Uz galveno izvēlni (uzklikšķināt uz „ieiet”)
Tieša piekļuve lapas saturam (nospiediet ievadīšanas taustiņu)
Citu tīmekļa vietņu saraksts (uzklikšķināt uz „ieiet”)

Jaunākā informācija

ES un tās iestādes

 

Vieglākais veids, kā sekot Parlamenta aktivitātēm sociālo mediju tīklos

Citi Iestādes / Informācija19-12-2014 - 09:00
 

Eiropas Parlaments komunikācijai ar pilsoņiem izmanto ne tikai šo tīmekļa vietni, bet arī populārākās sociālo mediju platformas. Šī interaktīvā infografika sniedz iespēju ar viena klikšķa palīdzību piekļūt visiem Parlamenta sociālo mediju kontiem. (Lasīt tālāk: Vieglākais veids, kā sekot Parlamenta aktivitātēm sociālo mediju tīklos )

 
 

Spriedīs par Eiropas Komisijas 2015. gada darba programmu

Plenārsesija Iestādes17-12-2014 - 10:29
European Parliament plenary debate on European Commission priorities for 2015 with EC President Jean-Claude Juncker  

Eiropas Komisijas 2015. gada darba programma, kurā paziņots par 23 jaunu tiesību aktu iesniegšanu un 80 vēl nepieņemtu tiesību aktu atsaukšanu, otrdienas vakara debatēs ar Komisijas priekšsēdētāju Žanu-Klodu Junkeru un vice-priekšsēdētāju Frānsu Timmermanu izpelnījās atšķirīgas EP deputātu reakcijas. Janvārī Parlaments pieņems rezolūciju, kurā paudīs viedokli par Komisijas solīto "jauno sākumu". (Lasīt tālāk: Spriedīs par Eiropas Komisijas 2015. gada darba programmu )

 
 

MEPs to debate priorities ahead of EU investment plan summit

Plenary Session European Council16-12-2014 - 17:00

MEPs will debate Commission plans to mobilise €315 billion to boost growth, jobs and competitiveness on Wednesday from 09.00, on the eve of the 18-19 December European Council meeting, where it will top the agenda. Commission President Jean-Claude Juncker and Italy’s Secretary of State for Foreign Affairs Benedetto Della Vedova will participate in the debate. The European Council will also discuss international developments and efforts to combat the Ebola virus outbreak. (Read more: MEPs to debate priorities ahead of EU investment plan summit )

 
 

Šulcs šokā par preses brīvības ierobežošanu Turcijā

Plenārsesija Iestādes15-12-2014 - 22:46
EP President Martin Schulz opens December plenary session  

EP priekšsēdētājs M.Šulcs decembra plenārsesijas atklāšanā pauda nepatīkamo pārsteigumu par bargajiem pasākumiem pret opozīcijas presi Turcijā un uzsvēra, ka preses brīvība un plašsaziņas līdzekļu tiesības uz viedokļu dažādību ir ES pamatvērtības. "Sarunas par Turcijas dalību ES mēs uztveram ļoti nopietni", viņš teica, "tāpēc vēlamies norādīt arī uz problēmām, ne tikai sasniegumiem". (Lasīt tālāk: Šulcs šokā par preses brīvības ierobežošanu Turcijā )

 
 
 

Tagad vairs nav jādodas uz Strasbūru, lai apmeklētu plenārsēžu zāli, kurā Eiropas Parlamenta deputāti pieņem visiem eiropiešiem svarīgus lēmumus. Šis unikālais panorāmas foto ļauj iejusties plenārsēdes atmosfērā un aplūkot visus deputātus savās darba vietās. Vai jau pamanījāt deputātus no Latvijas? (Lasīt tālāk: Unikāls plenārsēžu zāles panorāmas skats: atrodi savu deputātu )

 
 
Deputāti sēžu zālē  

Šodien, 11. decembrī, Eiropas Komisijas priekšsēdētājs Žans Klods Junkers ieradās Eiropas Parlamentā, lai kopā ar Priekšsēdētāju konferenci (EP priekšsēdētājs un politisko grupu vadītāji) diskutētu par Komisijas darba programmu nākamajam gadam. Politisko grupu vadītāji izjautāja Junkeru par darba metodēm un politiskajām prioritātēm. (Lasīt tālāk: Junkers un EP politisko grupu vadītāji diskutē par Komisijas darba programmu )

 
 
EP ēka Briselē  

Nedēļu pirms šā gada pēdējās plenārsesijas EP deputāti strādā pie jautājumiem, kas jānoslēdz pirms gada beigām. To skaitā ir ES budžeta sarunas, rezolūcija par migrācijas politiku un Banku savienības Vienotā noregulējuma mehānisma valdes locekļu kandidātu uzklausīšana. EP Priekšsēdētāju konferences sanāksmē Komisijas priekšsēdētājs Žans Klods Junkers prezentēs Komisijas darba programmu 2015. gadam. (Lasīt tālāk: Šonedēļ EP: budžeta sarunas, migrācija, Vienotā noregulējuma valdes locekļi )

 
 
Deputātu grupas bilde  

2015. gada 1. janvārī Latvija pirmo reizi uzņemsies prezidentūru ES Padomē un tās uzdevums būs vadīt ES Padomes darba norisi, kā arī sadarboties ar citām ES iestādēm - Eiropas Komisiju, Eiropas Parlamentu un Eiropadomes priekšsēdētāju. Gatavojoties prezidentūrai, šodien Rīgā viesojas Eiropas Parlamenta Priekšsēdētāju konference, kuru veido Parlamenta priekšsēdētājs Martins Šulcs un politisko grupu vadītāji. (Lasīt tālāk: Gatavojoties Latvijas prezidentūrai, Rīgā viesojas EP Priekšsēdētāju konference )

 
 

EP Committee Chairs and Commissioners discuss legislative priorities for 2015

Others Strategic documents03-12-2014 - 10:54
Junker and Buzek  

In a first joint working meeting held on Tuesday evening, Parliament's Committee chairs and the College of Commissioners discussed the priorities of the Commission’s upcoming 2015 work programme and considered the possible withdrawal of some pending legislative proposals. (Read more: EP Committee Chairs and Commissioners discuss legislative priorities for 2015 )

 
 

LUX kino balvai izvirzīto filmu režisori stāsta par savām filmām

Citi Iestādes / Kultūra01-12-2014 - 17:19
LUX kino balvai nomineto filmu režisori  

Eiropas kino ir īpašs ar savu identitāti, sižetiem, personāžiem un vēsturisko un politisko fonu. Trīs šā gada LUX kino balvai izvirzīto filmu režisori video intervijās stāsta par savām filmām un Eiropas kino. 17. decembrī uzzināsim, kurš no viņiem iegūs Eiropas Parlamenta kino balvu. Bet pirms tam iepazīsim labāk Selīnu Siammu, Pāvelu Pavlikovski un Roku Bičeku. (Lasīt tālāk: LUX kino balvai izvirzīto filmu režisori stāsta par savām filmām )