Kopīgot šo lapu: 

EP priekšsēdētājs Martins Šulcs, atklājot plenārsesiju, uzsvēra, ka Parlaments iebilst pret 7. jūnijā paziņoto ES tieslietu un iekšlietu ministru ieceri mainīt juridisko pamatu Šengenas zonas darbības izvērtēšanai. Gandrīz visas EP politiskās grupas norāda, ka šīs izmaiņas ir pretrunā ar ES pilsoņu pamattiesībām. Šulcs arī aicināja Serbijas prezidentu atturēties no "vēstures pārrakstīšanas" un vērsa uzmanību uz tiesas procesiem pret Saharova balvas laureātēm Leilu Zanu un Asmu Mafuzu.

Dānijas Tieslietu ministrs Morten Bødskov otrdien plkst. 10:00 (Latvijas laiks) piedalīsies EP plenārsēdē, lai skaidrotu ES Līguma 70. punkta izmaiņas, kas samazina Parlamenta ietekmi uz lēmumiem par Šengenas noteikumu īstenošanas izvērtēšanu. Ministra uzrunai sekos politisko grupu pārstāvju uzrunas.


Serbija


M.Šulcs ir rakstiski apsveicis Serbijas jaunievēlēto prezidentu Tomislav Nikolic, taču arī norādījis, ka mēģinājumi "pārrakstīt vēsturi" nav pieņemami. Genocīdu un noziegumus pret cilvēci Srebrenicā atzinusi Starptautiskā tiesa, norādīja priekšsēdētājs, un izteica cerību, ka "Serbija turpinās uzsākto reģionālās apvienošanās ceļu, jo citādi tā novērstos no uzsāktā ceļa uz Eiropu".


Saharova balvas laureātu tiesu procesi


M.Šulcs prasīja nodrošināt taisnīgu tiesu un pārsūdzības iespēju laureātei Leilai Zanai, kura aizturēta, pamatojoties uz Turcijas pretterorisma likumu. Parlaments vēlas, lai Turcija ievērotu pašas parakstīto Eiropas Cilvēktiesību konvenciju. Priekšsēdētājs pastāstīja, ka oficiālās vizītes laikā Turcijā pirms divām nedēļām Zanas kundze izteikusi Parlamentam pateicību par atbalstu.


17.jūnijā sāksies otras Saharova balvas laureātes — ēģiptietes Asmas Mafuzas — apelācijas tiesa par viņai piespriesto ieslodzījumu. M.Šulcs norādīja, ka nosūtījis rakstisku pieprasījumu, lai Augstā pārstāve ārlietās K.Eštone nodrošinātu ES vēstnieka Kairā klātbūtni tiesas procesā.


Deputātu sastāva izmaiņas


Martins Šulcs paziņoja par šādām izmaiņām:

- bijušā deputāta Kader Arif (S&D, FR) vietā stājies Eric Andrieu,

- bijušā deputāta Pascal Canfin (Zaļie/EFA, FR) stājies deputāts Jean-Jacob Bicep,

- bijušā deputāta Vincent Peillon (S&D, FR) vietā stājies deputāts Karim Zeribi,

- deputātu János Áder turpmāk aizstās deputāts Eric Banki,

- Juridisko lietu komiteja apstiprinājusi deputātes Minodora Clivetti pilnvaras.