Bezpośredni dostęp do głównej nawigacji (Wciśnij klawisz Enter)
Dostęp do zawartości strony (kliknąć na "Wejście")
Bezpośredni dostęp do wykazu innych stron (Wciśnij klawisz Enter)

Aktualności

Kultura i edukacja

 

European Solidarity Corps needs proper funding, urge MEPs

Plenary Session Youth / Employment policy06-04-2017 - 12:30

The new EU Solidarity Corps (ECS) initiative, which aims to create 100,000 volunteering and job placement opportunities for young people, needs proper legislation and funding, say MEPS in a resolution passed on Thursday. Its funding should under no circumstances be at the expense of the Erasmus+ or other EU programmes, they add. (Read more: European Solidarity Corps needs proper funding, urge MEPs )

 

The new European Solidarity Corps deserves its own budget – it should not be funded at the expense of the Erasmus+ or Europe for Citizens programmes, urge Culture and Education Committee MEPs in a resolution voted on Wednesday. Offering young people an opportunity to take part in solidarity schemes all over Europe would help them to gain experience for future long-term jobs, they add. (Read more: EU Solidarity Corps not to be funded with Erasmus+ budget, urge culture MEPs )

 

E-demokracja w Unii Europejskiej: szanse i wyzwania

Informacje ogólne Młodzież15-03-2017 - 17:47
 

W 2016 r. 79% obywateli UE (w wieku 16-74) przynajmniej raz w tygodniu korzystało z Internetu - wynika z danych Eurostatu. Sieć powoli staje się ważnym kanałem komunikacji obywateli z politykami i urzędnikami. Nowe technologie mogą przyczynić się do zwiększenia zaangażowania obywateli w demokratyczny proces - stwierdzili posłowie w sprawozdaniu przyjętym w czwartek, 16 marca, na sesji plenarnej w Strasburgu. (Przeczytaj więcej: E-demokracja w Unii Europejskiej: szanse i wyzwania )

 

Europejska Nagroda im. Karola Wielkiego dla Młodzieży: przyjmujemy zgłoszenia!

Informacje ogólne Kultura / Młodzież30-01-2017 - 14:56
Laureaci Nagrody 2016  

Ukończyłeś 16 lat, ale nie więcej niż 30, i realizujesz projekt, który promuje europejskie porozumienie? Od 28 października możesz zgłosić się do 10. edycji konkursu o Nagrodę im. Karola Wielkiego dla Młodzieży. Zwycięskie projekty otrzymają nagrody pieniężne oraz wsparcie w promocji. Termin nadsyłania zgłoszeń przedłużono do 20 lutego! (Przeczytaj więcej: Europejska Nagroda im. Karola Wielkiego dla Młodzieży: przyjmujemy zgłoszenia! )

 

EYE 2016: Młodzi przestawili w PE swoje pomysły na lepszą Europę

Informacje ogólne Młodzież02-12-2016 - 13:52
W ostatnich kilku tygodnia uczestniczy majowego Europejskiego Spotkania Młodzieży (EYE) spotkali się z posłami do Parlamentu Europejskiego, by przedstawić swoje pomysły na lepszą Europę.  

W maju 2016 roku w Strasburgu młodzi spotkali się z posłami do PE, decydentami politycznymi, przedstawicielami świata biznesu i społeczeństwa obywatelskiego. Swoje konkluzje przedstawili w raporcie przekazanym PE we wrześniu br., a w październiku i listopadzie 2016 spotkali się z posłami, by przedskutować swoje pomysły. Dziękując uczestnikom, wiceprzewodnicząca PE Mairead McGuinness powiedziała: "Wasza przyszłość zależy od polityki, upewnijcie się, że jesteście zaangażowani". (Przeczytaj więcej: EYE 2016: Młodzi przestawili w PE swoje pomysły na lepszą Europę )

 

Laureaci Nagrody Karola Wielkiego dla Młodzieży w Parlamencie Europejskim

Informacje ogólne Młodzież13-10-2016 - 12:34
Od lewej: Tillmann Heidelk, Benedetta Turrin, Charikleia Blougoura  

W poniedziałek i wtorek (10-11 października) laureaci Nagrody Karola Wielkeigo dla Młodzieży odwiedzili Parlament Europejski. Młodzi spotkali się z posłami z Komisji Kultury i Edukacji i z przewodniczącym Martinem Schulzem. (Przeczytaj więcej: Laureaci Nagrody Karola Wielkiego dla Młodzieży w Parlamencie Europejskim )

 

EYE 2016: Młodzi przedstawią swoje pomysły w komisjach parlamentarnych

Informacje ogólne Młodzież10-10-2016 - 14:43
EYE 2016: Młodzi przedstawią swoje pomysły w komisjach parlamentarnych  

Wojna i pokój, demokracja uczestnicząca, sytuacja na rynku pracy, zrównoważony rozwój - to tematy, którymi zajeli się uczestnicy Europejskiego Spotkania Młodziezy (EYE), które odbyło się w dniach 20-21 maja w Strasburgu. 7,5 tysiąca młodych ludzi z całej Europy spotkało się w Strasburgu, aby rozmawiać o aktualnych problemach Europy i szukać dla nich innowacyjnych rozwiązań. We wrześniu młodzi przedstawili swoje pomysły posłom, a kolejnych miesiącach spotkają się z parlamentarnymi komisjami. (Przeczytaj więcej: EYE 2016: Młodzi przedstawią swoje pomysły w komisjach parlamentarnych )

 

Press information: European Youth Event (EYE) 2016

Others Institutions / Youth20-05-2016 - 09:09

The second edition of the European Youth Event (EYE2016) takes place at the EP in Strasbourg on 20-21 May. "Together we can make a change" is the motto of the event where 7,500 young Europeans (aged 16-30) will make their voices heard in debates and workshops with Members of the European Parliament and other political decision-makers and opinion-builders. The ideas discussed at the EYE will be presented to MEPs. Journalists not present in Strasbourg can follow key parts of the event online (Read more: Press information: European Youth Event (EYE) 2016 )

 

Zgłoś się na staż w Parlamencie Europejskim

Informacje ogólne Instytucje / Młodzież15-04-2016 - 09:52
Do 15 maja trwa rekrutacja na staże w PE  

Staż w Parlamencie Europejskim to wyjątkowa okazja do zdobycia doświadczenia zawodowego i sprawdzenia, jak wygląda praca w międzynarodowej instytucji. Rekrutacja trwa do 15 maja. (Przeczytaj więcej: Zgłoś się na staż w Parlamencie Europejskim )

 

Marc Tarabella o zmianach w programach dystrybucji owoców i mleka w szkołach

Sesja plenarna Rolnictwo / Młodzież / Zdrowie publiczne04-03-2016 - 14:13
Marc Tarabella  

Blisko 30 mln dzieci w UE korzysta z unijnych programów dystrybucji owoców, warzyw i mleka w szkołach. By poprawić działanie programów planowane jest ich połączenie. Posłowie zadbali o to, by nowy program otrzymał większe finansowanie i o to, by położyć większy nacisk na działania edukacyjne w zakresie zdrowego odżywiania. W poniedziałek, 7 marca, odbędzie się debata plenarna, a dzień później głosowanie. O szczegółach rozmawialiśmy z posłem sprawozdawcą Marco Tarabellą (S&D, Belgia). (Przeczytaj więcej: Marc Tarabella o zmianach w programach dystrybucji owoców i mleka w szkołach )