Bezpośredni dostęp do głównej nawigacji (Wciśnij klawisz Enter)
Dostęp do zawartości strony (kliknąć na "Wejście")
Bezpośredni dostęp do wykazu innych stron (Wciśnij klawisz Enter)

Aktualności

UE i jej instytucje

 

#EPhearings2014: dzień trzeci na żywo

Informacje ogólne Instytucje01-10-2014 - 06:00
Trzeci dzień wysłuchań kandydatów na komisarzy w Parlamencie Europejskim.  

W środę, 1 października przed parlamentarnymi komisjami wystąpią kandydaci na komisarzy: Corina Crețu, Marianne Thyssen, Jonathan Hill, Vĕra Jourová, Tibor Navracsics i Miguel Arias Cañete. Wszyscy zostaną poddani gruntownej kontroli kompetencji i wiedzy w zakresie przyznanych im tek. Oglądaj transmisje na żywo na naszej stronie i komentuj wydarzenia w mediach społecznościowych! (Przeczytaj więcej: #EPhearings2014: dzień trzeci na żywo )

 
 

#EPhearings2014: dzień drugi na żywo

Informacje ogólne Instytucje30-09-2014 - 06:00
Drugi dzień wysłuchań kandydatów na komisarzy w Parlamencie Europejskim.  

We wtorek, 30 września przed parlamentarnymi komisjami wystąpią kandydaci na komisarzy: Vytenis Andriukaitis, Dimitris Avramopoulos, Johannes Hahn, Carlos Moedas, Maroš Šefčovič i Christos Stylianides. Wszyscy zostaną poddani gruntownej kontroli kompetencji i wiedzy w zakresie przyznanych im tek. Oglądaj transmisje na żywo na naszej stronie i komentuj wydarzenia w mediach społecznościowych! (Przeczytaj więcej: #EPhearings2014: dzień drugi na żywo )

 
 

#EPhearings2014: dzień pierwszy na żywo - Vella, Malmström, Mimica, Oettinger

Informacje ogólne Instytucje29-09-2014 - 21:19
Pierwszy dzień wysłuchań kandydatów na komisarzy.  

Czworo z 27 kandydatów na nowych członków Komisji Europejskiej, weźmie udział dziś w wysłuchaniach w komisjach parlamentarnych. Cecilia Malmström, Karmenu Vella, Neven Mimica i Günther Oettinger zostaną poddani gruntownej kontroli kompetencji i wiedzy w zakresie przyznanych im tek. Oglądaj transmisje na żywo na naszej stronie i komentuj wydarzenia w mediach społecznościowych! (Przeczytaj więcej: #EPhearings2014: dzień pierwszy na żywo - Vella, Malmström, Mimica, Oettinger )

 
 

Kandydaci na start: nowa Komisja pod gradobiciem pytań

Informacje ogólne Instytucje29-09-2014 - 20:06
Jean-Claude Juncker i kandydaci na komisarzy.  

Od dziś, 27 kandydatów na komisarzy, zaproponowanych przez Jean-Claude Junckera, brać będzie udział w wysłuchaniach, organizowanych przez parlamentarne komisje. Specjalistyczna wiedza i kompetencje każdego z nich w danej dziedzinie, zostaną sprawdzone przed ostatecznym, planowanym na 22 października głosowaniem nad powołaniem całego składu nowej Komisji Europejskiej. Wysłuchania są transmitowane na naszej stronie, śledzić je można również na kilku naszych platformach. Jak? Czytaj dalej. (Przeczytaj więcej: Kandydaci na start: nowa Komisja pod gradobiciem pytań )

 
 

