Świat 

Produkty w tej kategorii 

„Gdy kończy się wolność prasy, kończy się demokracja”.        

“Gdy kończy się wolność prasy, kończy się demokracja. Widzieliśmy to już w przeszłości” - mówi poseł Jaromír Štětina (EPL, CZ), były dziennikarz, który stracił pracę po tym, jak w 1968 roku wojska Układu Warszawskiego interweniowały w Czechosłowacji, tłumiąc Praską Wiosnę. Oto jego historia.

After a referendum granted Turkish President Recep Tayyip Erdogan sweeping new powers earlier this month, the European Parliament voices growing concern about the country's bid to join the EU.        

Obawy o stan tureckiej demokracji, aresztowania dziennikarzy i zamykanie redakcji sprawiły, że stosunki UE z Turcją uległy ochłodzeniu. Czy nadszedł czas na zmianę zasad współpracy z Ankarą?

Ludzki koszt szybkiej mody: apel o wiążące ramy prawne        

Świat 
 

Cztery lata temu w katastrofie budowalnej w warsztatach szwalniczych nieopodal stolicy Bangladeszu Dhaki zginęło ponad 1100 pracowników, 2500 osób uratowano z gruzów. Zakłady szyły ubrania dla największych światowych marek. W czwartek, 27 kwietnia, posłowie przyjęli rezolucję wzywającą do zagwarantowania, żeby ubrania i materiały, które kupujemy, były produkowane z poszanowaniem zasad bezpieczeństwa pracy, praw człowieka, zdrowia i godności pracowników. Więcej informacji w wideo.

Ochłodzenie stosunków UE-Turcja        

Świat 
 

„Niedopuszczalne” - przewodniczący Antonio Tajani wyraźnie potępił w tym tygodniu Turcję, która oskarżyła Niemcy i Holandię o stosowanie „nazistowskich metod”. Oba państwa uniemożliwiły tureckim ministrom prowadzenie na ich terytorium kampanii za przyznaniem prezydentowi Erdoğanowi dodatkowych uprawnień w referendum, które odbędzie się w Turcji w połowie kwietnia. UE i Ankara współpracują w wielu dziedzinach od handlu do polityki migracyjnej, ale w ostatnim roku ich stosunki stały się napięte.