Nové opatrenia EÚ pre zvýšenie bezpečnosti na cestách  

 
 

Zdieľať túto stránku: 

V utorok 16. apríla bude parlament hlasovať o nových pravidlách, podľa ktorých by mali mať autá určené v EÚ povinné bezpečnostné prvky ako napríklad inteligentné prispôsobovanie rýchlosti.

Ilustračné foto ©AP images/European Union-EP 

Európske cesty patria medzi najbezpečnejšie na svete. Pre porovnanie: na jeden milión obyvateľov tu pripadá 49 úmrtí pri dopravných nehodách, zatiaľ čo svetový priemer je 174 obetí. Aj keď sa počty obetí autonehôd za posledné dve desaťročia znížili na polovicu, posledné štatistiky naznačujú, že sa tento znižujúci trend zastavil.

Nové pravidlá sa týkajú povinnej bezpečnostnej výbavy nových vozidiel na európskom trhu. Novela súčasných právnych predpisov zohľadňuje technologický vývoj i sociálne trendy, ako je napríklad starnutie obyvateľstva, zvyšujúci sa počet cyklistov a chodcov na cestách a nové príčiny rozptýlenia vodičov, najmä používanie elektronických zariadení počas jazdy. Uplatňovať by sa mali od mája 2022 pre nové modely áut a od mája 2024 pre existujúce modely. 


Čo prinesú zmeny?

V novo vyrobených automobiloch by malo byť zabudovaných okolo 30 technológií, ktoré pomôžu zachrániť životy, ako napríklad:


  • Inteligentná asistencia rýchlosti, ktorá upozorní vodiča na prekročenie povolenej rýchlosti,
  • detekcia ospalosti vodiča a upozornenie na vybočenie z jazdného pruhu,
  • varovanie vodiča, pokiaľ nevenuje dostatočnú pozornosť dopravnej situácii,
  • blikajúce svetlá v prípade prudkého zabrzdenia,
  • monitorovanie situácie za vozidlom pri cúvaní, aby sa zabránilo zrážkam s predmetmi alebo chodcami,
  • monitorovanie tlaku v pneumatikách,
  • umožnenie montáže alkoholového imobilizéra,
  • záznamové zariadenie pre prípad nehody – obdoba čiernej skrinky, ktorá zaznamenáva dôležité dáta pred, počas a po nehode.

Pre osobné a ľahké úžitkové automobily by mal byť povinný núdzový brzdový systém a systém upozorňujúci na to, keď auto vyjde z jazdného pruhu. Oba sú dnes už povinné pre nákladné autá. Nákladné vozidlá a autobusy by mali mať zabudované výstražné systémy, ktoré upozornia vodiča na prítomnosť chodcov a cyklistov v bezprostrednej blízkosti vozidla a tiež aj funkciu priameho videnia. Tá šoférovi umožňuje vidieť zraniteľných účastníkov cestnej premávky zo svojej pozície za volantom.


Tieto bezpečnostné opatrenia by mali výrazne znížiť počet obetí na cestách. Až 95% dopravných nehôd má totiž na svedomí pochybenie človeka.

Ďalšie kroky

Po plenárnom hlasovaní bude o finálnej podobe legislatívy Parlement rokovať s členskými krajinami (Radou EÚ alebo Radou ministrov).