W tym tygodniu w PE: Nagroda Sacharowa i przygotowania wysłuchań komisarzy

Informacje ogólne Instytucje22-09-2014 - 14:50
W tym tygodniu w PE  

W tym tygodniu, posłowie spotkają się na posiedzeniach komisji, gdzie zajmą się kwestiami ochrony danych, polityki regionalnej oraz azylowej. W tym samym czasie, trwać będą przygotowania do do serii wysłuchań kandydatów na komisarzy, które odbędą się w dniach 29 września do 7 października. We wtorek poznamy nominowanych do parlamentarnej Nagrody Sacharowa, tego samego dnia, przewodniczący PE Martin Schulz odwiedzi Lizbonę. (Przeczytaj więcej: W tym tygodniu w PE: Nagroda Sacharowa i przygotowania wysłuchań komisarzy )

 
 

Na żywo: Mario Draghi z posłami o polityce pieniężnej UE

Informacje ogólne Instytucje / Sprawy gospodarcze i walutowe22-09-2014 - 12:23
Na żywo: spotkanie szefa EBC z komisją ds. gospodarczych i monetarnych  

Szef Europejskiego Banku Centralnego – Mario Draghi, spotka się dziś z parlamentarzystami zasiadającymi w komisji ds. gospodarczych i monetarnych (ECON), by przedstawić najnowsze pomysły EBC na wzmocnienie gospodarki krajów strefy euro. Dwugodzinne posiedzenie będzie transmitowane na żywo na naszej stronie od godziny 15:00. (Przeczytaj więcej: Na żywo: Mario Draghi z posłami o polityce pieniężnej UE )

 
 

Wrześniowa sesja plenarna w skrócie

Sesja plenarna Instytucje19-09-2014 - 16:52
 

Kolejna pracowita sesja plenarna za nami. Podczas historycznego głosowania nad ratyfikacją umowy stowarzyszeniowej UE-Ukraina, parlamenty w Kijowie i Strasburgu połączył telemost; parlamentarzyści zdecydowali o zwiększeniu pomocy dla rolników poszkodowanych przez rosyjskie embargo oraz wezwali UE do sprzeciwienia się działaniom Państwa Islamskiego oraz do wsparcia działań na rzecz zmniejszenia bezrobocia wśród młodych obywateli Europy. (Przeczytaj więcej: Wrześniowa sesja plenarna w skrócie )

 
 
Infografika: jak wybierzemy nową Komisję Europejską? Infografika - Instytucje18-09-2014 - 12:19

Państwa członkowskie wybrały i zaprezentowały kandydatów na członków nowej Komisji Europejskiej. Ci jednak, by zacząć pracę, muszą pomyślnie przejść przez procedurę oceny kompetencji w Parlamencie Europejskim. Od 29 września, parlamentarne komisje przeprowadzać będą wysłuchania kandydatów, zgodnie z przyznaną im teką. Jak to działa? Zobacz naszą infografikę! (Przeczytaj więcej: Infografika: jak wybierzemy nową Komisję Europejską? )

 
 

Unijny fundusz pomagający znaleźć pracę: fakty i liczby

Informacje ogólne Instytucje / Polityka społeczna17-09-2014 - 17:17
 

W latach 2007-2013, ponad 400 milionów euro zostało przyznane dziesiątkom tysięcy pracowników, którzy utracili zatrudnienie ze względu na proces globalizacji lub kryzys gospodarczy w Europie. Pomoc była możliwa dzięki Europejskiemu Funduszowi Dostosowania do Globalizacji (EGF). 17 września, Parlament przegłosował przekazanie kolejnego pakietu pomocowego dla czterech państw członkowskich. (Przeczytaj więcej: Unijny fundusz pomagający znaleźć pracę: fakty i liczby )

 
 

Krótki przewodnik po ... wysłuchaniach komisarzy

Informacje ogólne Instytucje15-09-2014 - 15:24
 

Zanim nowa Komisja Europejska rozpocznie swoje prace, kandydaci na komisarzy muszą przejść przez gruntowny proces kontroli kwalifikacji. Wysłuchania w odpowiednich komisjach Parlamentu Europejskiego rozpoczną się 29 września. Ich przebieg będzie miał decydujące znaczenie na wynik ostatecznego głosowania plenarnego nad pełnym składem nowej KE. (Przeczytaj więcej: Krótki przewodnik po ... wysłuchaniach komisarzy )