Udostępnij tę stronę: 

Otwarcie sesji plenarnej Parlamentu Europejskiego w Strasburgu 

Podczas otwarcia w poniedziałek sesji plenarnej w Strasburgu przewodniczący Parlamentu Europejskiego wspomniał o Międzynarodowym Dniu Rodzin obchodzonym 15 maja. Święto zostało ustanowione przez ONZ. W tym roku obchody koncentrują się na roli rodzin i polityki rodzinnej w promowaniu edukacji oraz na jakości życia członków rodziny.

Ten Parlament zawsze wspierał rodziny, a w szczególności zwracał uwagę na znaczenie zapewnienia większej równowagi między życiem rodzinnym i zawodowym, i będzie nadal to robić", powiedział przewodniczący Tajani. Przewodniczący powiedział też, że "rodzina jest podstawowym elementem naszego ładu społecznego, odgrywa też zasadniczą rolę w kształtowaniu młodzieży i przekazaniu jej wartości, na których opiera się nasze wspólne życie".


Porządek obrad plenarny został zatwierdzony bez zmian.

 

Wnioski komisji parlamentarnych ws. rozpoczęcia negocjacji z Radą i Komisją


Decyzje komisji parlamentarnych zamierzających rozpocząć negocjacje międzyinstytucjonalne (art. 69c Regulaminu Parlamentu) są publikowane na stronie internetowej sesji plenarnej. Komisje mogą rozpocząć negocjacje po zgłoszeniu takiego zamiaru, jeśli w ciągu 24 godzin nie zostanie złożony wniosek o głosowanie plenarne nad decyzją w tej sprawie.