Bezpośredni dostęp do głównej nawigacji (Wciśnij klawisz Enter)
Dostęp do zawartości strony (kliknąć na "Wejście")
Bezpośredni dostęp do wykazu innych stron (Wciśnij klawisz Enter)

Tajani w Londynie: „Stanowcza obrona praw obywateli jest głównym priorytetem Parlamentu”

Informacje ogólne Artykuł - Instytucje21-04-2017 - 09:27
 

W rozmowie z premier Theresą May Antonio Tajani podkreślił, że porozumienie jest konieczne dla zagwarantowania obywatelom ich praw w kontekście negocjacji dotyczacych wyjścia Zjednoczonego Królestwa z Unii Europejskiej. „Przesłanie Parlamentu Europejskiego jest jasne: stanowcza obrona ich interesów jest naszym głównym priorytetem” - powiedział przewodniczący po spotkaniu z premier Zjednoczonego Królestwa.


W czwartek, 20 kwietnia, Tajani dyskutował w Londynie o przyjętym przez Parlament 6 kwietnia stanowisku wobec negocjacji w sprawie Brexitu. Przewodniczący zaprosił premier May na posiedzenie plenarne Parlamentu.


Na konferencji prasowej po spotkaniu Antonio Tajani podkreślił, że porozumienie jest potrzebne ze względu na sytuację prawną obywateli Unii Europeskiej mieszkających w Zjednoczonym Królestwie i obywateli Zjednoczonego Królestwa żyjących w innych krajach UE: „Studenci, pracownicy i rodziny są ważnymi członkami społeczeństwa i zasługują na gwarancje dotyczące ich przyszłości”.


Oprócz spotkania z premier May przewodniczący Tajani spotkał się również z przedstawicielami organizacji pozarządowych - rozmawiał z nimi o głównych obawach obywateli związanych z negocjacjami w sprawie Brexitu.

Dot. : 20170420STO71817
Ostatnia aktualizacja: ( 21-04-2017 - 11:06)