Aktuality 

infografika o percentách lesov v krajinách EÚ        

Spoločnosť 
 

Lesy sú veľmi dôležité na to, aby sme klimatické zmeny udržali na uzde. Európsky parlament preto chce, aby sme sa o ne náležite starali. Viac v našej infografike.

veci zbalené na dovolenku        

Záležitosti EÚ 
 

Od 15. júna už v EÚ nemusíte platiť za roaming. Oslávte to s nami a zapojte sa do našej fotosúťaže na Instagrame. Najlepšie fotografie vystavíme v našom návštevníckom centre Parlamentarium.

??eng.newsroom.sharingZone.shareOn_sk_SK??

Len na pripomenutie: tiesňové volacie číslo 112 platí v celej EÚ https://t.co/XcrG13qAKQ

Pozri aj: 

video o plánovanom zastarávaní produktov        

Poslanci chcú zvýšiť odolnosť výrobkov, lepšie informovať spotrebiteľov o ich životnosti a nabádať ich k tomu, aby namiesto kupovania nových vecí radšej opravovali tie, ktoré už majú.

Helmut Kohl - portrét        

Záležitosti EÚ 
 

16. júna zomrel významný predstaviteľ modernej európskej histórie, bývalý nemecký kancelár Helmut Kohl. V sobotu 1. júla si jeho pamiatku pripomenieme v Európskom parlamente v Štrasburgu.

Simone VEIL hovorí do mikrofónu        

Záležitosti EÚ 
 

V piatok 30. júna zomrela vo veku 89 rokov bývalá predsedníčka Európskeho parlamentu a uznávaná obhajkyňa práv žien Simone Veil.

zelené štylizované postavy        

Záležitosti EÚ 
 

Platy, dôchodky, podpora v nezamestnanosti. Sociálna politika sa týka každého z nás. Prečítajte si, na čom všetkom v tejto oblasti pracoval alebo pracuje Európsky parlament.

Infografika o vývoji počtu žiadateľov o azyl v EÚ        

Spoločnosť 
 

20. júna každoročne pripomíname Svetový deň utečencov, ktorého cieľom je pritiahnuť pozornosť na osudy tých, ktorí sú kvôli vojne, násiliu alebo chudobe nútení opustiť svoje domovy.

Mail notification 

Zaregistrujte sa, aby ste dostávali aktuálne správy o vašich obľúbených témach