Uz galveno izvēlni (uzklikšķināt uz „ieiet”)
Tieša piekļuve lapas saturam (nospiediet ievadīšanas taustiņu)
Citu tīmekļa vietņu saraksts (uzklikšķināt uz „ieiet”)

Jaunākā informācija

ES un tās iestādes

 
EP ēka Briselē  

Šonedēļ, no otrdienas līdz ceturtdienai, EP deputāti tiekas komiteju sanāksmēs. Starptautiskās tirdzniecības komitejas deputāti tiksies ar tirdzniecības komisāru Karelu De Guhtu, lai uzzinātu par progresu tirdzniecības līguma sarunās ar ASV. Savukārt citās komitejās diskutēs par Itālijas prezidentūras prioritātēm. Otrdien Romā tika paziņoti trīs Parlamenta LUX kino balvas finālisti. (Lasīt tālāk: Šonedēļ EP: Debates par Ukrainu, itāļu ministri komitejās, tirdzniecības līgums )

 
 

Otrā jūlija plenārsesijas īsumā

Citi Iestādes18-07-2014 - 11:31
 

Otrdien, 15. jūlijā, Žans Klods Junkers tika ievēlēts par Eiropas Komisijas priekšsēdētāju. Šajās vēlēšanas pirmo reizi Eiropas Parlaments (EP) balsoja par kandidātu, kuru dalībvalstis izvirzīja ņemot vērā Parlamenta vēlēšanu rezultātus. EP deputāti aicināja uz lielāku pārskatāmību ES un ASV tirdzniecības sarunās, atbalstīja Lietuvas pievienošanos eirozonai un apstiprināja četrus jaunus komisārus. (Lasīt tālāk: Otrā jūlija plenārsesijas īsumā )

 
 
No kreisās uz labo: Eiropadomes priekšsēdētājs Hermans Van Rompejs, EP priekšsēdētājs Martins Šulcs, Padomes ģenerālsekretārs Uve Korsepius, Lietuvas prezidente Daļa Grībauskaite, Īrijas premjers Enda Kenijs  

Martins Šulcs brīdināja, ka Eiropas Komisijā (EK) jābūt pietiekami daudz sieviešu, pretējā gadījumā Eiropas Parlaments (EP) varētu to bloķēt. EP priekšsēdētājs uzrunāja ES valstu un valdību vadītājus 16. jūlija samitā Briselē, kurā tika lemts par ES ietekmīgākajiem amatiem. Viņš sacīja, ka Parlaments nevar atbalstīt Komisiju, kurā sievietes nav pienācīgi pārstāvētas. "Parlaments nepieņems džentelmeņu klubu", sacīja priekšsēdētājs. (Lasīt tālāk: Šulcs par jauno Komisijas sastāvu: "Parlaments nepieņems džentelmeņu klubu" )

 
 
Pagaidu komisāru iecelšana Infografika - Iestādes15-07-2014 - 18:44

Trešdien, 16. jūlijā, Parlaments apstiprināja četrus jaunus Eiropas Komisijas locekļus, kuru termiņš būs līdz novembrim. Viņi aizstās komisārus, kuri pēc maija vēlēšanās kļuva par Parlamenta deputātiem. Četri pagaidu komisāri pirmdien tikās ar Parlamenta komitejām, kas atbildīgas par viņu portfeļiem. Vairāk par procedūru uzzināsi infografikā. (Lasīt tālāk: Pagaidu komisāru iecelšana )

 
 
Infografika par Komisijas priekšsēdētāja vēlēšanām  

Otrdien, 15. jūlijā plkst. 13.30, Eiropas Parlamenta (EP) deputāti balsos par jauno Eiropas Komisijas (EK) priekšsēdētāju. Pēc EP vēlēšanām maijā, dalībvalstis šim amatam izvirzīja bijušo Luksemburgas premjerministru Žanu Klodu Junkeru. Aplūko infografiku, lai uzzinātu vairāk par procedūru un seko līdzi vēlēšanām tiešraidē, klikšķinot uz saites labajā pusē. (Lasīt tālāk: EP deputāti lems, vai Komisijas priekšsēdētāja amatā apstiprināt Junkeru )

 
 
deputāti sēžu zālē  

Maijā notikušajās Eiropas Parlamenta vēlēšanās četri komisāri tika ievelēti par Parlamenta deputātiem. Viņu aizstājēji, kas stāsies amatā līdz jaunā Komisijas sastāva nokomplektēšanai gada beigās, 14. jūlijā Strasbūrā tiksies ar Parlamenta komitejām, kas atbildīgas par viņu turpmāko darbības jomu. Pēc uzklausīšanas komitejās, EP deputāti 16. jūlijā balsos par Jaceka Dominika, Jirki Katainena, Ferdinando Nelli Feroči un Martinas Reihertas iecelšanu amatā. (Lasīt tālāk: Parlamenta komitejas uzklausīs Parlamentā ievēlēto komisāru aizstājējus )

 
 
Junkers ierodas Parlamentā  

Šonedēļ Parlamenta politiskajām grupām bija iespēja izjautāt Eiropas Komisijas priekšsēdētāja amata kandidātu Žanu Klodu Junkeru. Lai gan 27 jūnijā Eiropadome apstiprināja bijušā Luksemburgas premjera kandidatūru, viņam jāgūst arī Parlamenta atbalsts. Plenārsesijas balsojums par viņa kandidatūru notiks 15. jūlijā. (Lasīt tālāk: Junkers pirms plenārsesjas balsojuma meklē politisko grupu atbalstu )

 
 

Martins Šulcs: Eiropai jākļūst tuvākai cilvēkiem

Citi Iestādes10-07-2014 - 16:12
Eiropas Parlamenta priekšsēdētājs Martins Šulcs intervijas laikā  

Debatēs par to, kāpēc cilvēki novēršas no Eiropas, kāda dāņu sieviete uzdeva jautājumu: "Vai Eiropa nav tā, kas novēršas no cilvēkiem?" Šis jautājums iespiedās Martina Šulca atmiņā un dažus mēnešu vēlāk intervijā viņš sacīja: "Šis teikums atstāja uz mani iespaidu. Varbūt tā nav taisnība, taču mums tas jāuztver nopietni, pretējā gadījumā Eiropas Savienība cietīs neveiksmi". (Lasīt tālāk: Martins Šulcs: Eiropai jākļūst tuvākai cilvēkiem )

 
 

Kas ir kas: Parlamenta komiteju priekšsēdētāji

Citi Iestādes09-07-2014 - 17:53
Infografika ar komiteju priekšsēdētāju vardiem un foto  

Pirmdien, 7. jūlijā, visas Parlamenta komitejas tikās, lai ievēlētu savus priekšsēdētājus un priekšsēdētāju vietniekus turpmākajiem divarpus gadiem. (Lasīt tālāk: Kas ir kas: Parlamenta komiteju priekšsēdētāji )

 
 

Eiropas Parlaments fotokonkursa uzvarētāju acīm

Citi Iestādes / Kultūra09-07-2014 - 17:38
Reportage of EP Guest photographer 2014 Jury winner- Gabor Szello  

Lai iemūžinātu jaunā Parlamenta sasaukuma pirmo plenārsesiju bildēs, uz Strasbūru tika uzaicināti divi Parlamenta rīkotā fotokonkursa uzvarētāji - pašnodarbināts fotogrāfs no Ungārijas Gabors Szello un grafiskā dizainere un fotogrāfe no Itālijas Alessandra Giansante. Mēs aicinājām viņus dalīties ar saviem iespaidiem. (Lasīt tālāk: Eiropas Parlaments fotokonkursa uzvarētāju acīm )