Udostępnij tę stronę: 

W tym tygodniu w PE 

Spotkanie posłów parlamentów państw członkowskich z europosłami w Brukseli, wizyta premiera Wielkiej Brytanii Davida Camerona, dyskusja posłów z ministrem spraw zagranicznych Iranu i debata o epidemii wirusa Zika – to tylko niektóre z wydarzeń w Parlamencie Europejskim w tym tygodniu.

Europejski Tydzień Parlamentarny

 

We wtorek i środę posłowie parlamentów narodowych z całej UE spotkają się w Brukseli z europosłami w ramach Europejskiego Tygodnia Parlamentarnego 2016. Tematem tegorocznego tygodnia jest semestr europejski i koordynacja polityk gospodarczych państw członkowskich. W trakcie sesji wystąpią przewodniczący PE Martin Schulz, przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk i przewodniczący Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker oraz komisarze Valdis Dombrovskis i Pierre Moscovici.


Wielka Brytania w Unii Europejskiej


Premier Wielkiej Brytanii David Cameron spotka się z posłami we wtorek - na dwa dni przed szczytem UE poświęconym m.in. przyszłości Wielkiej Brytanii w UE.


Relacje UE-Iran


We wtorek minister spraw zagranicznych Iranu Mohammad Javad Zarif weźmie udział w posiedzeniu Komisji Spraw Zagranicznych (AFET). Tematem spotkania będzie przyszłość stosunków Unii z Teheranem po zniesieniu sankcji międzynarodowych wobec Iranu.


Zdrowie publiczne


W środę Komisja Środowiska Naturalnego (ENVI) spotka się z Roberto Bertollinim, przedstawicielem WHO przy UE, by przedyskutować kwestie związane z wybuchem epidemii wirusa Ziko.


Tego samego dnia Komisja ENVI zagłosuje w sprawie surowszych zasad dotyczących weterynaryjnych produktów leczniczych. Celem przepisów jest m.in. wzmocnienie przeciwdziałania oporności na antybiotyki.


Rynek pracy


Komisja Zatrudnienia i Spraw Socjalnych (EMPL) organizuje w czwartek wysłuchanie publiczne dotyczące integracji uchodźców w ramach społeczeństwa i rynku pracy. Tego samego dnia Komisji Praw Kobiet i Równouprawnienia (FEMM) zagłosuje nad propozycjami dotyczącymi walki z wykorzystywaniem kobiet wykonujących pracę domową i opiekuńczą.


Obserwuj Parlament Europejski na Twitterze, by być na bieżąco.