Parlament Europejski zaprasza na konferencję o Afryce 

 
 

Udostępnij tę stronę: 

22 listopada w Parlamencie Europejskim w Brukseli odbędzie się konferencja wysokiego szczebla poświęcona Afryce. Dowiedz się, gdzie śledzić transmisję!

Parlament Europejski zaprasza na konferencję o Afryce: termin rejestracji upływa 16 listopada 

Konferencja ma na celu omówienie tego, co już osiągnięto i to, co nadal potrzebne, w takich dziedzinach jak pokój, bezpieczeństwo, prawa człowieka, trwały rozwój i migracja.

Afrykańscy przywódcy polityczni, przedstawiciele Unii Afrykańskiej i ONZ będą debatować z posłami do Parlamentu Europejskiego, przewodniczącym Tajanim i wysoką przedstawiciel UE ds. Polityki Zagranicznej i Bezpieczeństwa Federicą Mogherini.

Z uwagi na dynamikę demograficzną Afryki głównym tematem dyskusji będą kwestie młodzieży i równowagi płci. Od lat 80. XX wieku niemal potroiła się populacja na kontynencie. Ludność Afryki jest bardzo młoda - 40% populacji ma mniej niż 15 lat, a osoby w wieku 15-24 lat stanowią kolejne 20%. Wraz z czynnikami społeczno-gospodarczymi wzrost populacji pociąga za sobą wyzwania dla rozwoju gospodarczego i tworzenia miejsc pracy, jak również bezpieczeństwa, migracji i udziału w życiu politycznym.

Konferencja wysokiego szczebla, zorganizowana przez Parlament Europejski, odbędzie się 22 listopada w Brukseli, tuż przed szczytem UE-Afryka pod koniec listopada w Abidżanie na Wybrzeżu Kości Słoniowej.

Obrady można śledzić na specjalnej stronie internetowej http://www.partnershipafrica.eu/.

Zapraszamy do dołączenia do dyskusji w mediach społecznościowych pod hashtagiem #PartnershipAfricaEU.