Parlament Europejski zaprasza na konferencję o inwestycjach w czystą energię 

 
 

Udostępnij tę stronę: 

Parlament Europejski będzie gospodarzem konferencji, która ma na celu przyjrzeć się szansom i wyzwaniom dla finansowania sektora energetycznego. Spotkanie odbędzie się 7 listopada

Parlament Europejski zaprasza na konferencję o czystej energii 

Znaczące inwestycje w sektor energetyczny są konieczne, by Unia Europejska osiągnęła swoje ambitne cele klimatyczne, które mają śłużyć jednocześnie realizacji postanowień porozumienia klimatycznego z Paryża. Pakiet "Czysta energia dla wszystkich Europejczyków", ogłoszony przez Komisję Europejską w listopadzie 2016 roku, tworzy ramy prawne, które mają umożliwić transformację.

Parlament Europejski będzie gospodarzem konferencji, która ma na celu przyjrzeć się szansom i wyzwaniom dla finansowania sektora energetycznego. Spotkanie odbędzie się 7 listopada od 9.30 do 18.30 w Brukseli.

Politycy, eksperci, inwestorzy, decydenci polityczni, praktycy i interesariusze będą rozmawiać o środkach zaproponowanych przez Komisję Europejską, koncentrując się na konkretnych obszarach inwestycji w energetyczną transformację:

  • Aktualna i przyszła rola unijnego wsparcia finansowego dla przekształcenia systemu energetycznego.
  • Ogólny obraz sytuacji: Osiągnięcie przejścia do czystej energii.
  • Wsparcie dla przejścia do czystej i efektywnej energii na poziomie lokalnym.
  • Inwestycje w projekty energetyczne na wielką skalę – część 1: Interkonektory.
  • Inwestycje w projekty energetyczne na wielką skalę – część 2: Energia odnawialna.

Sektor energetyczny jest kluczowy dla unijnej gospodarki, ale odpowiada za dwie trzecie emisji gazów cieplarnianych, dlatego będzie najważniejszaym obszarem w kontekście realizacji postanowień porozumienia paryskiego.

Zgodnie z czacunkami, by osiągnąće unijne cele klimatyczno-energetyczne do 2030 roku, między 2020 a 2030 rokiem będą potrzebne inwestycje w wysokości około 379 mld €, głównie w efektywność energetyczną, odnawialne źródła energii i infrastrukturę.

Śledź transmisję na żywo i włącz się do dyskusji na Twitterze #CleanEnergyEU.