Udostępnij tę stronę: 

Podczas otwarcia sesji Parlamentu wiceprzewodnicząca Mairead McGuinness ogłosiła, że Przewodniczący Tajani napisał list potępiający symboliczne szubienice z wizerunkami polskich posłów.

Posłowie z różnych grup politycznych wyrazili oburzenie z powodu umieszczenia wizerunków sześciu polskich posłów do PE na symbolicznych szubienicach, co miało miejsce podczas weekendu w Katowicach.

Wiceprzewodnicząca McGuinness, poinformowała Parlament, że Przewodniczący Tajani natychmiast zareagował na to zajście, przesyłając do polskiej premier Beaty Szydło list wzywający do ochrony polskich posłów do PE, zapewnienia im bezpieczeństwa oraz wolności wypowiedzi.

Zmiany w porządku obrad

 

Środa

 

  • Odroczono oświadczenie Komisji Europejskiej dotyczące “Pakietu Sprawiedliwego Opodatkowania II”
  • Jako trzeci punkt dodano oświadczenie Komisji Europejskiej dotyczące śmiertelnych powodzi w Attyce i pomocy w przypadku katastrof

 

Czwartek

 

  • Sprawozdanie dotyczące: "Uruchomienia marginesu na nieprzewidziane wydatki w 2017 r." dodano do głosowań.

 

  • Odroczono głosowanie nad „Umową o współpracy naukowej i technologicznej między UE a Libanem"

 

  • Ponadto sprawozdanie, w sprawie wniosku o uchylenie immunitetu Any Gomes (S&D, PT) zostanie poddane pod głosowanie w czwartek.

 

 

Rozpoczęcie negocjacji, przez komisje parlamentarne z Radą i Komisją Europejską

 

Decyzje kilku komisji parlamentarnych o rozpoczęciu negocjacji pomiędzy instytucjami (artykuł 69c) zostały opublikowane na stronie sesji plenarnej PE.

 

Jeśli wniosek o głosowanie przez Parlament decyzji o rozpoczęciu negocjacji nie zostanie zgłoszony do godziny  24.00, w czwartek, komisja parlamentarna może rozpocząć negocjacje.