Bezpośredni dostęp do głównej nawigacji (Wciśnij klawisz Enter)
Dostęp do zawartości strony (kliknąć na "Wejście")
Bezpośredni dostęp do wykazu innych stron (Wciśnij klawisz Enter)

Aktualności

Komunikaty prasowe

 
 
 
 

European Pillar of Social Rights: call for highest possible common standards

Plenary Session Social policy / Employment policy26-04-2017 - 20:24

Common EU-wide social rights, as proposed by the European Commission, the “European Pillar of Social Rights”, should be pegged at the highest level and not lead to a “race to the bottom”, MEPs stressed in a debate on Wednesday. (Read more: European Pillar of Social Rights: call for highest possible common standards )

 

MEPs advocate reviewing EU - Turkey relations and suspending EU accession talks

Plenary Session External relations26-04-2017 - 20:13

Europe is not closing the door to Turkey, but recent developments prompt it to look for alternatives to Turkey’s accession to the EU, said MEPs in a debate with Enlargement Commissioner Johannes Hahn on Wednesday. (Read more: MEPs advocate reviewing EU - Turkey relations and suspending EU accession talks )

 

Debata poselska o sytuacji na Węgrzech z Premierem Viktorem Orbánem

Sesja plenarna Prawa podstawowe26-04-2017 - 18:47
Debate on Hungary  

Liderzy grup politycznych oraz posłowie przedstawili swoje poglądy na nowe węgierskie prawo dotyczące edukacji, które uważa się za skierowane przeciwko Uniwersytetowi Środkowoeuropejskiemu, na surowsze przepisy uderzające w organizacje pozarządowe i osoby poszukujące azylu oraz na zlecone przez rząd badania zatytułowane „Narodowe konsultacje - zatrzymajmy Brukselę!”. (Przeczytaj więcej: Debata poselska o sytuacji na Węgrzech z Premierem Viktorem Orbánem )

 

Otwarcie – Przewodniczący przypomina o dniu „dziewcząt w TIK”

Sesja plenarna Instytucje26-04-2017 - 16:53
Opening – European Parliament President highlights ‘Girls in ICT’ Day  

Przewodniczący PE Antonio Tajani przypomniał, że czwartek będzie dniem “dziewcząt w TIK”. Celem jest zachęcenie kobiet i dziewcząt do studiowania i wybierania ścieżki zawodowej związanej z nauką, matematyką, technologią, inżynierią, bądź TIK (technologiami informacyjnymi i komunikacyjnymi). (Przeczytaj więcej: Otwarcie – Przewodniczący przypomina o dniu „dziewcząt w TIK” )

 

Posłowie będą dyskutować o Europejskim Filarze Praw Socjalnych

Sesja plenarna Polityka społeczna / Polityka zatrudnienia26-04-2017 - 14:25
Kurier w drodze do klienta  

Równe szanse, równy dostęp do rynku pracy, uczciwe warunki zatrudnienia oraz dostateczne i trwałe zabezpieczenie społeczne - to główne cele Europejskiego Filaru Praw Socjalnych. Komisja Europejska przedstawi swoją decyzję w sprawie filaru w środę, 26 kwietnia, na sesji plenarnej Parlamentu Europejskiego. (Przeczytaj więcej: Posłowie będą dyskutować o Europejskim Filarze Praw Socjalnych )

 

Przyszłość relacji UE-Turcja przedmiotem debaty w środę

Sesja plenarna Stosunki zewnętrzne26-04-2017 - 14:21

Wynik referendum, które odbyło się w Turcji 16 kwietnia, będzie przedmiotem debaty z Komisarzem Johannesem Hahnem, odpowiedzialnym za rozszerzenie U, w środę o 17.30. (Przeczytaj więcej: Przyszłość relacji UE-Turcja przedmiotem debaty w środę )

 

Wideo w sieci: Posłowie chcą wzmocnić ochronę dzieci przed szkodliwymi treściami

Sesja plenarna Wymiar sprawiedliwości i sprawy wewnętrzne25-04-2017 - 17:52
 

We wtorek, 25 kwietnia, Komisja Kultury i Edukacji przyjęła zmiany w dyrektywie dotyczącej usług audiowizualnych, które mają przyczynić się do wzmocnienia ochrony dzieci przed szkodliwymi treściami w internecie. (Przeczytaj więcej: Wideo w sieci: Posłowie chcą wzmocnić ochronę dzieci przed szkodliwymi treściami )

 
 

Rok 2018 ma być Europejskim Rokiem Dziedzictwa Kulturowego. Ostateczne głosowanie nad rezolucją w tej sprawie odbędzie się w czwartek, 27 kwietnia, na posiedzeniu Parlamentu Europejskiego. Rok Dziedzictwa Kulturowego ma wzmocnić poczucie europejskiej tożsamości i przynieść wymierne skutki ekonomiczne - promocja dziedzictwa kulturowego może przyśpieszyć wzrost gospodarczy i stworzyć miejsca pracy. Więcej o inicjatywie w naszym wywiadzie ze sprawozdawcą Mirceą Diaconu (liberałowie, Rumunia). (Przeczytaj więcej: Rok 2018 Europejskim Rokiem Dziedzictwa Kulturowego: dlaczego kultura się liczy? )

 

Jak walczyć z dezinformacją?

Sesja plenarna Instytucje / Stosunki zewnętrzne10-04-2017 - 18:49
 

Fake news, czyli zmyślone informacje, dzięki internetowi mogą rozprzestrzeniać się szybciej niż kiedykolwiek wcześniej. Prawie połowa obywateli UE uzyskuje wiadomości z mediów społecznościowych, ale na każdych dziesięć przekazanych dalej artykułów tylko cztery są wcześniej czytane przez udostępniających. Parlament Europejski zastanawia się, w jaki sposób może ograniczyć powszechność nieprawdziwych informacji w internecie. Czytaj dalej i obejrzyj wideo z debaty, żeby poznać szczegóły. (Przeczytaj więcej: Jak walczyć z dezinformacją? )

 

Kwietniowa sesja plenarna w skrócie: Brexit, urządzenia medyczne, Dieselgate

Sesja plenarna Przyszłość Europy/integracja europejska / Budżet07-04-2017 - 12:19
 

W tym tygodniu na sesji plenarnej w Strasburgu posłowie przyjęli rezolucję w sprawie wystąpienia Zjednoczonego Królestwa z UE, określając priorytetowe dla Parlamentu kwestie w nadchodzących negocjacjach. W raporcie końcowym komisji śledczej PE wezwał UE i państwa członkowskie, aby czym prędzej ustanowili niezależny system kontroli emisji samochodowych. Parlament przyjął też rozporządzenie o bezpieczeństwie urządzeń medycznych i przegłosował zwiększenie elastyczności długoterminowego budżetu UE. (Przeczytaj więcej: Kwietniowa sesja plenarna w skrócie: Brexit, urządzenia medyczne, Dieselgate )