Bezpośredni dostęp do głównej nawigacji (Wciśnij klawisz Enter)
Dostęp do zawartości strony (kliknąć na "Wejście")
Bezpośredni dostęp do wykazu innych stron (Wciśnij klawisz Enter)

Młodzieżowa Nagroda Karola Wielkiego: Jak zmieniła moje życie?

Informacje ogólne Artykuł - Młodzież14-05-2012 - 17:27
 
Ceremonia przyznania Nagród Karola Wielkiego w 2011 roku   Ceremonia przyznania Nagród Karola Wielkiego w 2011 roku © European Union 2011 - European Parliament

Europejska Nagroda Młodzieżowa Karola Wielkiego co roku trafia do młodych ludzi, którzy zajmują się projektami budującymi poczucie tożsamości europejskiej. Tegorocznych zwycięzców poznamy już we wtorek w niemieckim Akwizgranie. Poniżej historie pięciu zdobywców tego wyróżnienia z poprzednich lat.


Co zmieniło w Waszym życiu otrzymanie Nagrody Karola Wielkiego?


Ilona Kotolácsi Mikóczy (Węgry): "Otworzyły się przed nami nowe horyzonty. Dzięki tej prestiżowej nagrodzie łatwiej nam też zapraszać wykładowców na wizyty studyjne, aplikować o fundusze,  reklamować nasz program".


Chiara Palieri (Włochy): "Nagroda Karola Wielkiego to prawdziwa trampolina do sukcesu. Pomogła mi w działalności międzynarodowej i była fantastycznym początkiem wszystkiego. Od tego momentu poświęciłam się działaniu dla młodzieży, wspieraniu jej i szkoleniu młodych liderów ".


Marie Terrier (Francja): "Nagroda Karola Wielkiego uświadomiła mi i mojemu stowarzyszeniu Acthea, że festiwal, który organizujemy może przyciągnąć liczniejszą i bardziej zróżnicowaną publiczność. To pozwoliło nam rozszerzyć naszą kampanię informacyjną i zwiększyć naszą wiarygodność".


John Holten (Irlandia): "Zdobycie tej nagrody zmieniło to jak postrzega się zarówno mnie, jak i moją organizację Broken Dimanche Press. Ludzie zdali sobie sprawę, że jesteśmy europejskim wydawnictwem, a nie tylko małą berlińską firmą". 


Julian Walkowiak (Austria): "Dwa zdarzenia odmieniły moje życie. Pierwszym z nich było otworzenie naszej strony internetowej. Drugim - telefon z PE z zaproszeniem do Akwizgranu. Nagroda Karola Wielkiego sprawia, że zdajesz sobie sprawę, że idea europejska jest wciąż żywa".

  

Co robicie dzisiaj? Czy nadal angażujecie się w działania związane z Waszym zwycięskim projektem?


Ilona Kotolácsi Mikóczy: "Nawiązałam kontakt z kilkoma eurodeputowanymi. Jeden z nich, węgierski wiceprzewodniczący László Surján (Europejska Partia Ludowa), stał się szczególnie aktywny w pracach Fundacji Rakoczy'ego. Dzięki temu dostałam zaproszenie, aby pracować z nim w PE".


Chiara Palieri: "Dziś jestem liderką ruchu młodzieżowego i to do tego znaną w wielu miejscach na świecie. Występuję na konferencjach wysokiego szczebla. Organizowałam na przykład przez dwa lata symulację Modelu Unii Europejskiej w Strasburgu".


Marie Terrier: "Obecnie pracuję w Indiach w branży marketingowej. Nagroda obudziła we mnie pasję

do międzynarodowej kultury i komunikacji".


John Holten: "Jestem wciąż bardzo mocno zaangażowany w Broken Dimanche Press. Projekt "You Are Here", który dał nam zwycięstwo, był pierwszą wydaną przez nas książką i od tego czasu opublikowaliśmy kolejnych dwanaście".


Julian Walkowiak: "Pomysł akcji 'Jedź po swoje prawa' był bardzo dobrze oceniony i w tym roku organizujemy go jednocześnie w siedmiu różnych miejscach w Europie".


Jakie jest Wasze przesłanie dla młodych Europejczyków? Czy nagroda Karola Wielkiego może im pomóc?


Chiara Palieri: "Polecam ją każdemu, kto ma pasję i ambicję, aby tworzyć dobro społeczne i lepszą Europę".


Julian Walkowiak: "Jakikolwiek macie pomysł, mówcie o nim głośno! Czasami początkowo wydaje on się być mało ważny, a potem zwraca uwagę ludzi, którzy pomogą Wam w jego realizacji. Nagroda Karola Wielkiego dla Młodzieży doda więcej wiarygodności tej idei i połączy Was z innymi osobami pragnących zmian w Europie".

Dot. : 20120510STO44843
Ostatnia aktualizacja: ( 15-05-2012 - 09:48)
 
 
   
Pięcioro zwycięzców i ich projekty:
 

Ilona Kotolácsi Mikóczy autorka projektu "Studenci bez Granic" zdobyła pierwszą Nagrodę Karola Wielkiego w 2008 roku.

 
 

Chiara Palieri zwyciężyła we Włoszech w 2008 roku dzięki projektowi: "Europejski Pociąg Przyjaźni - Festiwal Młodzieży Kultur".

 
 

Marie Terrier zdobyła drugie miejsce w 2009 roku projektem "Festiwal Européen de Théâtre Universitaire d'Albi".

 
 

Jan Holten zdobył drugą nagrodę w 2010 roku irlandzkim projektem "Jesteś tu".

 
 

Julian Walkowiak jest autorem projektu ""Ride for your Rights! It's time to (ex)change your life", który wygrał w Austrii w 2011 roku.