One in five under 25 can't find a job within the EU. Parliament wants to use unspent 82 billion euros from structural funds to create new job opportunities in...(read more) Facebook
The EU's trade deficit with China tripled in just 10 years. How do we rebalance? As a first step, Members want to establish a monitoring board to find out to...(read more) Facebook
Some Parliament members are suggesting that European politicians should show Euro 2012 in Ukraine the red card in protest over the treatment of opposition...(read more) Facebook
Strong - but not invulnerable. Despite an impressive 4 metres and 600kg, the blue fin tuna is an endangered species. And why? Overfishing and illegal catches....(read more) Facebook De economische en financiële situatie in de EU zal nogmaals het belangrijkste onderwerp zijn van de volgende bijeenkomst van de Europese Raad op 8 en 9 december. De Europarlementsleden bespreken de situatie in een plenair debat met Commissaris Rehn en de Poolse staatssecretaris voor Europese Zaken Mikołaj Dowgielewicz.
Het Europees Parlement stemt donderdag 1 december over de EU begroting voor volgend jaar. Op dezelfde dag stemt het ook over een reparatie van de begroting voor dit jaar die nodig is omdat de Commissie te weinig geld heeft om aan de financiële verplichtingen te kunnen voldoen.
Het Parlement zal naar verwachting het groene licht geven voor EU lidmaatschap voor Kroatië, wanneer het donderdag over formele goedkeuring stemt. Daarna zal de weg vrij zijn voor het onderteken en ratificeren van het Toetredingsverdrag door alle 27 lidstaten, en de toetreding van Kroatië tot de EU in 2013.
Een nieuwe gedragscode voor leden van het Europees Parlement staat donderdag op de plenaire agenda voor een eindstemming. Het document beschrijft regels en beginselen die leden zullen moeten volgen in hun externe contacten om zo belangenconflicten te voorkomen.
Op woensdag zal het Parlement het recent afgeronde eerste Europees semester bespreken en een standpunt aannemen. Het Europees semester is het coördinatiemechanisme voor economisch beleid dat de basis is voor ieder nieuw economisch bestuur. De ontwerpresolutie benadrukt voornamelijk de dringende noodzaak om het systeem te hervormen, zodat het meer democratische legitimiteit krijgt dan enkel een technische oefening.
Donderdagochtend zullen de leden van het EP voor het eerst in debat treden met de recent benoemde voorzitter van de Europese Centrale Bank, Mario Draghi. Het debat zal worden gestart door de rapporteur van het Parlement die verantwoordelijk is voor het opstellen van het standpunt van het EP over de activiteiten van de ECB in 2010.
Meer gelijke toegang tot testen, behandeling en zorg is nodig om het aantal nieuwe HIV/Aids besmettingen terug te dringen, zo luidt de ontwerpresolutie die donderdag - op Wereld Aids Dag - in stemming wordt gebracht. In 2009 werden er meer dan 25.000 nieuwe besmettingen geregistreerd. Naar schatting 30% van de mensen met HIV/Aids weet niet van hun besmetting af.
Het EU douanestelsel moet met behulp van elektronische systemen worden gemoderniseerd, om administratieve procedures te stroomlijnen, de effectiviteit te verhogen en meer aandacht te kunnen besteden aan ladingen met een hoog risico. Dat zou het economische concurrentievermogen van Europese bedrijven en de consumentenveiligheid ten goede komen, meldt een ontwerpresolutie die donderdag in stemming wordt gebracht.