Krótko, o nowych liderach grup politycznych: Gabriele Zimmer 

 
 

Udostępnij tę stronę: 

Gabriele Zimmer, niemiecka deputowana partii Die Linke została ponownie wybrana na liderkę grupy politycznej Zjednoczonej Lewicy Europejskiej - Nordyckiej Zielonej Lewicy (GUE/NGL). Funkcję przewodniczącej frakcji przejęła już w 2012 r., po ustąpieniu reprezentanta tej samej partii, Lothara Bilskiego. Zobacz wywiad Europarl TV i poznaj plany szefowej GUE/NGL na najbliższe pięć lat prac Parlamentu Europejskiego.

Pytana o kwestię wyboru szefa Komisji Europejskiej, Gabriele Zimmer podkreśliła, że Rada chciała znaleźć alternatywnego kandydata (spoza określonej jeszcze przed wyborami piątki), ale czas, gdy szefowie państw i rządów UE mogli bezkarnie ignorować Parlament, dobiegł końca. “Jedno jest pewne – jeśli teraz wystąpią z kandydatem spoza listy, Parlament Europejski go nie poprze” – odparła.


Gabriele Zimmer urodziła się w 1955 r. w Berlinie. Jest tłumaczką z wykształcenia, pierwszy mandat eurodeputowanej zdobyła w 2004 r. Podczas minionej kadencji była członkiem komisji rozwoju (DEVE), zastępcą członka komisji ds. zatrudnienia i spraw socjalnych (EMPL) oraz wchodziła w skład Delegacji do Wspólnego Zgromadzenia Parlamentarnego AKP-UE.


Wywiady z wszystkimi szefami grup politycznych zostaną opublikowane przed pierwszą sesją plenarną - 1 lipca 2014 r.