Uz galveno izvēlni (uzklikšķināt uz „ieiet”)
Tieša piekļuve lapas saturam (nospiediet ievadīšanas taustiņu)
Citu tīmekļa vietņu saraksts (uzklikšķināt uz „ieiet”)

Jaunākā informācija

ES un tās iestādes

 

Novembra plenārsesijas atklāšana

Plenārsesija Iestādes23-11-2015 - 20:38
Opening of Plenary  

EP priekšsēdētājs Martins Šulcs novembra otro plenārsesiju Strasbūrā atklāja, citējot nesen mirušā vācu politiķa Helmuta Šmita kredo: "Mums ir jāgarantē drošība, bet vienlaikus nedrīkstam ļaut lai tie, kas mūs vēlas iebiedēt, ierobežotu mūsu brīvību". Viņš norādīja arī, ka vardarbīgie Parīzes uzbrukumi pirms desmit dienām bijuši vērsti arī pret Eiropas Parlamenta vērtībām. EP deputāti sāka plenārsesiju ar klusuma brīdi pieminot terora upurus visā pasaulē, ieskaitot Mali, Sīriju un Irāku. (Lasīt tālāk: Novembra plenārsesijas atklāšana )

 
Eiropas Parlamenta ABC Infografika - Iestādes18-11-2015 - 17:53

2014. gada maijā tika ievēlēts 751 astotā Eiropas Parlamenta sasaukuma deputāts. Infografikā atradīsiet pamatinformāciju par Parlamenta sastāvu, struktūru un darba organizāciju. (Lasīt tālāk: Eiropas Parlamenta ABC )

 
 

Danuta Hūbnere: "Ja Lielbritānija izstāsies no ES, neviens nebūs ieguvējs"

Citi Konstitucionālie jautājumi18-11-2015 - 17:35
EP deputāte intervijas laikā  

Lielbritānija ir nolēmusi savu nākotni Eiropas Savienībā izlemt ar referenduma palīdzību, pirms tam veicot pārrunas ar ES. Eiropas Parlamenta Konstitucionālo jautājumu komitejas delegācija 16. un 17. novembrī apmeklēja Londonu, lai apspriestu šo jautājumu ar Lielbritānijas ministriem, parlamentāriešiem un pilsoniskās sabiedrības pārstāvjiem. Pēc vizītes mēs jautājām Konstitucionālo jautājumu komitejas vadītājai Danutai Hūbnerei (EPP, Polija) par tās iznākumu. (Lasīt tālāk: Danuta Hūbnere: "Ja Lielbritānija izstāsies no ES, neviens nebūs ieguvējs" )

 
Commemoration_ (1).jpg  

Eiropas Parlamenta vadība un darbinieki šodien pulcējās plenārsēžu zālē Briselē, lai kopīgi pieminētu Parīzes teroraktos bojā gājušos. Parlaments vienojās klusuma brīdi un atskaņoja Francijas himnu. "Parīzes uzrukumi bija vērsti uz mūsu brīvību, Eiropas vērtībām un dzīvesveidu. Tie ir uzbrukumi mums visiem. Eiropieši savās sērās stāv kopā ar Francijas tautu," sacīja EP priekšsēdētājs Martins Šulcs. (Lasīt tālāk: EP godina Parīzes teroraktu upuru piemiņu: "Mēs stāvam kopā ar Francijas tautu" )

 
EP ēka Briselē  

Šonedēļ Eiropas Parlamenta deputāti strādā savās politiskajās grupās un komitejās. Pirmdien nodokļu nolēmumu komiteja tiksies ar lielo starptautisko uzņēmumu pārstāvjiem, lai diskutētu par nodokļu sistēmu ES un EP delegācija dosies uz Londonu, lai pārrunātu gaidāmo Lielbritānijas referendumu par izstāšanos no ES. Pēc piektdien Parīzē veiktajiem teroraktiem pirmdien visā Eiropā izsludinātas sēras. (Lasīt tālāk: Šonedēļ EP: nodokļi, terorakti, Lielbritānijas referendums, kaimiņattiecības )

 

Joint statement on the terrorist attacks in Paris

Others Institutions14-11-2015 - 18:18

The European Union is deeply shocked and in mourning after the terrorist attacks in Paris. It is an attack against us all. We will face this threat together with all necessary means and ruthless determination. (Read more: Joint statement on the terrorist attacks in Paris )

 

Schulz condemns the Paris terrorist attacks

Others Institutions14-11-2015 - 12:39

On behalf of the European Parliament, I condemn in the clearest and strongest terms the heinous terrorist attacks which killed and wounded so many people in Paris yesterday. At this terrible moment our thoughts and sympathy are with the families and friends of the victims, together with the French authorities and with all French citizens. I have also expressed my condolences to President Hollande. (Read more: Schulz condemns the Paris terrorist attacks )

 
Grupas foto  

"Eiropas solidaritāte būs efektīva tikai tad, ja mēs visi izrādīsim apņemšanos, nevis ļausim dažām valstīm iznest visu smagumu," 12. novembrī, tiekoties ar ES valstu līderiem neformālā sanāksmē Maltā, sacīja Eiropas Parlamenta priekšsēdētājs Martins Šulcs. Viņš aicināja dalībvalstis piedalīties bēgļu pārvietošanā no ES valstīm, kuras cietušas no lielākā pieplūduma. Sanāksme notika pēc Valetas samita, kurā tikās ES un Āfrikas valstu līderi ar mērķi uzlabot sadarbību migrācijas jautājumā. (Lasīt tālāk: Šulcs par migrācijas krīzi: "Visām ES valstīm jāapņemas to risināt" )

 

EP vēlēšanas: ES līmeņa kandidāti, “slieksnis” un tiesības balsot ārvalstīs

Plenārsesija Konstitucionālie jautājumi11-11-2015 - 20:50
An Estonian citizen casts his electronic vote for the European election  

Eiropas Parlaments trešdien pieņēma oficiālu pieprasījumu mainīt ES vēlēšanu likumu, norādot: 2019.gada Eiropas vēlēšanu kampaņā ir oficiāli jāizvirza ES mēroga kandidāti uz Eiropas Komisijas priekšsēdētāja amatu. Šiem kandidātiem pašiem jākandidē Eiropas Parlamenta vēlēšanās, un tos oficiāli jāizvirza vismaz 12 nedēļas pirms vēlēšanām. (Lasīt tālāk: EP vēlēšanas: ES līmeņa kandidāti, “slieksnis” un tiesības balsot ārvalstīs )

 
Opening of the November session in Brussels  

Eiropas Parlamenta priekšsēdētāja vietniece Mairead McGuinness, atklājot novembra minisesiju Briselē, vērsa EP deputātu uzmanību uz ugunsgrēku Bukarestes naktsklubā, kurā bojā gāja 46 cilvēki un 100 joprojām ārstējas slimnīcā, kā arī uz 31.oktobra Krievijas lidmašīnas katastrofu Sinajā, kur bojā gāja 224 cilvēki. Viņa izteica Eiropas Parlamenta līdzjūtību Rumānijā un Krievijā bojāgājušo ģimenēm. (Lasīt tālāk: Uzruna: ugunsgrēks Bukarestes naktsklubā un Krievijas lidmašīnas katastrofa )