Uz galveno izvēlni (uzklikšķināt uz „ieiet”)
Tieša piekļuve lapas saturam (nospiediet ievadīšanas taustiņu)
Citu tīmekļa vietņu saraksts (uzklikšķināt uz „ieiet”)

Jaunākā informācija

ES un tās iestādes

 

Atklāj Eiropas apslēptos dārgumus ar Parlamenta Foursquare sarakstu

Citi Iestādes / Informācija / Tūrisms01-08-2014 - 09:00
Parlamenta Foursquare konts  

Pagājušajā gadā Eiropas Parlaments savā Foursquare kontā bija sagatavojis atvaļinājumu laikam īpaši noderīgu sarakstu "Atklāj Eiropu", kurā apkopotas ievērības cienības vietas visās ES valstīs. Šogad, turpinot iepazīt Eiropu, piedāvājam nogriezties no iemītās tūristu takas un atklāt vietas, par kurām, iespējams, iepriekš neesat dzirdējuši. (Lasīt tālāk: Atklāj Eiropas apslēptos dārgumus ar Parlamenta Foursquare sarakstu )

 
 

Šoreiz ir citādāk: Eiropas Parlamenta vēlēšanu sejas

Citi Iestādes30-07-2014 - 09:00
Meitene ar "I'm a voter" nozīmīti rokās  

Grieķu studente Alike, īru uzņēmēja Triša, māmiņa Dina no Latvijas – šīs ir dažas no 2014. gada Parlamenta velēšanu kampaņas sejām. Viņi mums stāstīja, ko viņiem nozīmē Eiropas Savienība un kāpēc ir jādodas balsot. (Lasīt tālāk: Šoreiz ir citādāk: Eiropas Parlamenta vēlēšanu sejas )

 
 

Pieminot Pirmā pasaules kara simtgadi

Citi Iestādes / Kultūra28-07-2014 - 11:02
Francis Ferdinands un viņa karaspēks  

Šajā dienā tieši pirms simts gadiem Austroungārija pieteica karu Serbijai, aizsakot konfliktu, kas drīz izplatījās visā Eiropā un pasaulē un ir pazīstams kā Pirmais pasaules karš. "Atcerēties šo mācību ir labākais veids kā godināt tos, kas cīnījās un krita", pieminot skumjo gadadienu sacīja Eiropas Parlamenta priekšsēdētājs Martins Šulcs. (Lasīt tālāk: Pieminot Pirmā pasaules kara simtgadi )

 
 

Programma "Erasmus" sasniedz jaunu rekordu

Citi Iestādes / Izglītība / Jaunatne25-07-2014 - 12:09
Studenti mācās parkā  

"Erasmus" veiksmes stāsts turpinās. 2012./2013. mācību gadā programma sasniegusi jaunu rekordu – 270 tūkstoši studentu devušies studēt vai praktizēties ārzemēs. Turklāt sagaidāms, ka šis skaitlis tikai pieaugs ar Eiropas Parlamenta atbalstīto uzlaboto "Erasmus+" programmu, kas sāks darboties septembrī. Uzzini, kuri ir populārākie galamērķi un, no kurām valstīm nāk visvairāk "Erasmus" studentu. (Lasīt tālāk: Programma "Erasmus" sasniedz jaunu rekordu )

 
 

Itāļu deputāti dalās viedokļos par Padomes prezidentūras prioritātēm

Citi Eiropadome / Iestādes23-07-2014 - 16:49
ES Padomes ēka  

Itālija 1. jūlijā no Grieķijas pārņēma rotējošo ES Padomes prezidentūru. Uzrunājot deputātus pirmajā plenārsesijā pēc Eiropas Parlaments vēlēšanām, Itālijas premjers Mateo Renzi sacīja, ka nepieciešams rīkoties paliecinoši un apņēmīgi. Mēs jautājām vadošajiem itāļu deputātiem Parlamenta politiskajās grupas, ko viņi sagaida no turpmākajiem sešiem mēnešiem. (Lasīt tālāk: Itāļu deputāti dalās viedokļos par Padomes prezidentūras prioritātēm )

 
 
EP ēka Briselē  

Šonedēļ, no otrdienas līdz ceturtdienai, EP deputāti tiekas komiteju sanāksmēs. Starptautiskās tirdzniecības komitejas deputāti tiksies ar tirdzniecības komisāru Karelu De Guhtu, lai uzzinātu par progresu tirdzniecības līguma sarunās ar ASV. Savukārt citās komitejās diskutēs par Itālijas prezidentūras prioritātēm. Otrdien Romā tika paziņoti trīs Parlamenta LUX kino balvas finālisti. (Lasīt tālāk: Šonedēļ EP: Debates par Ukrainu, itāļu ministri komitejās, tirdzniecības līgums )

 
 

Otrā jūlija plenārsesijas īsumā

Citi Iestādes18-07-2014 - 11:31
 

Otrdien, 15. jūlijā, Žans Klods Junkers tika ievēlēts par Eiropas Komisijas priekšsēdētāju. Šajās vēlēšanas pirmo reizi Eiropas Parlaments (EP) balsoja par kandidātu, kuru dalībvalstis izvirzīja ņemot vērā Parlamenta vēlēšanu rezultātus. EP deputāti aicināja uz lielāku pārskatāmību ES un ASV tirdzniecības sarunās, atbalstīja Lietuvas pievienošanos eirozonai un apstiprināja četrus jaunus komisārus. (Lasīt tālāk: Otrā jūlija plenārsesijas īsumā )

 
 
No kreisās uz labo: Eiropadomes priekšsēdētājs Hermans Van Rompejs, EP priekšsēdētājs Martins Šulcs, Padomes ģenerālsekretārs Uve Korsepius, Lietuvas prezidente Daļa Grībauskaite, Īrijas premjers Enda Kenijs  

Martins Šulcs brīdināja, ka Eiropas Komisijā (EK) jābūt pietiekami daudz sieviešu, pretējā gadījumā Eiropas Parlaments (EP) varētu to bloķēt. EP priekšsēdētājs uzrunāja ES valstu un valdību vadītājus 16. jūlija samitā Briselē, kurā tika lemts par ES ietekmīgākajiem amatiem. Viņš sacīja, ka Parlaments nevar atbalstīt Komisiju, kurā sievietes nav pienācīgi pārstāvētas. "Parlaments nepieņems džentelmeņu klubu", sacīja priekšsēdētājs. (Lasīt tālāk: Šulcs par jauno Komisijas sastāvu: "Parlaments nepieņems džentelmeņu klubu" )

 
 
Pagaidu komisāru iecelšana Infografika - Iestādes15-07-2014 - 18:44

Trešdien, 16. jūlijā, Parlaments apstiprināja četrus jaunus Eiropas Komisijas locekļus, kuru termiņš būs līdz novembrim. Viņi aizstās komisārus, kuri pēc maija vēlēšanās kļuva par Parlamenta deputātiem. Četri pagaidu komisāri pirmdien tikās ar Parlamenta komitejām, kas atbildīgas par viņu portfeļiem. Vairāk par procedūru uzzināsi infografikā. (Lasīt tālāk: Pagaidu komisāru iecelšana )