Udostępnij tę stronę: 

Artykuły 

Stopklatka z filmu kampanijnego        

Czasy się zmieniają, a z nimi zmieniamy się i my. Zmieniają się również zasady gry. Parlament Europejski ma obecnie większe możliwości kształtowania politycznej przyszłości Europy oraz podejmowania decyzji, które mają wpływ na życie nas wszystkich. Mocniejsza pozycja Parlamentu Europejskiego oznacza mocniejszy głos każdego z nas, większe możliwości rozwiązywania problemów i wprowadzania koniecznych zmian; również powstrzymywania zmian, których sobie nie życzymy

Działaj. Reaguj. Decyduj.        

To wyjątkowo trudne czasy w historii Europy. Kryzys sprawił, że Europejczycy zdali sobie sprawę z tego, jak duży Europa ma wpływ na to jak żyją. Rozumieją bardziej niż zawsze, że kraje europejskie są niezależne, ale i to, że to się dzieje w innych krajach UE także ma wpływ na ich przyszłość.

EC President José Manuel Barroso last debate on the State of the Union before EP elections        
Komunikat prasowy 

Komunikat prasowy 

W środę, Przewodniczący Komisji Europejskiej José Manuel Barroso wygłosił, ostatnie, w tej kadencji, przemówienie do Parlamentu Europejskiego o Stanie Unii. Liderzy grup politycznych zabrali głos, przedstawiając problemy, którymi, ich zdaniem, Komisja powinna zająć się w nadchodzących miesiącach. Zwrócili oni s uwagę na konieczność odbudowy zaufania do Unii, podkreślając, że w przyszłych wyborach obywatele będą mieli realną szansę na wprowadzenie zmian.

Artykuły 

ACT, REACT, IMPACT information campaign banners outside the EP on EE2014        
Komunikat prasowy 

Komunikat prasowy 

We wtorek, 10 września, oficjalnie rozpoczęła się kampania informacyjna przed wyborami europejskimi w 2014 roku. Kampania będzie kontynuowana również po wyborach, dopóki nowo wybrany Parlament nie wybierze kolejnego Przewodniczącego Komisji Europejskiej.

UE wydaje się skomplikowana? Nasza infografika pomoże Ci wszystko zrozumieć.        

Czym zajmuje się Parlament Europejski, a nad czym czuwa Komisja? O kogo chodzi, gdy mówi się o Radzie Europejskiej, a kto wchodzi w skład Rady Unii Europejskiej? Nasza infografika w łatwy i przystępny sposób wyjaśni Ci wszelkie zawiłości świata unijnych instytucji. Przedstawiamy graficzne ABC instytucji Unii Europejskiej!

Infografika nt. wyborów europejskich        

W przyszłym roku obywatele UE pójdą do urn wyborczych, by określić polityczny kształt nowego Parlamentu Europejskiego. Jego pierwszym zadaniem będzie natomiast powołanie nowego przewodniczącego Komisji Europejskiej. Zobacz naszą infografikę, by dowiedzieć się jak wygląda skład dzisiejszego PE.

Człowiek stojący przed biurem pracy        

Tiago ma dyplom ekonomisty, ale nie można tego wywnioskować na podstawie pracy, którą wykonuje. 28-latek dorabia zwykle na budowach, lub w restauracjach. To niestety coraz częstszy scenariusz dla młodych ludzi. Jeśli uda im się znaleźć pracę, to często jest ona czasowa lub znacznie poniżej kwalifikacji. Tiago liczy, że po przekwalifikowaniu łatwiej będzie mu się odnaleźć na rynku pracy.

Artykuły 

Irena        

Irena dobrze rozumie bezdomnych, z którymi pracuje jako wolontariuszka. Jeszcze niedawno ona i jej dwójka dzieci były zmuszone do mieszkania na ulicy. Dom stracili bez swojej winy. „Moja rodzina nigdy nie żyła z zasiłków socjalnych, pracowaliśmy, gdzie tylko mogliśmy” – podkreśla Irena. Z powodu kryzysu w tak trudnej sytuacji jest coraz więcej rodzin w Europie.

Internetowe pułapki - nie daj się złapać!        

Mieszkający w Szwecji, 44-letni Niemiec Peter Trap na własnej skórze przekonał się jak łatwo można stać się ofiarą cyberprzestępstwa. Jego dane zostały skradzione, a odzyskanie utraconych z bankowego konta tysięcy euro stało się dla Petera prawdziwą gehenną. Wprowadzenie surowszych kar dla cyberprzestępców i zreformowanie unijnej ochrony danych to obecnie jedne z priorytetowych kwestii, nad którymi pracują eurodeputowani.