Zapowiedź sesji plenarnej: Paradise Papers, rządy prawa w Polsce, Nagroda LUX (wideo) 

 
 

Udostępnij tę stronę: 

Na sesji plenarnej w Strasburgu posłowie zajmą się m.in. skandalem Paradise Papers, czyli kolejnym wyciekiem danych z rajów podatkowych, sytuacją rządów prawa w Polsce. Więcej w wideo.

Paradise Papers - ostatni wyciek dokumentów z rajów podatkowych - pokazuje jak firmy i jednostki unikają płacenia podatków. Parlament Europejski będzie dyskutował o wycieku we wtorek. Więcej informacji o działaniach posłów na rzecz sprawiedliwego opodatkowania.

W środę Parlament Europejski zagłosuje w sprawie środków, które mają na celu walkę z dumpingiem i subsydiowaniem eksportu przez kraje trzecie.

Posłowie chcą, by nowe urządzenia zwiększające bezpieczeństwo samochodu były standardowo montowane w nowych autach. Głosowanie w tej sprawie odbędzie sięwe wtorek.

Przewodniczący Parlamentu Antonio Tajani ogłosi zwycięzcę tegorocznej edycji Nagrody Filmowej LUX we wtorek podczas ceremonii w Strasburgu.

Stan dialogu Unii Europejskiej z polskimi władzami na temat przestrzegania zasad państwa prawa i demokracji będzie przedmiotem debaty plenarnej i głosowania w Parlamencie w środę.

Kliknij, by dowiedzieć się więcej.