Bezpośredni dostęp do głównej nawigacji (Wciśnij klawisz Enter)
Dostęp do zawartości strony (kliknąć na "Wejście")
Bezpośredni dostęp do wykazu innych stron (Wciśnij klawisz Enter)

Aktualności

Krajowe punkty widzenia

 

Cecilia Wikström – posłanka sprawozdawczyni nowych zasad azylowych UE

Polityka azylowa − Polska − 13-12-2016 - 17:10
Cecilia Wikström: Nowy system azylowy ochroni Europę  

Solidny i spójny system azylowy jest najlepszą obroną Europy przed zagrożeniem terroryzmem. Jest też niezbędny by sprawnie poradzić sobie z kryzysem migracyjnym – przekonywała w Warszawie posłanka do Parlamentu Europejskiego, sprawozdawczyni w kwestii nowych zasad przyznawania azylu w Unii Europejskiej Cecilia Wikström. (Przeczytaj więcej: Cecilia Wikström – posłanka sprawozdawczyni nowych zasad azylowych UE )

 

Rozmowy o Europie. Polsko - niemieckie Forum Obywateli

Przyszłość Europy/integracja europejska − Polska − 01-12-2016 - 09:41

„Ignorancja jest największym wrogiem UE. Musimy więcej rozmawiać o Europie” - zgodnie uznali posłowie do PE obecni na polsko-niemieckim Forum Obywateli „Rozmowy o Europie”, zorganizowanym przez Biura Informacyjne PE w Berlinie i Warszawie. (Przeczytaj więcej: Rozmowy o Europie. Polsko - niemieckie Forum Obywateli )

 

Zdaniem 71% badanych Europejczyków to co zbliża obywateli Europy jest ważniejsze niż to, co ich dzieli; 53% ankietowanych wierzy, że przynależność do Unii Europejskiej jest dobra dla ich kraju - to wyniki najnowszego Parlametru, opublikowanego dziś sondażu Eurobarometru przygotowanego na zlecenie Parlamentu Europejskiego. (Przeczytaj więcej: Poparcie dla UE stabilne, ale przyszłość niepewna wskazuje sondaż Eurobarometru )

 

Debata: Jak przeciwdziałać rosyjskiej propagandzie wobec Unii Europejskiej

Bezpieczeństwo i obrona − Polska − 01-08-2016 - 14:04

Celem działań rosyjskiej propagandy w Europie jest destabilizacja, budzenie poczucia niepewności oraz podsycanie sporów między europejskimi krajami; choć powstały już pierwsze instytucje przeciwdziałające rosyjskiej aktywności, to w dalszym ciągu Europa ma dużo do zrobienia - przestrzegali uczestnicy debaty "Rosyjska propaganda wobec Unii Europejskiej i państw członkowskich. Możliwości przeciwdziałania", zorganizowanej przez Biuro Informacyjne Parlamentu Europejskiego w Polsce. (Przeczytaj więcej: Debata: Jak przeciwdziałać rosyjskiej propagandzie wobec Unii Europejskiej )

 

Przestępstwa przeciwko interesom finansowym UE – jak z nimi walczyć?

Wymiar sprawiedliwości i sprawy wewnętrzne − Polska − 11-07-2016 - 17:24
Aguilar_BIPE  

Unia Europejska traci każdego roku od 400 do 600 milionów euro na skutek przestępstw przeciwko jej interesom finansowym. Prawo w tej dziedzinie jest jednak bardzo zróżnicowane w krajach członkowskich UE, co utrudnia ściganie przestępców i odzyskiwanie zagarniętego majątku. Prace nad dyrektywą ujednolicającą rozwiązania w skali Unii Europejskiej trwają od 2013 roku, jednak nie mogą się zakończyć z powodu różnic stanowisk Parlamentu Europejskiego i Rady UE. (Przeczytaj więcej: Przestępstwa przeciwko interesom finansowym UE – jak z nimi walczyć? )

 

"Migracje/Racje/Reakcje"

Imigracja − Polska − 13-06-2016 - 16:37

Napływ imigrantów nie musi być problemem. Może dawać nowe szanse na rozwój, jednak do tego jest niezbędna skuteczna polityka integracyjna - mówili uczestnicy debaty "Migracje/Racje/Reakcje. Jakiej polityki integracyjnej potrzebuje Polska i Europa?", zorganizowanej 3 czerwca w Warszawie przez Biuro Informacyjne Parlamentu Europejskiego w Polsce oraz Instytut Spraw Publicznych. (Przeczytaj więcej: "Migracje/Racje/Reakcje" )

