Uz galveno izvēlni (uzklikšķināt uz „ieiet”)
Tieša piekļuve lapas saturam (nospiediet ievadīšanas taustiņu)
Citu tīmekļa vietņu saraksts (uzklikšķināt uz „ieiet”)
top_story_eu single market
Svarīgākais raksts :

Vienots digitālais tirgus - Izaugsme un konkurētspēja interneta laikmetā

Informācijas sabiedrība 06-07-2015 - 10:11 / Atjaunināts 21-09-2016 - 16:12
 
 

Eiropas Komisija 2015. gadā prezentēja vienotā digitālā tirgus stratēģiju, kuras mērķis ir veicināt inovācijas un atbalstīt jaunos kreatīvos uzņēmējus, tajā pašā laikā patērētājiem nodrošinot izvēles iespējas un aizsardzību. Eiropas Parlaments atzinīgi novērtēja Komisijas piedāvāto stratēģiju un izklāstīja savu viedokli pašiniciatīvas ziņojumā. Ziņojumā izklāstītie ieteikumi tiks izmantoti darbā pie vienotā digitālā tirgus likumdošanas aktu priekšlikumiem. (Lasīt tālāk: Liekot pamatus spožai digitālajai nākotnei )

Ģeobloķēšana – prakse, kad patērētāja IP adreses, pasta adreses vai kredītkartes izdošanas valsts dēļ viņam liegta piekļuve precēm vai pakalpojumiem, ir nepamatota, un tā ir jāpārtrauc, saka Eiropas Parlaments otrdien pieņemtajā rezolūcijā. Eiropas Komisijai nekavējoties jāiesniedz solītie sešpadsmit tiesību aktu ierosinājumi vienotā digitālā tirgus un inovācijas stimulēšanai, saka deputāti. (Lasīt tālāk: Jāpārtrauc ģeobloķēšana, jāstimulē e-komercija un digitālā inovācija )

Runājot par interneta attīstību nākotnē, bieži tiek diskutēts par interneta neitralitātes principu, kas nozīmē nodrošināt vienlīdzīgu attieksmi pret visām interneta datu plūsmām. 27. oktobrī EP deputāti balsos par Eiropas elektronisko sakaru vienotā tirgus regulu, kurā iekļauta arī prasība par interneta neitralitātes nodrošināšanu. Pēc divus gadus ilgušās sarunām EP ar dalībvalstīm vienojies par teksta galīgo variantu un tagad EP deputātiem tas oficiāli jāapstiprina plenārsesijas balsojumā. (Lasīt tālāk: EP vēlas nodrošināt interneta neitralitāti: ko tas nozīmē? )

Vai autortiesību prasības būtu jāattiecina arī uz ēkām un publiskās vietās novietotām skulptūrām? Tā saucamā panorāmas brīvība, kas ļauj publicēt uzņemtās ēku un skulptūru fotogrāfijas un video, pastāv vairākās ES valstis, taču EP deputātiem 9. jūlija plenārsedē būs jālemj, vai rosināt ieviest panorāmas brīvību visās ES valstīs. Pirms balsojuma plenārsēdē mēs jautājām divu EP deputātu viedokli, kuriem ir pretēja nostāja šajā jautājumā. (Lasīt tālāk: Autortiesības: Vai panorāmas brīvībai jābūt obligātai visā ES?)

Eiropas Parlamenta (EP) Rūpniecības komiteja 15. jūlijā oficiāli apstiprināja vienošanos par viesabonēšanas tarifu atcelšana, kas iepriekš sarunās tika panākta starp EP un ES valstu valdībām. Saskaņā ar vienošanos viesabonēšanas tarifi tiks samazināti jau nākamajā gadā, bet no 2017. gada 15. jūnija atcelti pavisam, kas nozīmē, ka atrodoties kādā citā ES valstī, varēsiet zvanīt un lietot internetu savā telefonā par tādiem pašiem tarifiem kā savā valstī. (Lasīt tālāk: Viss, kas jāzina par viesabonēšanas tarifu atcelšanu )

Otrdien Eiropas Parlaments pieņēma jauno telekomunikāciju tiesību aktu paketi, kas no 2017.gada jūnija vairs neļaus piemērot viesabonēšanas uzcenojumu, iedzīvotājam lietojot mobilo tālruni citā ES dalībvalstī. Jaunie noteikumi nodrošina arī vienlīdzīgas tiesības uz piekļuvi internetam. (Lasīt tālāk: Drīz vairs nebūs jāmaksā par viesabonēšanu)

Jānovērš tiešsaistes uzņēmumu dominējošā stāvokļa ļaunprātīga izmatošana pat, ja tas nozīmē meklētājprogrammu nošķiršanu no citiem komercpakalpojumiem, sacīja EP deputāti, 27. novembrī pieņemot nesaistošu rezolūciju par patērētāju tiesību nodrošināšanu digitālajā vienotajā tirgū. Mēs aicinājām uz sarunu par šīs rezolūcijas virzīšanu atbildīgos deputātus Andreasu Švābu (EPP, Vācija) un Ramonu Tremosu (ALDE, Spānija). (Lasīt tālāk: Meklētājprogrammu nošķiršana: "Lietotājam jāsaņem labākā atbilde")

Otrdien, 19. maijā, EP deputāti plenārsesijā kopā ar Komisijas viceprezidentu un digitālā vienotā tirgus komisāru Andrusu Ansipu diskutēja par barjeru nojaukšanu digitālā tirgus attīstībai un par ieguvumiem no digitālās ekonomikas. Eiropas Komisija 6. maijā prezentēja savu stratēģiju vienota digitālā tirgus izveidei un Parlaments sniegs savu viedokli rezolūcijā, pie kuras strādā vairākas parlamentārās komitejas. Digitālais tirgus būs arī nākamās Eiropadomes sanāksmes darba kārtībā. (Lasīt tālāk: EP deputāti diskutē par digitālā vienotā tirgus attīstību)

Eiropas Parlaments 3. aprīlī balsos par jaunu likumdošanas aktu paketi, kas mainīs ES telekomunikāciju tirgu. Jaunie noteikumi paredz aizliegt interneta satura bloķēšanu un ierobežošanu, lai visiem nodrošinātu kvalitatīvu piekļuvi internetam, un no 2015. gada 15. decembra atcelt viesabonēšanas maksu. (Lasīt tālāk: Telekomunikāciju pakete: viesabonēšanas maksas atcelšana un pilnīga piekļuve internetam)

Ats. : 20150625TST70823
 
 
Dalīties
 
 
Jāpadara digitālais vienotais tirgus par realitāti, jāaptur ģeobloķēšana
 

Eirodeputāti Komisijai pieprasa izveidot iniciatīvas, lai veicinātu digitālo ekonomiku, un norāda, ka ir jāpārtrauc nepamatota patērētāju ģeobloķēšana, liedzot tiešsaistē pieeju produktiem un pakalpojumiem.

 
Eiropa kļūst digitāla
 

Eiropas digitālā programma cenšas novērst šķēršļus, kas traucē Eiropai kļūt par digitālu lielvaru, tādus kā atšķirīgās spējas, kibernoziedzība, IST prasmju trūkums...

 
Roaming: A big day in a long battle
 

Coming into force on April 30 2016, the days of exorbitant roaming surcharges are numbered.