Uz galveno izvēlni (uzklikšķināt uz „ieiet”)
Tieša piekļuve lapas saturam (nospiediet ievadīšanas taustiņu)
Citu tīmekļa vietņu saraksts (uzklikšķināt uz „ieiet”)

Jaunākā informācija

ES un tās iestādes

 
Jaunā Eiropas Komisija skaitļos Infografika - Iestādes22-10-2014 - 18:12

Eiropas Parlaments šodien apstiprināja Žana Kloda Junkera vadīto Eiropas Komisiju. Infografikā uzzināsi vairāk par jauno komisāru politisko pieredzi, vecumu un dzimumu līdzsvaru. (Lasīt tālāk: Jaunā Eiropas Komisija skaitļos )

 
 
Isis assault on Kobane, Iraq on the Turkish border  

Šodien notikušajās plenārsesijas debatēs Eiropas Parlamenta (EP) deputāti sacīja, ka Turcijai jāpalīdz kurdiem cīnīties pret Islāma valsts (IS) draudiem Sīrijas pierobežas pilsētā Kobanē. Viņi nosodīja IS vardarbību un sacīja, ka jāpieliek lielāki pūliņi teroristu grupējuma apkarošanai. Daži minēja iespējamos ķīmisko ieroču draudus un sacīja, ka nepieciešama visaptverošākā stratēģija attiecībā uz Tuvajiem Austrumiem. (Lasīt tālāk: Stāvoklis Kobanē: EP deputāti aicina Turciju palīdzēt IS apdraudētajai pilsētai )

 
 

Eiropas Parlaments apstiprina jauno Eiropas Komisiju

Citi Iestādes22-10-2014 - 16:38
Infografika  

Šodien Strasbūrā Eiropas Parlamenta deputāti ar 423 balsīm par, 209 pret un 67 atturoties, apstiprināja Žana Kloda Junkera Komisijas sastāvu. Aplūko infografiku, lai iepazītos ar visiem komisāriem un viņu atbildības jomām. (Lasīt tālāk: Eiropas Parlaments apstiprina jauno Eiropas Komisiju )

 
 

Parlaments balso par jauno Eiropas Komisiju

Plenārsesija Iestādes22-10-2014 - 07:00
Infografika: Kā ievēl Eiropas Komisiju  

Eiropas Parlamenta deputāti trešdienas balsojumā lems, vai apstiprināt Žana Kloda Junkera Komisiju. Pirms balsojuma notiks debates, kurās Junkers iepazīstinās ar savu programmu un EP deputātiem būs iespēja izteikt savu viedokli. Pirms galīgā balsojuma EP komitejas izjautāja visus komisāru kandidātus, lai novērtētu viņu piemērotību amatam. Tagad EP deputātiem pieder galavārds par jaunās Komisijas apstiprināšanu. Skaties balsojuma tiešraidi mūsu tīmekļa vietnē. (Lasīt tālāk: Parlaments balso par jauno Eiropas Komisiju )

 
 

Barrozo noslēdzot otro mandātu: "Eiropa nav krīzes cēlonis"

Plenārsesija Iestādes21-10-2014 - 19:16
EK priekšsēdētājs  

Pēc diviem mandātiem un desmit Eiropas Komisijas priekšsēdētāja amatā pavadītiem gadiem Žozē Manuels Barrozo nodod stafeti Žanam Klodam Junkeram. Otrdien, pēc plenārsesijas debatēm ar Eiropas Parlamenta deputātiem, mēs jautājām Barrozu, kā viņš vērtē amatā aizvadītos gadus. Viņaprāt par krīzi nav atbildīga Eiropas Savienība, bet gan konkrētu valstu neatbildīgā rīcība finanšu tirgos. (Lasīt tālāk: Barrozo noslēdzot otro mandātu: "Eiropa nav krīzes cēlonis" )

 
 
Deputātu foto  

Eiropas ekonomikas politikas koordinēšanas pusgada mērķis ir veicinātu ES valstu izaugsmi, nodarbinātību un sabalansēt budžetus. Taču šodien plenārsesijas debatēs EP deputāti norādīja, ka efektīvāk jāīsteno Eiropas pusgada ieteikumi un jāveic rūpīgāka demokrātiskā kontrole. Balsojums par Eiropas pusgada ziņojumu notiks šo trešdien. (Lasīt tālāk: Eiropas pusgads – nepieciešama efektīvāka īstenošana un demokrātiskā kontrole )

 
 
Mikrofons sēžu zālē  

Pašreizējā Eiropas datu aizsardzības uzraudzītāja (EDAU) Pītera Hastinksa piecu gadu termiņš tuvojās noslēgumam un Parlamenta Pilsoņu brīvību komitejas uzdevums ir izvirzīt nākamo kandidātu šim amatam. Eiropas Datu aizsardzības uzraudzītāja uzdevums ir aizsargāt personas datus un privātumu un veicināt labu praksi ES iestādēs. Šodien no plkst. 20.00 līdz 23.30 notiks kandidātu uzklausīšanas, bet balsojums paredzēts otrdien plkst.18.00. (Lasīt tālāk: EP deputāti balsos par jauno datu aizsardzības uzraudzītāju )

 
 
Komisāru foto ar uzklausīšanu laikiem un datumiem  

Šodien Strasbūrā notiks vēl divas komisāru uzklausīšanas. Marošu Šefčoviču, kurš pēc slovāku kandidātes Alenkas Bratušekas atsaukšanas ticis izvirzīts viceprezidenta amatam ar atbildību par enerģētikas savienību, izjautās Rūpniecības un Vides komitejas. Savukārt jauno slovāku kandidāti Violetu Bulcu transporta komisāra amatam izjautās Transporta komiteja. (Lasīt tālāk: Šodien Strasbūrā divas komisāru uzklausīšanas - Šefčovič un Bulca )

 
 

Jaunā Eiropas Komisija un divas papildu uzklausīšanas

Citi Iestādes17-10-2014 - 19:03
Komisaru foto  

Nākamnedēļ Strasbūrā notiks vēl divas komisāru kandidātu uzklausīšanas. Eiropas Parlamenta komitejas izjautās jauno Slovēnijas kandidāti Violetu Bulcu, kura izvirzīta transporta komisāra amatam, un slovāku Marošu Šefčovič, kuram piedāvāts viceprezidenta amats ar atbildību par enerģētikas savienību. Balsojums par Junkera Komisijas sastāvu kopumā paredzēts trešdien, 22. oktobrī. (Lasīt tālāk: Jaunā Eiropas Komisija un divas papildu uzklausīšanas )

 
 

Kā ES samitā nolemtais kļūst (vai nekļūst) par likumu

Citi Eiropadome17-10-2014 - 18:49
 

Kā starpvaldību vienošanās kļūst par likumu? Piedāvājam ieskatīties ES likumdošanas procedūrā, lai izprastu, kā ES valstu vadītāju samitā izteiktie priekšlikumi kļūst par valstu valdību un Eiropas Parlamenta apstiprinātiem likumdošanas aktiem. Šī procesa gaita atkarīga gan no politiskajām nostādnēm, gan jautājuma tēmas, taču viens ir skaidrs – samita laikā doto solījumu īstenošana praktiskos pasākumos nav vienkāršs process. (Lasīt tālāk: Kā ES samitā nolemtais kļūst (vai nekļūst) par likumu )