100 pomysłów na lepszą Europę: uczestnicy EYE2018 prezentują wnioski posłom 

 
 

Udostępnij tę stronę: 

EYE2018 

100 pomysłów na lepszą Europę: uczestnicy EYE2018 prezentują wnioski posłom

Podczas czerwcowego Europejskiego Spotkania Młodzieży (EYE) odbyło się wiele dyskusji na temat przyszłości Europy, a 20 września posłowie do PE otrzymali sprawozdanie, w którym opisano najbardziej konkretne pomysły z tego dwudniowego wydarzenia.

100 pomysłów dotyczy zagadnień z wielu dziedzin, takich jak ochrona sygnalistów, zapobieganie uchylaniu się od opodatkowania, zachęcanie młodych ludzi do kandydowania w wyborach czy wyeliminowanie zanieczyszczenia tworzywami sztucznymi.

W nadchodzących miesiącach uczestnicy EYE zaprezentują te pomysły komisjom parlamentarnym. Zważywszy, że do wyborów europejskich pozostało już tylko 8 miesięcy, te spotkania z komisjami staną się dla młodych Europejczyków cenną okazją do nawiązania kontaktu z posłami i do przedstawienia pomysłów na lepszą Europę.Plan wysłuchań z udziałem młodzieży:

W przedmowie do sprawozdania z EYE2018 przewodniczący Parlamentu Antonio Tajani napisał: „Młodzi ludzie mogą mieć pozytywny udział i jestem pewien, że ich wkład będzie coraz bardziej dynamizował europejską demokrację”.

Obserwuj wysłuchania z udziałem młodzieży w październiku i listopadzie na Facebooku, Instagramie i Twitterze!