Kopīgot šo lapu: 

Pilots in a cockpit 

Eiropas Komisija tagad varēs apstiprināt noteikumus, kas paredz samazināt maksimālo lidojuma ilgumu pilotiem un lidmašīnu apkalpei. Parlaments trešdienas balsojumā neatbalstīja rezolūciju, kurā bija ierosināts Komisijas ierosinājumus noraidīt kā nepietiekamus.


"Jāatceras tomēr, ka ikvienas dalībvalsts drošības regulatori šos pasākumus ir jau atbalstījuši", debatēs pirms balsojuma norādīja Transporta un tūrisma komitejas vadītājs "Brian Simpson (S&D, UK). Debatēs vairāki deputāti pauda bažas, ka Komisijas ierosinājumi pietiekami neuzlabos pilotu un stjuaršu darba apstākļus.


Par rezolūciju balsoja 218 deputāti, 387 balsoja pret un 66 atturējās. Rezolūcijas pieņemšanai bija vajadzīgs absolūts deputātu balsu vairākums.


Parlamenta balsojums nozīmē, ka tas neiebilst Komisijas ierosinātajiem pasākumiem par lidošanas ilguma ierobežojumiem,


Komisijas ierosināto pasākumu mērķis ir uzlabot lidojumu drošību, samazinot iespēju pilotiem un lidmašīnu apkalpes locekļiem lidojumu laikā zaudēt modrību. Saskaņā ar jaunajiem noteikumiem, atļautais nakts lidojumu ilgums samazināts līdz 11 stundām, samazināts arī atļautais gada "nolidojums", kā arī pievienoti papildu atpūtas periodi, lai novērstu noguruma uzkrāšanos pēc gariem lidojumiem vai "saraustītu" grafiku gadījumā.


Kopējais laiks, ko piloti un stjuartes varēs pavadīt darbā, ieskaitot gaidīšanas un lidošanas laiku, nedrīkstēs pārsniegt 16 stundas.


Saskaņā ar "komitoloģijas" procedūru Parlaments var trīs mēnešu laikā arī apturēt Komisijas ierosinātos īstenošanas pasākumus, tomēr tam nav tiesību tos grozīt pēc būtības.