Budúcnosť EÚ: Rozprava s dánskym premiérom Larsom Løkkem Rasmussenom 

Predseda vlády Dánskeho kráľovstva Lars Løkke Rasmussen sa v stredu ako trinásty líder štátu EÚ zapojí do debaty s poslancami a podpredsedom Komisie Valdisom Dombrovskisom o budúcnosti Únie.

Lars Løkke Rasmussen, líder liberálnej strany Venstre, ktorý začínal ako miestny politik, zastával úrad predsedu dánskej vlády po prvýkrát v rokoch 2009 - 2011, aby sa na jej čelo vrátil opäť v roku 2015.


Dánsky premiér zavíta do Európskeho parlamentu, aby sa s poslancami ako trinásty líder členského štátu podelil o svoju víziu reformy fungovania Únie. Séria rozpráv o budúcnosti EÚ medzi hlavami štátov a vlád EÚ na jednej strane a poslancami EP na strane druhej odštartovala v januári 2018 a bude pokračovať až do budúcoročných európskych volieb.


Na rozpravách o budúcnosti EÚ sa dosiaľ zúčastnili tieto hlavy štátov a vlád:Ďalším lídrom EÚ, ktorý sa zapojí do diskusie s poslancami o budúcnosti Únie, bude prezident Cyperskej republikyNicos Anastasiades. Do Európskeho parlamentu zavíta počas decembrového plenárneho zasadnutia v Štrasburgu.Rozprava: Streda, 28. november, o 15h00

Postup: Rozprava o budúcnosti Európy