Hoofdnavigatie (Druk op Enter)
Direct naar de inhoud van de pagina (druk op "Enter") (Druk op Enter)
NOT FOUND ! (Druk op Enter)

Olieramp in de Golf van Mexico: kan Europa hier een les uit leren?

Milieu 24-06-2010 - 17:17
 
 
Verbranding van olie en gas in de golf van mexico op 19 juni 2010 ©BELGA_UPI_eyevine   Verbranding van olie en gas in de golf van mexico op 19 juni 2010 ©BELGA_UPI_eyevine

De milieuramp in de Golf van Mexico is door President Obama 'milieu 9/11' genoemd. Naar schatting 20.000 vaten olie stromen dagelijks in de zee weg. De parlementsleden vragen zich af of dit in Europa zou kunnen gebeuren. Zij hebben de Commissaris voor energie gevraagd om naar de volgende plenaire vergadering te komen op woensdag 7 juli om hierover verder te spreken.


In aanloop naar deze ontmoeting, spraken de leden op 22 juni onderling over de kwestie in de milieucommissie. De voorzitter van de milieucommissie, de sociaaldemocraat Jo Leinen, vroeg zich af waarom de Commissie niet heeft gereageerd op het verslag van het Parlement over de milieugevolgen van de Nord Stream pijpleiding in de Oostzee om Rusland en Duitsland te verbinden. "Ik denk dat lobbies tegenwoordig veel krachtiger zijn dan de zorg voor het milieu,".


Olie winnen op gevaarlijkere plaatsen


"Ik denk dit ongeval een verdere motivatie moet zijn om olie achter ons te laten. Wij moeten investeren in duurzame energie zelfs als er moeilijkheden zijn," zei de christendemocraat Peter Liese .


De liberaal Corinne Lepage vroeg naar een overzicht van de manier waarop aan booreilanden vergunningen worden verleend. Zij vond ook dat wij hard moeten nadenken over het verlaten van olie: "er is steeds minder olie beschikbaar en wij zoeken ernaar in steeds extremere omgevingen".


"Veiligheid niet een prioriteit"


"Naar mening van de oliemaatschappijen is veiligheid geen prioriteit. Wij kennen niet echt de situatie in Europa," zegt Bart Staes (De Groenen). "Wij hebben het Europees Agentschap voor maritieme veiligheid dat goed werk doet, maar het werd opgericht na de rampen met olietankers en het heeft niets met booreilanden te maken. Misschien zouden wij het mandaat van dit agentschap moeten uitbreiden?"


Een vertegenwoordiger van de afdeling Energie van de Commissie vertelde dat zij de Europese wetgeving op dit gebied bekijken. Hij zei verder dat de gemiddelde diepte van boringen voor de kust van Europa ongeveer 100 m is (bij de olieramp in de Golf van Mexico werd op 1500 meter diepte geboord) dus de omstandigheden zijn minder extreem.

REF. : 20100618STO76331