Bezpośredni dostęp do głównej nawigacji (Wciśnij klawisz Enter)
Dostęp do zawartości strony (kliknąć na "Wejście")
Bezpośredni dostęp do wykazu innych stron (Wciśnij klawisz Enter)

Aktualności

UE i jej instytucje

 

W tym tygodniu w PE: Grecja, migracja, GMO i budżet na 2016

Informacje ogólne Instytucje31-08-2015 - 09:12
W tym tygodniu w PE  

Prośba Grecji, by Parlament Europejski włączył się w przegląd trzeciego programu pomocowego, będzie dyskutowana na czwartkowym posiedzeniu Konferencji Przewodniczących. Komisje wznawiają posiedzenia po wakacjach – w tym tygodniu m.in. dyskusja nt. kryzysu migracyjnego, głosowanie ws. GMO oraz budżet UE na 2016 r. Ponadto grupy polityczne będą pracować nad porządkiem przyszłotygodniowej sesji plenarnej, na której przewodniczący Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker wygłosi orędzie o stanie UE. (Przeczytaj więcej: W tym tygodniu w PE: Grecja, migracja, GMO i budżet na 2016 )

 

Posłowie sprawozdawcy i ich cienie: o różnych rolach w procesie legislacyjnym

Informacje ogólne Instytucje26-08-2015 - 09:00
Posłowie sprawozdawcy i ich cienie: o różnych rolach w procesie legislacyjnym  

Sprawozdawcy, cienie, koordynatorzy – za tymi nazwami kryją się różne zadania, jakie posłowie mają do wykonania w procesie legislacyjnym. Co dokładnie oznaczają? Szczegóły w naszym artykule. (Przeczytaj więcej: Posłowie sprawozdawcy i ich cienie: o różnych rolach w procesie legislacyjnym )

 

Wszystko, co potrzebujesz, by relacjonować prace PE, w jednym miejscu!

Informacje ogólne Instytucje24-08-2015 - 09:00
Parlament Europejski na Tumblr - to tu znajdziesz wszystkie materiały na potrzeby swoich reportaży z prac eurodeputowanych.  

Piszesz, nagrywasz, zdajesz relacje z prac Parlamentu Europejskiego? Teraz może to być znacznie prostsze! Wszystkie parlamentarne źródła - zdjęcia, materiały wideo, czy infografiki znajdziesz na naszej stronie na Tumblr zupełnie za darmo i we wszystkich językach oficjalnych UE. (Przeczytaj więcej: Wszystko, co potrzebujesz, by relacjonować prace PE, w jednym miejscu! )

 

Gdzie nas znaleźć w mediach społecznościowych?

Informacje ogólne Instytucje / Informacje19-08-2015 - 09:00
 

Szukasz najnowszych informacji z Parlamentu Europejskiego? Pierwszym krokiem zwykle jest nasza strona internetowa, ale znaleźć nas można także na niemal każdej platformie społecznościowej. Rzuć okiem na naszą multimedialną infografikę i zobacz m.in.: nasze wpisy na Facebooku, tweety w każdym języku UE, infografiki na Pinterest czy dyskusje na LinkedIn. (Przeczytaj więcej: Gdzie nas znaleźć w mediach społecznościowych? )

 

Zaczyna się rekrutacja na staże w Parlamencie Europejskim

Informacje ogólne Instytucje14-08-2015 - 09:21
 

Parlament Europejski oferuje możliwość odbycia różnego rodzaju staży. Jeśli szukasz okazji do zdobycia doświadczenia zawodowego albo chcesz sprawdzić, jak wygląda praca w międzynarodowej instytucji, to warto zainteresować się ofertą PE. Rekrutacja rozpoczyna się 15 sierpnia. Szczegóły poniżej oraz w filmie. (Przeczytaj więcej: Zaczyna się rekrutacja na staże w Parlamencie Europejskim )

 

Parlamentarium: Podróż po Parlamencie Europejskim w samym sercu Brukseli

Informacje ogólne Instytucje05-08-2015 - 09:00
Parlamentarium przyciąga rzesze gości  z całej Europy i w każdym wieku.  

Jeśli będziecie latem w Brukseli, nie przegapcie okazji do wizyty w Parlamentarium, czyli centrum dla zwiedzających Parlamentu Europejskiego! W Parlamentarium można przyjrzeć z bliska pracy eurodeputowanych i dowiedzieć się, jak wpływa ona na nasze codzienne życie. Od otwarcia w październiku 2011 roku centrum odwiedziło ponad milion gości, a strona TripAdvisor uznała go za jedną z największych atrakcji stolicy Belgii. (Przeczytaj więcej: Parlamentarium: Podróż po Parlamencie Europejskim w samym sercu Brukseli )

 

Najważniejsze wydarzenia półrocza na fotografiach

Informacje ogólne Instytucje03-08-2015 - 09:00
Parlament Europejski o zmierzchu  

Przypominamy najważniejsze wydarzenia pierwszej połowy roku w Parlamencie Europejskim - od ważnych decyzji odnoszących się do nowych przepisów po wizyty polityków. (Przeczytaj więcej: Najważniejsze wydarzenia półrocza na fotografiach )

 

Parlament Europejski na Facebooku: Najpopularniejsze wpisy w tym roku

Informacje ogólne Instytucje29-07-2015 - 09:00
Edukacja, prawa kobiet i swoboda poruszania się po UE - te tematy interesowały użytkowników Facebooka  

Edukacja, prawa kobiet i swoboda poruszania się po UE – to tematy najpopularniejszych postów na profilu Parlamentu Europejskiego na Facebooku opublikowanych między styczniem a czerwcem bieżącego roku. (Przeczytaj więcej: Parlament Europejski na Facebooku: Najpopularniejsze wpisy w tym roku )

 

Najpopularniejsze artykuły ostatnich miesięcy

Informacje ogólne Instytucje27-07-2015 - 09:00
5 najczęściej czytanych artykułów na naszej stronie  

Konkurs fotograficzny, Ukraina, media społecznościowe, równość płci i Bałkany Wschodnie to tematy artykułów, które cieszyły się największą popularnością w pierwszej połowie roku. Zajrzyjmy do nich jeszcze raz. (Przeczytaj więcej: Najpopularniejsze artykuły ostatnich miesięcy )

 

Delegacja PE na Sycylii: potrzeba większej solidarności w UE w sprawie migracji

Informacje ogólne Instytucje / Delegacje24-07-2015 - 12:42
Posłowie wzywają do większej solidarności w UE  

Państwa takie jak Grecja czy Włochy, które zmagają się z napływem osób ubiegających się o azyl, powinny otrzymać więcej wsparcia od innych członków UE – uważają posłowie, którzy udali się w delegacji na Sycylię (22-24 lipca). „Włochy wydają ponad 1 mld € rocznie na opiekę nad osobami przybywającymi przez Morze Śródziemne. Granice Włoch są granicami UE, a lepsze zarządzanie migracją jest naszą wspólną odpowiedzialnością” – powiedział poseł Jean Arthuis (ALDE, Francja), jeden z szefów delegacji. (Przeczytaj więcej: Delegacja PE na Sycylii: potrzeba większej solidarności w UE w sprawie migracji )