Udostępnij tę stronę: 

Włoski deputowany Gianni Pittella został nowym przewodniczącym Socjaldemokratów (S&D), po tym, jak ich wcześniejszy lider – Martin Schulz, objął stanowisko przewodniczącego PE. Priorytetami centrolewicowej grupy w tej kadencji będzie wspieranie wzrostu gospodarczego i eliminacja nierówności społecznych – podkreśla Pittella. “Klasa średnia ulega marginalizacji. Musimy zatrzymać rozwarstwienie społeczeństwa za pomocą inwestycji w kapitał ludzki, wsparcie biznesu, rozwoju i szkoleń”.

Zobacz wideo by poznać zdanie nowego lidera S&D w sprawie relacji socjaldemokratów z centroprawicową EPP – największą grupą polityczną Parlamentu Europejskiego 8. kadencji, jego poglądy wobec podejmowanych w Europie decyzji gospodarczych i finansowych oraz przyszłości Wielkiej Brytanii we wspólnocie.


55-letni Gianni Pittella jest z wykształcenia lekarzem. Mandat eurodeputowanego uzyskał w 1999 r. W ubiegłej kadencji pełnił funkcję wiceprzewodniczącego Parlamentu Europejskiego. Po wyborach europejskich 2014 przejął obowiązki przewodniczącego izby do momentu reelekcji Martina Schulza na to stanowisko.


Szczegóły w linkach, umieszczonych po prawej stronie.