Kopīgot šo lapu: 

Parlaments Urzulu fon der Leieni ievēlēja Eiropas Komisijas priekšsēdētājas amatā © Eiropas Savienība 2019 - EP  

Parlamenta deputāti otrdien aizklātā balsojumā ar 383 balsīm Eiropas Komisijas priekšsēdētāja amatā ievēlēja Vācijas politiķi Urzulu fon der Leieni.

Viņas piecu gadu amata pilnvaras sāksies 2019. gada 1. novembrī. Balsojumā tika nodotas 733 balsošanas zīmes, viena no tām nebija derīga. 383 deputāti balsoja par, 327 pret, bet 22 atturējās.

Ņemot vērā no dalībvalstīm saņemto informāciju par ievēlētajiem deputātiem, pašlaik Parlaments sastāv no 747 locekļiem. Tas nozīmē, ka ievēlēšanai nepieciešamais absolūtais balsu vairākums bija 374 balsis (50% un vēl vismaz viena balss). Pirms balsojuma Parlamenta priekšsēdētājs oficiāli paziņoja nepieciešamo balsu vairākumu. Balsojums bija aizklāts, un tajā tika izmantotas papīra vēlēšanu zīmes.

Eiropas Parlamenta priekšsēdētājs Dāvids Sasoli sacīja: “Parlamenta vārdā sveicu Jūs ar ievēlēšanu Eiropas Komisijas priekšsēdētājas amatā. Tagad sāksies Eiropas iestādēm ļoti nozīmīga fāze: mums jāsagatavojas komisāru kandidātu uzklausīšanai, kam, kā jūs zināt, Parlaments pievērsīs ļoti rūpīgu uzmanību.”

"Mēs sagaidām, ka Jūsu šodien debatēs minētais jautājumu loks būs arī Jūsu komisāru kandidātu uzmanības centrā.”

“Nākamie gadi Eiropai būs ļoti būtiski, un mēs būsim sekmīgi tikai tad, ja visas iestādes cieši sadarbosies.”

Nākamie soļi

Tagad jaunievēlētā Komisijas priekšsēdētāja dalībvalstu vai to valdību vadītājiem nosūtīs uzaicinājumus izvirzīt kandidātus komisāru amatiem. Kandidātu uzklausīšana atbildīgajās Parlamenta komitejās paredzēta no 30. septembra līdz 8. oktobrim. Pēc tam Parlamentam jābalso par visu Komisijas sastāvu. Paredzams, ka tas notiks 21. - 24. oktobra plenārsēdē. Vairāk informācijas šeit.