Erasmus ma 30 lat: rocznica w Parlamencie Europejskim w Strasburgu 

Parlament Europejski uczci trzydziestolecie programu Erasmus, który umożliwił ponad dziewięciu milionom osób studia, pracę lub udział w wolontariacie za granicą.

Przewodniczący Parlamentu, Antonio Tajani, i Komisji, Jean-Claude Juncker, wręczą symboliczne nagrody 33 uczestnikom programu Erasmus (po jednym z każdego kraju uczestniczącego) we wtorek podczas uroczystości w sali plenarnej.


W ceremonii wezmą też udział przewodnicząca parlamentarnej komisji edukacji i kultury Petra Kammerevert i komisarz Tibor Navracsics. Obchody obejmują miedzy innymi wystawę poświęconą programowi Erasmus + i debaty na temat przyszłości programu z jego uczestnikami i przedstawicielami krajowych agencji Erasmus.


Erasmus jest jednym z najbardziej udanych programów europejskich, skorzystało z niego ponad dziewięć milionów osób. Rozpoczął się od programu wymiany studentów w 1987 r., od 2014 funkcjonuje w rozbudowanej wersji jako Erasmus+. Obejmuje obecnie kilka programów edukacyjnych i programów wymiany, mogą wziąć w nim udział uczniowie, studenci i nauczyciele szkół średnich i wyższych, uczestnicy szkoleń i praktyk zawodowych, oraz wolontariusze.


Konferencja prasowa odbędzie się we wtorek o 10.30 z udziałem: przewodniczącego Parlamentu Antonio Tajaniego, przewodniczącej komisji kultury Petry Kammerevert, posła sprawozdawca ds. Erasmusa+ Milana Zvera (EPP, SL), i komisarz Tibora Navracsicsa.


Debata: wtorek

Procedura: Ceremonia wręczenia nagród

Konferencja prasowa: wtorek, 13 czerwca, 10.30

 #ErasmusPlus