Bezpośredni dostęp do głównej nawigacji (Wciśnij klawisz Enter)
Dostęp do zawartości strony (kliknąć na "Wejście")
Bezpośredni dostęp do wykazu innych stron (Wciśnij klawisz Enter)

Aktualności

UE i jej instytucje

 

Infografiki, wideo, galerie... Dzielimy się z Wami wszystkim!

Informacje ogólne Instytucje29-08-2014 - 09:00
Ilustracja artykułu o multimediach dla partnerów  

Jeśli jesteś odpowiedzialny za projekt internetowy, stronę www lub bloga i chcesz przekazać swojej widowni najnowsze informacje z PE, to mamy coś dla Ciebie. Informacje o codziennej pracy Parlamentu Europejskiego, nadchodzących jesiennych i zimowych sesjach plenarnych oraz wysłuchaniach kandydatów na komisarzy, ubieramy w ciekawą formę – infografik, filmów wideo, zdjęć lub wywiadów. Z wszystkich możesz skorzystać zupełnie za darmo. Jak? Czytaj dalej. (Przeczytaj więcej: Infografiki, wideo, galerie... Dzielimy się z Wami wszystkim! )

 
 
Parlament pod ręką Infografika - Instytucje / Informacje27-08-2014 - 09:00

Wiadomości z PE nigdy nie były łatwiejsze do znalezienia! Zapraszamy do klikania w naszą infografikę - dzięki niej znajdą państwo transmisję Parlamentu na żywo, listę mówców w danym momencie, komunikaty prasowe. Do tego dzięki serwisowi Newshub będą mogli Państwo śledzić o czym piszą deputowani na Twitterze i o czym rozmawiają użytkownicy z całej UE, na naszej stronie na Facebooku. (Przeczytaj więcej: Parlament pod ręką )

 
 

Parlamentarne życie w czterech kolorach

Informacje ogólne Instytucje25-08-2014 - 09:00
Kalendarze prac Parlamentu Europejskiego - czyli co się kryje w kolorach?  

Czerwony, niebieski, różowy i zielony tydzień – w rozmowach w parlamentarnych kuluarach można często usłyszeć takie określenia. Co one oznaczają? Na tydzień przed zakończeniem wakacyjnej przerwy prac PE, przedstawiamy krótki poradnik po kolorach umieszczonych w kalendarzu prac eurodeputowanych. (Przeczytaj więcej: Parlamentarne życie w czterech kolorach )

 
 
Lista przebojów: 10 infografik na lato Galeria zdjęć - Instytucje22-08-2014 - 09:00

Napadła Cię wakacyjna niemoc i nie masz ochoty czytać długich artykułów? Rzuć okiem na nasze infografiki. Publikujemy galerię z dziesięcioma, które w ciągu ostatnich miesięcy cieszyły się największą popularnością. Jeśli masz siłę na resztę, znajdziesz je na naszej stronie na Pinterest! (Przeczytaj więcej: Lista przebojów: 10 infografik na lato )

 
 
Najważniejsze wydarzenia pierwszej połowy 2014 r. Galeria zdjęć - Instytucje15-08-2014 - 09:00

Majowe wybory europejskiej, ponowny wybór Martina Schulza na stanowisko przewodniczącego PE, przegłosowanie kandydatury Jean-Claude Junckera, przekazanie steru prezydencji w Radzie UE Włochom – oddajemy w Wasze ręce nasz subiektywny ranking, najważniejszych wydarzeń parlamentarnych pierwszej połowy 2014 r. (Przeczytaj więcej: Najważniejsze wydarzenia pierwszej połowy 2014 r. )

 
 

Nestor: odkrywając tajemnice wszechświata w morskich głębinach

Informacje ogólne Instytucje13-08-2014 - 09:00
Program badawczy w greckim Pylos  

Ponad 2 tysiące lat przed naukowym udowodnieniem istnienia atomów, Grecy stworzyli rozbudowane teorie na ich temat. Jak pokazuje program Nestor w greckim Pylosie, ich potomkowie są nadal w czołówce światowych odkrywców. Podwodny teleskop, umieszczony na dnie Morza Śródziemnego, śledzący neutrina, pomoże poznać największe tajemnice wszechświata. (Przeczytaj więcej: Nestor: odkrywając tajemnice wszechświata w morskich głębinach )

 
 
Instagramuj razem z nami: najlepsze kadry z pierwszego spotkania w PE Galeria zdjęć - Instytucje / Informacje06-08-2014 - 11:59

W maju, Parlament Europejski zorganizował pierwsze spotkanie fanów fotograficznej aplikacji Instagram, podczas młodzieżowego spotkania EYE 2014 w Strasburgu. Wraz z grupą kilkudziesięciu osób zajrzeliśmy w zakamarki budynku PE, a najlepsze zdjęcia, umieszczone w sieci z hashtagiem #EPinstameet, publikujemy w dzisiejszej galerii. (Przeczytaj więcej: Instagramuj razem z nami: najlepsze kadry z pierwszego spotkania w PE )

 
 

Pięć najczęściej czytanych artykułów w 2014 r.

Informacje ogólne Instytucje / Informacje04-08-2014 - 16:12
Najczęściej czytane artykuły w 2014 r.  

Jakość życia w Europie, wydarzenia na Ukrainie, konkurs fotograficzny, skład nowego Parlamentu Europejskiego oraz tańsze połączenia telefoniczne – to najczęściej czytane artykuły w pierwszej połowie 2014 r. Krótkie podsumowania i linki do tekstów z portalu Parlamentu Europejskiego poniżej. (Przeczytaj więcej: Pięć najczęściej czytanych artykułów w 2014 r. )

 
 

Skarby Europy: odkryj sekrety razem z nami i Foursquare

Informacje ogólne Instytucje / Informacje / Turystyka01-08-2014 - 12:09
Parlament Europejski na Foursquare  

Opuszczona trasa kolejowa, zamki z piasku i posowiecki bunkier – w zeszłym roku przygotowaliśmy dla Was specjalną listę 28 miejsc wartych odwiedzenia w każdym z krajów członkowskich. W tym roku idziemy za ciosem i prezentujemy nowe lokacje, których nie można przegapić! Odkryj Europę na nowo – w świecie wirtualnym lub realnym, z nami i Foursquare. (Przeczytaj więcej: Skarby Europy: odkryj sekrety razem z nami i Foursquare )

 
 

Tym razem było inaczej – głosy i twarze kampanii wyborczej 2014

Informacje ogólne Instytucje30-07-2014 - 14:44
Vanessa - 20 lat, Niemcy: "Tak. Oddam swój głos w wyborach europejskich"  

Grecka studentka Aliki, irlandzka businesswoman Trish, czy pochodzący z Danii designerzy Jens i Sedsel - to część osób, które pomagały nam przekonać Europę do oddania głosu w majowych wyborach, w ramach oficjalnej kampanii informacyjnej Parlamentu Europejskiego. Zapytaliśmy ich o to, czemu głosowanie i wspólny europejski projekt są dla nich ważne. (Przeczytaj więcej: Tym razem było inaczej – głosy i twarze kampanii wyborczej 2014 )