Udostępnij tę stronę: 

Artykuły 

W 2017 roku obchody Dnia Kobiet koncentrują się na sytuacji ekonomicznej kobiet.        

Kobiety w UE są coraz lepiej wykształcone w porównaniu do mężczyzn, ale wciąż zarabiają mniej, wykonując tę samą pracę. Rzadziej też zajmują najwyższe stanowiska kierownicze - tylko 1/3 menedżerów w UE to kobiety, do tego zarabiają średnio 25% mniej niż mężczyźni. W tym roku Parlament chce zwrócić uwagę na sytuację ekonomiczną kobiet. Przeczytaj, co przygotowaliśmy z tej okazji.

Wzmocnienie pozycji kobiet: wyzwanie dla współczesnej Europy        

W tym roku z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet Parlament Europejski postanowił zająć się wzmocnieniem sytuacji ekonomicznej kobiet. „Jeśli chodzi o równość płci, wiele pozostaje do zrobienia, m.in. podział obowiązków w pracy i w domu oraz sytuacja kobiet w polityce i w szkole” - mówią europosłanki Constance Le Grip (EPL, Francja) i Anna Hedh (S&D, Szwecja), członkinie Komisji ds. Praw Kobiet i Równouprawnienia. Obejrzyj nasze wideo, w którym posłanki wyjaśniają, co jeszcze wymaga zmian.

infographic illustration on International Women's Day        

Co roku Parlament Europejski z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet zwraca uwagę na wybrany temat związany z kondycją kobiet. W tym roku postanowiliśmy zająć się kwestiami związanymi ze wzmocnieniem sytuacji ekonomicznej kobiet. Obejrzyj naszą infografikę i dowiedz się, w jakich obszarach konieczna jest poprawa.

Artykuły 

Female and male symbols depicting women equality. ©AP Images/European Union-EP        

W tym roku przy okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet Parlament Europejski przyjrzy się ich sytuacji ekonomicznej . Z danych wynika, że kobiety wciąż zarabiają mniej niż mężczyźni, rzadziej zajmują stanowiska kierownicze i są mniej obecne w polityce. W środę, 8 marca, poseł Ernest Urtasun (Greens/EFA, Hiszpania), autor raportu o równości, odpowie na pytania użykowników Facebooka w wywiadzie na żywo. Więcej o obchodach Międzynarodowego Dnia Kobiet poniżej.