Mediju akreditācija 

 

Lai strādātu Eiropas Parlamenta ēkās, žurnālistiem, fotogrāfiem un filmēšanas vai audio ieraksta grupām, kam nav ES iestāžu caurlaides, ir jāpiesakās preses akreditācijai un/vai speciālai ieraksta atļaujai.


Eiropas Parlamentā ir divu veidu akreditācijas iespējas:

  • īstermiņa akreditācija
  • gada akreditācija

Visi žurnālisti, kuriem ir caurlaide iekļūšanai EP ēkās, var izmantot visas EP audiovizuālās iespējas un žurnālistiem paredzēto aprīkojumu.


Īstermiņa akreditācija

Īstermiņa akreditācija iespējama, sākot no vienas līdz piecām darbadienām (t.i., līdz nedēļas beigām).

Žurnālisti, kuri pastāvīgi nestrādā Briselē, Strasbūrā vai Luksemburgā, var saņemt īstermiņa caurlaidi noteiktas sanāksmes vai plenārsēdes apmeklējumam. Lai to iegūtu, nepieciešams reģistrēties un izveidot lietotāja profilu. Veiksmīgas reģistrācijas gadījumā jūs saņemsit e-pastu no adreses noreply@europarl.europa.eu. Pēc profila apstiprināšanas šajā mājaslapā jūs varēsit nosūtīt akreditācijas pieteikumu.

Profila izveidei nepieciešami:

  • fotoattēls Eiropas identitātes kartes formātā (portrets, izmēra proporcijas 3X4, jpeg formātā, +/- 100 KB izmērā);
  • identitāti apliecinoša dokumenta numurs un derīguma termiņš;
  • preses karte vai vēstule no medija galvenā redaktora.

Pēc akreditācijas pieprasījuma apstiprināšanas, jūsu caurlaide būs pieejama Mediju akreditācijas centrā (skat. zemāk). Lai to saņemtu, jāuzrāda identitāti apliecinošs dokuments.


Gada akreditācija

Žurnālistiem, kuri regulāri atspoguļo Eiropas Parlamenta darbu un/vai dzīvo Strasbūrā/Briselē vai Luksemburgā, ir tiesības saņemt akreditāciju darbam Eiropas Parlamentā vienam gadam. Akreditācija ir spēkā visās trīs Eiropas Parlamenta darba vietās (Strasbūrā, Briselē vai Luksemburgā).

Noteikumi un pieteikuma forma gada akreditācijai.


Ieraksta atļaujas medijiem

Lai Eiropas Parlamentā filmētu un fotografētu, žurnālistiem ir obligāti jāsaņem ieraksta atļauja. Ieraksta atļauju izdod mediju akreditācijas birojā, un to var pieteikt arī iepriekš, nosūtot pieprasījumu uz media.accreditation@ep.europa.eu. Žurnālistiem ir jāievēro un jāparaksta filmēšanas un fotografēšanas noteikumi Eiropas Parlamentā.


Ieraksta atļauja plašsaziņas līdzekļus nepārstāvošām personām

Fotogrāfiem un operatoriem, kurus uz speciāliem pasākumiem, komunikācijas vai reklāmas nolūkos ir uzaicinājuši EP deputāti vai kāds no Eiropas Parlamenta servisiem (turpmāk - “pieprasījuma iesniedzēji”), ir jābūt ieraksta atļaujai plašsaziņas līdzekļus nepārstāvošām personām. Pieprasījuma iesniedzējiem un/vai fotogrāfiem/operatoriem ir jāpieprasa atļauja no media.accreditation@ep.europa.eu vismaz 24 stundas iepriekš. Šī atļauja nedod tiesības iekļūt Eiropas Parlamenta telpās. Pieprasījuma iesniedzējiem ir jāpieprasa standarta apmeklētāju caurlaide. Pieprasījuma iesniedzēji ir atbildīgi par ierakstu uzraudzību un to, lai tiktu ievēroti noteikumi, kas attiecas uz plašsaziņas līdzekļus nepārstāvošu personu ierakstu veikšanu EP telpās.

Mediju akreditācijas biroji: darba laiki

Brisele: Preses akreditācijas birojs: PHS -1C029 - ieeja turpat, kur apmeklētājiem. Paul-Henri Spaak (PHS) ēka. Adrese: Rue Wiertz 60.

Pirmdiena - ceturtdiena 08:30 - 17:45

Piektdiena 08:30 - 13:00


Strasbūra (tikai plenārsesiju laikā): preses ieeja, LOW ēka, pirmā ieeja pa kreisi centrālajā iekšpagalmā (Bronislaw Geremek Agora)

Pirmdiena: 12:00 - 20:00

Otrdiena - trešdiena: 08:00 - 20:00

Ceturtdiena: 08:00 - līdz plenārsesijas beigām.


Saistītas vietnes:

Starpinstitūciju akreditācija - Eiropas Komisija

Eiropas Padomes akreditācija