 

Jednolity rynek cyfrowy – PE rozpoczyna prace nad pakietem propozycji

Społeczeństwo informacyjne − Polska − 07-06-2016 - 09:40

Parlament Europejski rozpoczyna prace nad pakietem propozycji Komisji Europejskiej w sprawie dalszego rozwoju rynku cyfrowego Unii Europejskiej. Posłowie przyjrzą się: projektowi regulacji w sprawie handlu elektronicznego, cyfryzacji przemysłu, stworzenia "chmury obliczeniowej" umożliwiającej wymianę danych i dostęp do mocy obliczeniowych europejskim naukowcom, wspierania inicjatyw wprowadzających nowoczesne sposoby świadczenia usług publicznych. (Przeczytaj więcej: Jednolity rynek cyfrowy – PE rozpoczyna prace nad pakietem propozycji )

 

Znamy laureatów Nagrody Obywatelskiej Parlamentu Europejskiego

Prawa obywatelskie − Polska − 02-06-2016 - 17:01
Europejska Nagroda Obywatelska  

Poznańska pielęgniarka, uczestniczka wydarzeń Czerwca'56, Anna Banasiak, Stowarzyszenie Komitet Obrony Demokracji oraz Fundusz Lokalny Masywu Śnieżnika zostali polskimi laureatami Nagrody Obywatelskiej Parlamentu Europejskiego. W sumie nagrodę przyznano w tym roku pięćdziesięciu osobom i organizacjom w Unii Europejskiej. (Przeczytaj więcej: Znamy laureatów Nagrody Obywatelskiej Parlamentu Europejskiego )

 

Dni Europy z Parlamentem Europejskim

Przyszłość Europy/integracja europejska − Polska − 24-05-2016 - 17:25
W Miasteczku Europejskim na Nowym Świecie  

Kilkaset osób z twarzami pomalowanymi w polskie i unijne barwy, setki uczestników quizów o Parlamencie Europejskim i Unii Europejskiej, miłośnicy lodów z waty cukrowej i ludzie ciekawi tego jak działa Unia Europejska - to dzisiejsi goście stoisk Biura Informacyjnego Parlamentu Europejskiego w Miasteczku Europejskim na Placu Zamkowym w Warszawie. (Przeczytaj więcej: Dni Europy z Parlamentem Europejskim )

 

„Unia Energetyczna - oczekiwania Polski, oczekiwania Europy”

Energia − Polska − 28-04-2016 - 09:44
Buzek_unia_energetyczna.jpg  

Co przyniesie Polsce Unia Energetyczna? Czy stanowi rozwiązanie problemu bezpieczeństwa energetycznego czy go komplikuje? Odpowiedzi na te pytania szukali uczestnicy debaty Regionalnego Forum Dyskusyjnego w Częstochowie, zorganizowanej w piątek przez Biuro Informacyjne Parlamentu Europejskiego w Polsce. (Przeczytaj więcej: „Unia Energetyczna - oczekiwania Polski, oczekiwania Europy” )

 
 
Parlament Europejski chce wzmocnienia ochrony prywatności w sieci. Więcej na ten temat na: https://t.co/FN4HODMcdM https://t.co/UBeQe10F2r
Priorytety legislacyjne UE na 2017. Sprawdźcie co osiągnięto do tej pory: https://t.co/vnePCE1jRi https://t.co/udffEFFR8I
Rok 2018 ma być Europejskim Rokiem Dziedzictwa Kulturowego? Głosowanie w PE 27 kwietnia. Więcej na… https://t.co/fGjbtVXWCb
#DebataWidok zakończona! Dziękujemy ekspertom i publiczności - zarówno tej w #DomEuropy, jak i oglądającym naszą transmisję live 🎥
Publiczność na #DebataWidok: "Rezolucja PE odwołuje się do literatury. Pierwszy raz widzę takie porównanie".Tak jest!Konkretnie:Frankenstein
G.Hajdukiewicz@monterail "My,inżynierowie,nie zawsze możemy przewidzieć wszystkie przypadki,jakie wystąpią w cyklu życia robota"#DebataWidok