Nagłówki 

Featured 

Your rights while travelling in Europe        

Społeczeństwo 
 

Opóźnienia, odwołania pociągów lub samolotów. Jako pasażerowi linii lotniczych, kolei, statku lub autobusu przysługują Ci w UE konkretne prawa.

European Parliament 2020 calendar        

Sprawy UE 
 

Czerwony, niebieski, różowy, turkusowy... To nie kolory tęczy, ale barwy wskazujące na to, co akurat dzieje się w Parlamencie.

banner_refugee day        

Napływ migrantów i osób ubiegających się o azyl do Europy w ostatnich latach ujawnił potrzebę sprawiedliwszej i skuteczniejszej polityki azylowej. Więcej informacji na infografice.

© European Union 2019 -EP        

Sprawy UE 
 

Trzy filmy ubiegają się o Nagrodę Filmową LUX 2019 Parlamentu Europejskiego: „Kto zabił sekretarza generalnego ONZ?", „Królestwo" i „Bóg istnieje, Jej imię to Petrunia".

Zobacz również: 

Grupy parlamentarne: Postępowy Sojusz Socjalistów i Demokratów        

Sprawy UE 
 

Grupa Postępowego Sojuszu Socjalistów i Demokratów w Parlamencie Europejskim to druga co do wielkości siła w obecnej kadencji PE.

Grupy parlamentarne: Konfederacyjna Grupa Zjednoczonej Lewicy Europejskiej / Nordycka Zielona Lewica        

Sprawy UE 
 

Konfederacyjna Grupa Zjednoczonej Lewicy Europejskiej/Nordycka Zielona Lewica (GUE/NGL) to najmniejsza z grup politycznych w PE.

Smiling workers in a coffe. Photo by Brooke Cagle on Unsplash        

Społeczeństwo 
 

Dowiedz się, jak UE i Parlament Europejski walczą o prawa kobiet i wzrost równość płci w pracy, polityce i innych obszarach.

Afgańscy uchodźcy na brzegu greckiej wyspy Lesbos ©UNHCR/Achilleas Zavallis          

Społeczeństwo 
 

Migracja to wyzwanie i szansa dla Europy. Dowiedz się więcej o reakcji UE na ruchy migracyjne oraz o unijnej polityce azylowej.

EU migrant crisis: facts and figures        

Społeczeństwo 
 

Rekordowa migracja, której UE doświadczyła w 2015 i 2016 r., zmalała. Nasza infografika przedstawia najnowsze dane dotyczące migracji i azylu.

Powiadomienie mailem 

Zarejestruj się, aby otrzymywać powiadomienia o interesujących Cię tematach