, sarkanu vai tirkīza krāsu. Piedāvājam arī jums uzzināt šo krāsu kodu atšifrējumu. (Lasīt tālāk: Eiropas Parlamenta kalendāra krāsas )

 
Sievietes portrets  

Ja aizraujies ar fotogrāfēšanu, aicinām piedalīties Eiropas Parlamenta rīkotajā fotokonkursā, kas veltīts Eiropas gadam attīstībai. Līdz septembrim katru mēnesi tiks izsludināta jauna ar attīstību saistīta tēma. Iesūtiet savu foto, kas, Jūsuprāt, vislabāk raksturo izsludināto tēmu, un varbūt tieši Jūs novembrī dosieties uz Strasbūru, lai izveidotu fotoreportāžu par Parlamenta plenārsesiju. (Lasīt tālāk: Piedalies fotokonkursā un iesūti foto par tēmu "veselība" )