Kopīgot šo lapu: 

Zemāk apkopota praktiska informācija par medijiem pieejamajiem pakalpojumiem Eiropas vēlēšanu dienā un vēlēšanu vakara pasākumā 26. maijā.

Mediju darba telpas

Žurnālistiem būs pieejamas darba zonas:

  • Plenārsēžu zāle (PHS 3A50)

Ceturtdien 12.00 - 22.00

Piektdien 12.00 - 22.00

Sestdien 8.00 - 22.00

Svētdien 9.00 līdz pirmdienas (27. maija) vakaram


  • Preses zāle (PHS 0B01)
  • Annas Poļitkovskas zāle (PHS 0A50)
  • Annas Lindas zāle (PHS 1A2)

Visas trīs no 23. līdz 27. maijam būs pieejamas jebkurā laikā.

Visās žurnālistu darba telpās būs uzstādīti ekrāni, uz kuriem tiks nosūtīta jaunākā informācija. Tāpat tā būs pieejama arī https://velesanurezultati.eu/.

Darba vietas plenārsēžu zālē jau ir sadalītas, ņemot vērā saņemtos pieteikumus un pieejamo vietu skaitu. Neskatoties uz to, plenārsēžu zāle jebkurā brīdī būs pieejama ikvienam žurnālistam - piemēram, lai sekotu vadošo kandidātu paziņojumiem presei.

Citās žurnālistu darba zonās vietu rezervēšana iespējama jau no šodienas, 23. maija, novietojot uz galda medija nosaukumu un savu vārdu.

Visi Parlamenta preses sekretāri vēlēšanu vakarā būs sastopami īpaši ierīkotā ziņu telpā Yehudi Menuhin zālē PHS ēkas 1. stāvā.

Akreditācija

No šodienas ir spēkā īpašas akreditācijas prasības, un Parlamenta telpās varēs iekļūt tikai tie žurnālisti, kuri saņēmuši īpašu caurlaidi. Akreditācijai iespējams pieteikties līdz piektdienas pēcpusdienai, pulksten 17.00.

Neskaidrību gadījumā lūdzam sazināties ar mediju akreditācijas centru (tel.: +32 498 98 35 44).

Lai izvairītos no rindas svētdien, 26. maijā, caurlaides jau tagad iespējams saņemt Parlamenta preses akreditācijas centrā (Paul–Henri Spaak ēkā, Rue Wiertz 60).

Preses akreditācijas centra darbalaiks:

No pirmdienas, 20. maija, līdz piektdienai, 24. maijam: 8.00 - 18.00

Sestdien, 25. maijā: 10.00 - 18.00

Svētdien, 26. maijā: 10:00 - 23.00

Šeit atrodama karte, kurā redzamas Parlamenta ieejas un mediju darba telpas.

Vēlēšanu datu publicēšana 26. maijā

Parlaments pirmās aplēses no dalībvalstīm (vēlēšanu iecirkņos veiktu aptauju rezultātus utml., ne balsu skaitīšanas rezultātus) vietnē velesanurezultati.eu publiskos pulksten 18.00, bet pulksten 20.15 paredzēts publiskot jaunā Parlamenta sasaukuma projekciju. Tā tiks atjaunināta vakara gaitā, ņemot vērā aptauju un vēlēšanu rezultātus no dalībvalstīm. Pirmie dati no visām valstīm gaidāmi aptuveni pulksten 23.15.

Šeit atrodams detalizēts datu publicēšanas grafiks.

Mājas lapā velesanurezultati.eu varēs atrast vēlēšanu rezultātus dalībvalstīs, vietu sadalījumu valstu un politisko grupu griezumā, ievēlēto vīriešu/sieviešu skaita proporciju, kā arī vēlētāju aktivitātes datus. Tāpat vietnē būs iespējams salīdzināt iepriekšējo vēlēšanu rezultātus un izmēģināt “vairākuma kalkulatoru”.

Šeit pieejams apjomīgs pārskats par vēlēšanu noteikumiem dalībvalstīs, vēlēšanu norises laiku, sarakstiem, kandidātiem un iepriekšējo vēlēšanu iznākumu.

Audiovizuālie pakalpojumi

Europe by Satellite

No 23. līdz 26. maijam EbS dokumentēs vēlēšanu norisi, piemēram, ES institūciju vadītāju un vadošo kandidātu dalību vēlēšanās.

Svētdien pulksten 18.00 EbS uzsāks projekciju un rezultātu publicēšanu apraides vajadzībām piemērotā kvalitātē. EbS+ tiešraidē atspoguļos arī vēlēšanu nakts norisi plenārsēžu zālē Briselē. Šeit atrodama paredzamā programma.

Multimediju centrs

Visi ar vēlēšanām saistītie materiāli ir pieejami lejupielādei.

Straumēšana tiešsaistē

Vēlēšanu vakara norise tiks straumēta tiešsaistē, sākot no 17.45. Tā būs pieejama šeit.

Video iegulšanas pamācība atrodama šeit.