Uz galveno izvēlni (uzklikšķināt uz „ieiet”)
Tieša piekļuve lapas saturam (nospiediet ievadīšanas taustiņu)
Citu tīmekļa vietņu saraksts (uzklikšķināt uz „ieiet”)

Jaunākā informācija

ES un tās iestādes

 

Luksemburga pārņem ES Padomes prezidentūru: ko no tās sagaida EP deputāti?

Citi Eiropadome / Iestādes01-07-2015 - 15:36
Logo  

No 1. jūlija Latvija nodod ES Padomes prezidentūru vienai no mazākajām, bet pieredzējušākajām ES valstīm – Luksemburgai, kurai turpmāko sešu mēnešu laikā būs jārisina vairāki sarežģīti jautājumi, tajā skaitā migrācijas krīze, Grieķijas parāda krīze un jaunas klimata vienošanās panākšana. Mēs jautājam sešiem no Luksemburgas ievēlētajiem EP deputātiem viņu viedokļus par prezidentūras galvenajiem izaicinājumiem. (Lasīt tālāk: Luksemburga pārņem ES Padomes prezidentūru: ko no tās sagaida EP deputāti? )

 
 

"Eiropas iestādes vēršas pie Grieķijas iedzīvotājiem, lai tie balsojumā atbalstītu Eiropas iestāžu priekšlikumus," pēc paziņojuma par referenduma rīkošanu Grieķijā sacīja Eiropas Parlamenta priekšsēdētājs Martins Šulcs. Svētdien grieķiem referendumā būs jālemj, vai atbalstīt arī turpmāku finansiālās palīdzības saņemšanu no Eiropas Savienības. "Grieķijas tautai tiek pasniegta roka," sacīja Šulcs, piebilstot, ka referenduma rezultāti spēlēs izšķirošu lomu attiecībā uz Grieķijas pozīciju eirozonā. (Lasīt tālāk: EP priekšsēdētājs M. Šulcs: "Grieķijas tautai tiek pasniegta roka" )

 

Extraordinary Conference of Presidents convenes to discuss Greece

Others Institutions29-06-2015 - 17:42
Extraordinary meeting of the Conference of Presidents to discuss the latest developments concerning Greece with Commission President Jean-Claude Juncker  

Today the European Parliament's Conference of Presidents (EP President and political group leaders) discussed the latest situation on Greece with Commission President Jean-Claude Juncker. The Conference of Presidents then discussed the situation further and adopted a position on the immediate next step that should be taken. (Read more: Extraordinary Conference of Presidents convenes to discuss Greece )

 

Ķīnas premjerministrs apmeklē Eiropas Parlamentu

Citi Iestādes29-06-2015 - 15:28
Politiķi pozē foto  

Ķīnas premjerministrs Li Kecjans 29. jūnijā apmeklēja Eiropas Parlamentu Briselē un tikās ar tā priekšsēdētāju Martinu Šulcu. Pēc tikšanās Šulcs tviterī sacīja, ka tā bija "ļoti noderīga tikšanās par drošību, klimatu, tirdzniecību, investīcijām un eirozonu". (Lasīt tālāk: Ķīnas premjerministrs apmeklē Eiropas Parlamentu )

 

Šonedēļ EP: Grieķija, TTIP, uzņēmumu nodoklis

Citi Iestādes29-06-2015 - 13:49
EP ēka Briselē  

Šonedēļ notikumiem bagāta nedēļa – Luksemburga pārņem ES Padomes prezidentūru no Latvijas un izšķiras Grieķijas liktenis. Arī Eiropas Parlamenta (EP) deputāti strādās pie nozīmīgiem jautājumiem, tajā skaitā lems par grozījumiem, kas iesniegti attiecībā uz ES un ASV brīvās tirdzniecības līgumu (TTIP), diskutēs par aviopārvadājumu drošības uzlabošanu saistībā ar “Germanwings” katastrofu un reliģisko neiecietību. (Lasīt tālāk: Šonedēļ EP: Grieķija, TTIP, uzņēmumu nodoklis )

 
Eiropas Parlamenta priekšsēdētājs Martins Šulcs uzstājas ar runu  

Eiropas Parlamenta (EP) priekšsēdētājs Martins Šulcs 25. jūnijā uzrunāja ES valstu vadītājus Eiropadomes samitā Briselē un izteica cerību, ka tiks panākts kompromiss, kas ļaus Grieķijai palikt eirozonā. "Mēs esam aicināti rūpīgi apsvērti riskus un izvēlēties ceļu, kas nepadarīs pilsoņus atbildīgus par krīzi, kuru tie nav izraisījuši," sacīja EP priekšsēdētājs, piebilstot, ka jāpanāk vienošanās, kas bruģēs ceļu Grieķijas parāda ilgtspējas uzlabošanai. (Lasīt tālāk: M.Šulcs par Grieķiju: "Mēs esam aicināti rūpīgi apsvērti riskus" )

 

Better Regulation: kick-off meeting on Interinstitutional Agreement

Others Institutions25-06-2015 - 15:57
EP President Schulz - Interinstitutional agreement on better regulation  

Negotiations on proposals to revise the Interinstitutional Agreement on Better Regulation kicked off on Thursday with a meeting in the European Parliament between EP President Martin Schulz, European Commission President Jean-Claude Juncker, Latvia’s Prime Minister, Laimdota Straujuma, representing the current Council Presidency and Luxembourg’s Prime Minister Xavier Bettel for the incoming Council Presidency. (Read more: Better Regulation: kick-off meeting on Interinstitutional Agreement )

 
Deputāti debašu laikā  

Gatavojoties nākamajai Eiropadomes sanāksmei, kas notiks 25. un 26. jūnijā Briselē, Eiropas Parlamenta deputāti 24. jūnija plenārsēdē diskutēja par efektīvākajiem veidiem, kā palīdzēt Grieķijai izkļūt no krīzes un kā risināt migrantu problēmu. (Lasīt tālāk: EP debates par nākamo Eiropadomes sanāksmi: migrācija, drošība, Grieķija )

 
 

Eiropas Parlaments 24. jūnijā balso par Eiropas Stratēģisko investīciju fondu (ESIF), kas ir viens no Eiropas Komisijas priekšsēdētāja Žana Kloda Junkera 315 miljonu eiro vērtā investīciju plāna galvenajiem elementiem. Investīciju plāna mērķis ir, mobilizējot publisko finansējumu, piesaistīt privātās investīcijas, tajā pašā laikā neuzliekot papildu slogu nodokļu maksātajiem. (Lasīt tālāk: EP balso par fondu, kas ļaus īstenot Junkera investīciju plānu )