• Głosowanie tajne Parlamentu nad kandydaturą Jean-Claude Junckera na przewodniczącego Komisji Europejskiej zaplanowane jest na wtorek, o godzinie 12.30, po zakończeniu debaty z szefami grup politycznych, która rozpocznie się o godzinie 10.00.

  • Komisarz ds. handlu, Karel de Gucht , we wtorek, zreferuje przed nowym Parlamentem postępy w negocjacjach z USA, dotyczących Transatlantyckiego Partnerstwa w dziedzinie Handlu i Inwestycji (TTIP). Parlamentarzyści będą chcieli wiedzieć, w jakim stopniu Komisja dostosowuje się do wytycznych PE, których przestrzeganie było warunkiem rozpoczęcia rozmów rok temu.

  • Parlament podda pod głosowanie rekomendacje dotyczące sposobów na walkę z bezrobociem wśród młodych ludzi. Głosowanie odbędzie się w środę, po debacie z Komisarzem László Andorem, odpowiedzialnym za zatrudnienie i sprawy społeczne.

  • Plany dotyczące wycofania projektu nowych przepisów dotyczących urlopu macierzyńskiego w UE, z powodu czteroletniego impasu w Radzie, będą przedmiotem oświadczeń Rady i Komisji oraz związanej z nimi debaty, która odbędzie się we wtorek. W październiku, 2010 roku posłowie wprowadzili do projektu poprawki, przedłużające pełnopłatny urlop macierzyński z 14 do 20 tygodni oraz wprowadzające urlop dla ojców.

  • Plany przyjęcia przez Litwę euro w przyszłym roku, będą przedmiotem debaty we wtorek, a głosowania w środę. Projekt rezolucji parlamentarnej, który musi zostać najpierw przyjęty przez Komisję ds. Gospodarczych i Monetarnych PE, wyraża aprobatę dla przyjęcia przez Litwę euro od 1 stycznia 2015 roku, zgodnie z rekomendacjami Komisji Europejskiej, potwierdzonymi 27 czerwca przez Radę.

  • Czterech nowych Komisarzy wyznaczonych do zastąpienia tych, którzy po majowych wyborach zajęli miejsce w Parlamencie Europejskim, będzie uczestniczyć w wysłuchaniach prowadzonych przez komisje parlamentarne, w poniedziałek. Nowi Komisarze, którzy będą zajmować to stanowisko do końca kadencji Komisji, to: Jyrki Katainen (Finlandia), Ferdinando Nelli Feroci (Włochy) Martine Reicherts (Luksemburg) oraz Jacek Dominik (Polska). Parlament zagłosuje nad kandydaturami w środę rano.

  • Walki rządowych sił Iraku z sunnickimi bojownikami, którym przewodzi zbrojna organizacja Islamskiego Państwa Iraku i Lewantu (ISIS), w wyniku których do tej pory zginęły tysiące osób, a kolejne setki tysięcy musiały uciekać, będą głównym tematem parlamentarnej debaty z przedstawicielami Prezydencji w Radzie. W ostatnich tygodniach iracki rząd stopniowo tracił kontrolę nad zdominowanymi przez sunnitów północnymi i zachodnimi częściami kraju.