Bezpośredni dostęp do głównej nawigacji (Wciśnij klawisz Enter)
Dostęp do zawartości strony (kliknąć na "Wejście")
Bezpośredni dostęp do wykazu innych stron (Wciśnij klawisz Enter)

Akredytacja prasowa

23-06-2015 - 11:48
 

Dziennikarze, fotoreporterzy oraz ekipy radiowe i telewizyjne potrzebują akredytacji prasowej lub specjalnego zezwolenia na filmowanie, aby uzyskać dostęp i pracować w budynkach Parlamentu Europejskiego. Dlatego zalecamy nawiązanie z odpowiednim wyprzedzeniem kontaktu z naszym biurem akredytacyjnym w celu przygotowania wizyty w Parlamencie.


Międzyinstytucjonalna akredytacja prasowa


Instytucje UE mają wspólny system akredytacji dla stałych korespondentów w Brukseli, którzy spełniają warunki ustanowione przez służby prasowe tych instytucji. Dotyczy to wszystkich instytucji, również trzech miejsc pracy Parlamentu (Brukseli, Strasburga i Luksemburga). Wnioski o akredytacje należy kierować do działu prasowego Komisji Europejskiej (Akredytacja międzyinstytucjonalna -  informacja po angielsku, francusku lub niemiecku).Akredytacja roczna do Parlamentu Europejskiego


Pracownicy mediów, którzy nie spełniają kryteriów uzyskania akredytacji międzyinstytucjonalnej, ale regularnie informują o pracy Parlamentu i mieszkają w Brukseli, Luksemburgu, Strasburgu lub ich okolicach, mogą wystąpić do działu prasowego Parlamentu o ważną przez rok akredytację parlamentarną. Szczegółowe informacje znajdują się poniżej :Przepisy dotyczące akredytacji w Parlamencie Europejskim

Wniosek o udzielenie akredytacji prasowejAkredytacja tymczasowa do Parlamentu Europejskiego


Dziennikarze niepracujący na stałe w Brukseli, Strasburgu lub Luksemburgu mogą otrzymać przepustkę prasową ważną na czas danego spotkania lub posiedzenia za okazaniem krajowej legitymacji prasowej lub listu od redaktora naczelnego (z wyjaśnieniem, dlaczego akredytacja jest potrzebna) oraz krajowego dowodu tożsamości lub paszportu.


Tymczasową akredytację można otrzymać w następujących miejscach w Brukseli i Strasburgu:


Bruksela: centrum akredytacyjne dla prasy (budynek Paul-Henry Spaak, biuro PHS 00A049, wejście od strony ulicy Vautier).


Czynne:

Poniedziałek - czwartek      08.30 – 18.00

Piątek                                      08.30 – 13.00


Strasburg (tylko podczas sesji plenarnych): budynek LOW, wejście dla prasy (pierwsze po lewej stronie od przejścia na centralny dziedziniec im. B. Geremka).


Karta akredytacyjna umożliwia łatwy dostęp do budynków Parlamentu i korzystanie z udogodnień przeznaczonych dla dziennikarzy.


Aby uniknąć opóźnień, zalecamy przesłanie wniosku o wydanie akredytacji, co najmniej z dobowym wyprzedzeniem, na adres: media.accreditation@ep.europa.eu


Wnioski o wydanie akredytacji tymczasowej powinny zawierać następujące informacje :


  • Tytuł organu medialnego
  • Nazwisko
  • Imię
  • Adres elektroniczny
  • Numer telefonu komórkowego
  • Data urodzenia
  • Obywatelstwo
  • Numer dokumentu tożsamości
  • Rodzaj dokumentu tożsamości
  • Zdjęcie o wymiarach 3x4 lub w formacie jpeg, ok. 100 KB.

Przepisy dotyczące akredytacji w Parlamencie Europejskim

 

Specjalne zezwolenie na nagrywane i fotografowanie

Nagrywanie, filmowanie i fotografowanie w obrębie budynków PE wymaga uzyskania specjalnego zezwolenia. Wydaje je biuro akredytacyjne.


Zbiór przepisów regulujących filmowanie i fotografowanie na terenie Parlamentu znajduje się pod poniższym odnośnikiem:

Przepisy obowiązujące fotoreporterów i ekipy telewizyjne w budynkach Parlamentu Europejskiego

Dot. : 20150617SRV67416
Ostatnia aktualizacja: ( 25-11-2015 - 16:20)
 
 
   

BIURO AKREDYTACJI PRASOWYCH

 
 
 
Brussels
BRU - PHS 00A049
 
 
Strasbourg
STR - LOW N00307
 
 
Edel CONNOR
 
 
Georg TENHAGEN