One in five under 25 can't find a job within the EU. Parliament wants to use unspent 82 billion euros from structural funds to create new job opportunities in...(read more) Facebook
The EU's trade deficit with China tripled in just 10 years. How do we rebalance? As a first step, Members want to establish a monitoring board to find out to...(read more) Facebook
Some Parliament members are suggesting that European politicians should show Euro 2012 in Ukraine the red card in protest over the treatment of opposition...(read more) Facebook
Strong - but not invulnerable. Despite an impressive 4 metres and 600kg, the blue fin tuna is an endangered species. And why? Overfishing and illegal catches....(read more) Facebook Bij de opening van de zitting stond voorzitter Buzek stil bij de situatie van Sakineh Mohammadi Ashtiani - in Iran veroordeeld tot de doodstraf door steniging. Nadat Europese media over haar hadden bericht, was ze bovendien veroordeeld tot 99 zweepslagen. Buzek drong er bij de Iraanse autoriteiten op aan om de zaak te heroverwegen. Door de urgentie van de zaak besloten de leden het debat over het lot van Sakineh en de Iraans-Nederlandse Zahra Bahrami al op maandagavond ipv donderdag te houden.
Een stemming over de parlementaire onschendbaarheid van de Litouwse Europarlementariër Viktor Uspaskich (ALDE) werd aan de agenda van dinsdagmiddag toegevoegd.
Tot slot uitten een aantal Europarlementsleden kritiek op de beslissing van de Conferentie van Voorzitters (fractieleiders) van donderdag jl. om leden die dinsdagochtend niet aan het debat over de Staat van de Unie met Commissievoorzitter Barroso zouden deelnemen, te straffen. Buzek wees op het belang van het debat, in het bijzonder door de nieuwe verantwoordelijkheden die het Europees Parlement door het Verdrag van Lissabon had gekregen. Hij merkte op dat er op dat tijdstip geen andere vergaderingen waren gepland en drong er bij alle leden op aan om de toespraak bij te wonen. Bovendien zei hij, dat het Bureau (de voorzitter en de vicevoorzitters) de zaak maandagavond nog eens zouden bespreken en vervolgens een definitief besluit zouden nemen.
Eerste
Nieuws over de plenaire vergadering 6 - 9 september 2010
José Bové over inkomsten voor boeren: "een dramatische situatie"
Opening van de zitting - Spoeddebat over lot Iranees-Nederlandse Zahra en Iranese Sakineh
Uitzettingen van Roma in Frankrijk: Parlement dringt aan op Europees optreden
Valsemunterij en verkoopautomaten: een teleurstellende combinatie
Staat van de Unie: debat over het Europa van vandaag en van morgen
Debat over rechten van getrouwde of geregistreerde homokoppels in de EU
EP veroordeelt doodstraf Mohammadi-Ashtiani en gevangenhouding Bahrami in Iran met klem
Dierproeven strenger reglementeren zonder het wetenschappelijk onderzoek te belemmeren
Frankrijk en andere lidstaten moeten de uitwijzingen van Roma onmiddellijk opschorten, zegt het Europees Parlement
Parlementsleden ongerust over anti-namaakovereenkomst