Budúcnosť EÚ: Rozprava s cyperským prezidentom Nikosom Anastasiadisom 

Prezident Cyperskej republiky Nikos Anastasiadis sa v stredu ako štrnásty líder štátu EÚ zapojí do diskusie s poslancami a predsedom Komisie Jeanom-Claudom Junckerom o budúcnosti Únie.

Nikos Anastasiadis, vyštudovaný právnik a bývalý líder stredopravej strany Demokratické zhromaždenie, pôsobil ako poslanec cyperskej Snemovne reprezentantov od roku 1981 až do svojho zvolenia za prezidenta krajiny v roku 2013.


Cyperský prezident zavíta do Európskeho parlamentu, aby sa s poslancami ako štrnásty líder členského štátu podelil o svoju víziu reformy fungovania Únie. Séria rozpráv o budúcnosti EÚ medzi hlavami štátov a vlád EÚ na jednej strane a poslancami EP na strane druhej odštartovala v januári 2018 a bude pokračovať až do budúcoročných európskych volieb.


Na rozpravách o budúcnosti EÚ sa dosiaľ zúčastnili tieto hlavy štátov a vlád:Ďalším lídrom EÚ, ktorý sa zapojí do diskusie s poslancami o budúcnosti Únie, bude španielsky premiér Pedro Sánchez. Do Európskeho parlamentu zavíta počas januárového plenárneho zasadnutia v Štrasburgu.Rozprava: Streda, 12. december

Tlačová konferencia: Streda, 12. december o 13h00

Postup: Rozprava o budúcnosti Európy