Zdieľať túto stránku: 

Články 

meranie emisií z auta        

V apríli 2017 po takmer ročnom vyšetrovaní škandálu s emisiami, prijal Európsky parlament svoje odporúčania. Poslanci sú za to, aby sa laboratórne testy, ktorých výsledky nezodpovedajú realite, nahradili testovaním za skutočnej jazdy. Okrem toho požadujú prísnejšie kontroly a implementáciu pravidiel na úrovni celej EÚ. V súčasnosti majú na stole legislatívny návrh, ktorý by mal zamedziť manipulácii výsledkov testovania. Hovorí sa v ňom napríklad aj o kontrolách áut, ktoré sú už v premávke.

video od EuroparlTV        

V tom, že automobilky manipulovali výsledky emisných testov, vidí Parlament aj zlyhanie Komisie a členských štátov. Uvádza sa to v záverečnej správe výboru pre vyšetrovanie emisií, ktorú v utorok schválilo parlamentné plénum. Výbor bol zriadený v decembri 2015, len niekoľko mesiacov potom, ako Volkswagen priznal, že falšoval výsledky emisných testov. Poslanci vo svojich odporúčaniach predkladajú niekoľko opatrení na to, aby sa podobné škandály v budúcnosti už neopakovali.

video od EuroparlTV        

Výbor Európskeho parlamentu, založený na vyšetrovanie škandálu s emisiami, dnes po roku svojej činnosti prijal svoju záverečnú správu a odporúčania. Poslanci tu požadujú prísnejšie kontroly a uplatňovanie pravidiel v rámci celej EÚ. „Ponaučili sme sa z minulosti a teraz zavedieme testovanie za riadnych jazdných podmienok a zabránime zopakovaniu škandálu,“ hovorí spoluautor odporúčaní Jens Gieseke (EPP, DE).

Články 

Daniel Dalton počas rozhovoru        

Škandál nemeckej automobilky Volkswagen poukázal na to, že súčasný systém schvaľovania automobilov má svoje medzery a nie je odolný voči manipuláciám. O tom, ako ho vylepšiť, dnes hlasoval výbor Európskeho parlamentu pre vnútorný trh. Je dosť možné, že po novom sa budú kontrolovať aj autá, ktoré už sú v premávke. Pri tejto príležitosti sme položili niekoľko otázok autorovi správy Danielovi Daltonovi (ECR, UK).

Výfuk naštartovaného automobilu ©AP Images/ European Union-EP        
Tlačová správa 

Tlačová správa 

Parlamentom vedené vyšetrovanie obvinení z podvodného merania automobilových emisií potrebuje urýchlene prístup k ďalším informáciám Európskej komisie, uvádza sa v nelegislatívnom uznesení, ktoré v utorok schválili poslanci. Vyšetrovací výbor pre meranie emisií v automobilovom priemysle (EMIS) očakáva od EK v polovici svojho mandátu dokumenty o emisných meraniach a detailoch práce expertných skupín v oblasti postupov typového schvaľovania vozidiel. Konečná správa výboru sa očakáva do jari 2017.

video od EuroparlTV
       

Parlamentný výbor pre merania emisií bol založený potom, ako v USA vypukol škandál s automobilkou Volkswagen. Ako je možné, že výrobcovia automobilov mohli uvádzať oveľa nižšie hodnoty emisií, ako ich vozidla skutočne vypúšťajú? Členovia výboru majú o tom dnes už o čosi jasnejšiu predstavu. Dnes napoludnie plénum hlasuje o ich predbežnej správe. Pozrite si rozhovor s jej autormi.

meranie emisií z auta        

Dnes a zajtra sa začína druhá fáza vyšetrovania výboru, ktorý sa zameriava na manipulácie s emisnými testami (EMIS). Po odborníkoch si poslanci vypočujú samotných výrobcov áut. Pred poslancami tak vystúpia predstavitelia automobiliek Renault, Volkswagen a Mitsubishi. Zajtra (štvrtok 14. júla) môžete prostredníctvom live chatu na Facebooku diskutovať s predsedníčkou výboru EMIS Kathleen Van Brempt (S&D, BE).

Články 

infografika o limitoch emisií v minulosti a dnes        

Parlamentný výbor pre testovanie emisií v automobilovom priemysle (EMIS), ktorý bol zriadený po škandále dieselgate, pokračuje vo svojej vyšetrovacej činnosti. Jeho členov tentokrát zaujíma politický rozmer celej kauzy. Poslanci budú dnes preto spovedať bývalého komisára pre podnikanie a priemysel Güntera Verheugena, ktorý bol šéfom rezortu v rokoch 2004 až 2010. Parlament okrem toho pripravuje novú legislatívu ohľadne merania emisií z automobilov.

Tlačová správa 

Európsky parlament vo štvrtok rozhodol o zriadení vyšetrovacieho výboru pozostávajúceho zo 45 poslancov, ktorý prešetrí porušovanie únijnej legislatívy v súvislosti s meraním emisií v automobilovom priemysle, ako aj údajné zlyhania členských štátov a Európskej komisie pri presadzovaní pravidiel EÚ. Vyšetrovací výbor predloží priebežnú správu do šiestich mesiacov a záverečnú správu do 12 mesiacov od začiatku svojej činnosti.