Udostępnij tę stronę: 

13 października 2016 roku Parlamentarium, czyli centrum dla zwiedzających Parlamentu Europejskiego, skończyło 5 lat! Interaktywna wystawa o PE cieszy się ogromną popularnością - w ciągu 5 lat odwiedziło ją ponad 1,5 mln gości. Z okazji piątej rocznicy działalności Parlamentarium na Instagramie trwa konkurs fotograficzny #ThisIsMy5. Opowiedzcie nam o Waszej piątce – jak zmieniliście się przez ostatnie pięć lat, jakich jest Waszych pięć priorytetów, pięć najważniejszych życzeń, wybierzcie sami!

13 października 2016 roku Parlamentarium, czyli centrum dla zwiedzających Parlamentu Europejskiego, skończyło 5 lat! Od otwarcia w 2011 roku dzięki stałej interaktywnej wystawie, dostępnej w 24 językach urzędowych UE, odwiedzający mogą dowiedzieć się więcej o zasadach działania Parlamentu Europejskiego, jedynej unijnej instytucji pochodzącej w bezpośrednich wyborów. W ciągu pięciu lat wystawę obejrzało ponad 1,5 mln zwiedzających z całego świata. O popularności centrum świadczy przyznany przez portal Trip Advisor Certyfikat Jakości.


Konkurs


Z okazji piątej rocznicy działalności Parlamentarium na Instagramie trwa konkurs fotograficzny #ThisIsMy5. Opowiedzcie nam o Waszej piątce – jak zmieniliście się przez ostatnie pięć lat, jakich jest Waszych pięć priorytetów, pięć najważniejszych życzeń, wybierzcie sami!

Najlepsze zdjęcia trafią na ścianę z fotografiami w Parlamentarium, a zwycięzcy zostaną zaproszeni do odwiedzenia nas w czasie nocy muzeów (Museum Night Fever) 11 marca 2017 r.

Aby wziąć udział w konkursie, trzeba mieszkać w jednym z krajów UE, mieć skończone 18 lat, posiadać pełne prawa autorskie do zdjęć i być gotowym do wyjazdu w dniach 10–11 marca 2017 r.

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 31 stycznia 2017 r.

Zdjęcia należy zamieścić na Instagramie z #ThisIsMy5. Nie zapomnij o dodaniu tagu @europeanparliament.

Pospiesz się, opowiedz nam o swojej piątce i odwiedź Parlamentarium!


O Parlamentarium


Parlamentarium jest otwarte dla publiczności bezpłatnie przez siedem dni w tygodniu. Goście mogą korzystać z interaktywnych narzędzi multimedialnych, które w przystępny sposób wyjaśniają, jak działają Parlament i inne instytucje UE i w jaki sposób tworzą unijne prawo i polityki wpływające na życie Europejczyków.


Wszystkie atrakcje Parlamentarium są dostępne w każdym z 24 unijnych języków urzędowych. Do dyspozycji zwiedzających są także pomoce w języku migowym w czterech wersjach: angielskiej, francuskiej, holenderskiej i niemieckiej. Parlamentarium jest również dostępne dla osób niepełnosprawnych. Więcej.


Obserwuj Parlament Europejski na Twitterze, by być na bieżąco.